مشترکان پرمصرف ۵ برابر جریمه می شوند

جزئیات جدید از افزایش قیمت آب

واریز 10 ریال سهم هدفمندی ابلاغ شد

تکلیف جدید وزارت نیرو درباره قیمت آب

هیات وزیران امروز مصوبات ویژه ای به منظور آبرسانی به مناطق مختلف کشور و استان های مرزی ارائه کرد و وزارت نیرو را موظف کرد 10 ریال از فروش آب شرب شهری و صنعتی را به عنوان سهم سازمان هدفمندی پرداخت کند.
کد خبر: ۷۷۶۸۴۲
تکلیف جدید وزارت نیرو درباره قیمت آب

هیات وزیران در نشست امروز خود مصوبات جدیدی را درباره آبرسانی به نقاط مختلف کشور و بحران آب ارائه کرد. بر این اساس، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب دولت، مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به طور جداگانه به ترتیب برای تکمیل طرح آبرسانی شهر میانه به منظور رفع بحران آب در این شهرستان و نیز تکمیل طرح ساختمان سد پیغام چای به منظور تأمین آب شرب شهر کلیبر و روستاهای اطراف، در اختیار وزارت نیرو (شرکت سهامی آب منطقه ای آذربایجان شرقی) قرار گرفت.

هیأت وزیران همچنین مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی رودخانه زاینده رود به منظور افزایش راندمان انتقال آب و جلوگیری از هدررفت آن در اختیار استانداری اصفهان قرار داد.

اختصاص مبلغ ۵۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بحران کم آبی در استان کرمان، مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل «طرح ساختمان گلورد» به منظور کنترل سیلاب های مخرب حوضه آبریز رودخانه نکا، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اجرای طرح های ساماندهی و بهسازی و بازسازی روستاهای مرزی ۵ استان کرمانشاه، ایلام، کردستان، آذربایجان غربی و خوزستان خسارت دیده از جنگ تحمیلی به منظور مقابله با حوادث و سوانح پیش بینی نشده و مبلغ ۲۲۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل، طوفان و زلزله در شهرستان دشتستان استان بوشهر از دیگر مصوبات هیأت وزیران بود.

دولت با اختصاص مبلغ ۶۳۷ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل، زلزله و جبران خسارات ناشی از رانش زمین و برف اخیر در استان چهارمحال بختیاری و همچنین مبلغ ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت از محل منابع داخلی بانک ها برای جبران خسارت وارده به واحدهای تولیدی آسیب دیده با سود و کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله به این استان موافقت کرد.

اصلاح تصویب نامه موضوع پرداخت ۲۵ درصد درآمد حاصل از آب شرب شهری و صنعتی به حساب خزانه بابت سهم سازمان هدفمندی یارانه ها نیز از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه بود.

براین اساس، وزارت نیرو موظف است در سال ۱۳۹۳ به ازای فروش هر متر مکعب آب شرب شهری و صنعتی مبلغ (۱۰ ریال) به حسابی که نزد خزانه به منظور سهم سازمان هدفمندی یارانه ها افتتاح شده است، واریز نماید.

پیش از این، نمایندگان مجلس در بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۴ با تصویب بند «هـ» از تبصره ۹ این لایحه، وزارت نیرو را مکلف کرده بودند که از طریق شرکت‌ های آبفای شهری سراسر کشور علاوه بر دریافت نرخ آب بهای شهری به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب، مبلغ ۱۵۰ ریال از مشترکین آب دریافت و به خزانه‌ داری کل کشور واریز کنند، وجوه فوق به عنوان درآمد شرکت ذیربط محسوب نشده و مشمول مالیات می‌شود.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها