jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۷۷۴۴۰۳   ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۳

بهرام ریحانی هم رفت؛ ‌هنرمند پانتومیم کاری که در یک سال گذشته تلاش بسیاری برای حمایت از بیماران سرطانی کرد.

موج سرطان بازیگر دیگری را با خودش برد

همین چند روز پیش بود که خواهر بهرام ریحانی از وضعیت سخت برادرش و نیز از قطع شیمی‌درمانی برادرش به دلیل ضعف جسمی خبر داد.

او آرزو کرده بود که ای کاش می‌شد «بهرام را برای ادامه درمان به خارج از کشور منتقل کرد تا در شرایط و بیمارستان بهتری تحت درمان قرار بگیرد.»

اما بالاخره نگرانی خیلی از دوستداران این هنرمند که مبادا بهرام ریحانی هم مثل مجید بهرامی برود،‌ رنگ واقعیت به خود گرفت و او چهارماه پس از دوست و همکارش از این دنیا رفت.

ریحانی در مراسم خاکسپاری بهرامی گفته بود: «‌مجید عزیز من برای سوگ تو نیامده‌ام، من در تئاتر شهر با تو و با همان لبخند همیشگی‌ات آشنا شدم. الان هم تو نرفتی،‌ بلکه این ما هستیم که رفته‌ایم.»

http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/134/13417d607db4c7fb2cb371aa6d238f92.jpg

این هنرمند پانتومیم‌کار که آخرین حضورش روی صحنه تئاتر در نمایش «بی لالا» در حشنواره تئاتر فجر امسال بود، ‌در یک سال گذشته فعالیت‌های زیادی را در حمایت از بیمارانی که همانند خودش به سرطان مبتلا بودند، انجام داد که به اجرای نمایش‌های «رستاخیز ملایک»،‌«شادی حقیقی آرام و بی‌صداست» و ... می‌توان اشاره کرد.

او وقتی دی‌ماه سال قبل خیلی ناگهانی متوجه شد که به سرطان کبد مبتلا شده است، در اولین تصمیماتش اعلام کرد که قصد دارد برای کودکان محک پانتومیم اجرا کند.

وی بارها تاکید کرده بود: حقیقت این است که نه آن درد عجیب و غریب می‌تواند مرا تسلیم کند نه هزینه‌های کمرشکن این بیماری. تنها چیزی که مرا تسلیم می‌کند، دوری از پانتومیم است. 14 سال از زندگی‌ام را صرف آن کرده‌ام. چراغش را روشن نگه داشته‌ام تا همه بدانند در ایران هم چنین هنری داریم.»

http://media.mehrnews.com/d/2014/11/16/3/702942.jpg?ts=1424263615880

و حالا پانتومیم کار ایران دیگر نیست تا چراغ این هنر را روشن نگه دارد.

او تسلیم نشد و شاید یکی از بهترین یادگاری‌های‌اش این باشد که معتقد بود، معجزه تئاتر سرطان را هم درمان می‌کند و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان را امری ملی توصیف کرد؛ آنجا که می‌گفت: «نباید فقط از دولت انتظار داشته باشیم، چون این امر نیازمند یک همت ملی است. اگر این شور و شوق در ما ایجاد شود، خواهیم دید که چگونه معجزات اتفاق می‌افتد.» (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شعر در خانه ملت

شعر در خانه ملت

امروز سالگرد شهادت سید حسن مدرس نماینده شجاع مجلس به دست عوامل رضاخان و روز مجلس است. در دوره‌های مختلف مجلس چه پیش و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شعر در صحن علنی خانه ملت همواره حضور پررنگی داشته است.

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

رسانه ملی، کثرت در عین وحدت

ما زمانی می‌توانیم از یک رسانه هویت‌ محور و عدالت‌ گستر و دارای صفات‌نیکو و پسندیده صحبت کنیم که رسانه‌ نگاری و رسانه‌ گری را به‌عنوان یک کار مبتنی بر اصول حرفه‌ای و در سطح استانداردهای حرفه‌ای جهانی در نظر بگیریم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها