jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۷۷۶۷۵   ۱۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۹

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: در طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن، محتوا و خدمات مفید براساس مشارکت داوطلبانه کاربران فضای مجازی ارایه می شود.

تلاش شورای عالی فضای مجازی برای مقابله با محتوای ناسالم

به گزارش جام جم کلیک: محمدحسن انتظاری گفت: براساس مصوبه آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور، تدوین راهبردها و سیاستها، طراحی چارچوب اقدامات، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای مربوط به «طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن» با توجه به تعریف و اهداف مصوب شورا به مرکز ملی فضای مجازی کشور واگذار شده است.


وی با اشاره به این که فضای مجازی سالم، مفید و ایمن متشکل از شبکه‌های ارتباطی است، افزود: کاربران می توانند به صورت داوطلبانه و مشارکتی در فضای مجازی سالم براساس ویژگیهای جمعیتی (از جمله سن، جنس، شغل و تحصیلات) از محتوا و خدمات مورد نیاز بهره مند شوند و حتی الامکان در برابر محتوا و رفتارهای آسیب‌زا محفوظ بمانند.


انتظاری تاکید کرد: هدف از این طرح، ایجاد و توسعه داوطلبانه، مشارکتی و قابل مدیریت فضای مجازی سالم برای تولید و توزیع محتوا و خدمات سالم، مفید و ایمن مورد نیاز و ممانعت از نشر محتوا و خدمات مضر، ناسالم و ناایمن است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور اظهار کرد: مرکز ملی فضای مجازی باید به طور سالانه چارچوب، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای مربوط به این طرح را به روزرسانی کرده و گزارشی از چگونگی پیشرفت این مصوبه را به شورای عالی فضای مجازی ارایه کند.

وی افزود: سیاستهای این طرح در مقولاتی همچون آموزش و ترویج، انگیزه بخشی، توانمندسازی، خود مقررات گذاری و مسئولیت پذیری و نظارت، مقابله و برخورد تدوین خواهد شد و تمامی دستگاه‌های مربوطه با مرکز ملی فضای مجازی در تدوین چارچوب، اقدامات، ضوابط و معیارهای این طرح همکاری کرده و گزارش عملکرد خود را در راستای تقسیم کار ملی تعیین شده از سوی این مرکز، در اختیار آن قرار می دهند.


دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: دستگاه‌های مربوطه باید خدمات و محتوای مرتبط با فضای مجازی سالم، مفید و ایمن از جمله خدمات آموزشی، فرهنگسازی، ترویجی، مشاوره ای، پشتیبانی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و محتوا را برای اطلاع عموم مشخص کنند و امکانات و اطلاعات لازم برای حسن ارایه این خدمات و محتوا را بدون دریافت هزینه اضافه ارایه کرده و بر عملکرد آنها نیز نظارت کنند.


در بیست و دومین جلسه شورای عالی فضای مجازی طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مصوب شد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها