jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۷۴۳۹۸   ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۳

از توصیه‌های ایمنی را در ایام پایانی سال آگاه شوید

قسمت‌های آسیب‌پذیر بدن در روزهای خانه‌تکانی

جام جم سرا: یک فیزیوتراپ با نام بردن از قسمت‌های آسیب‌پذیر بدن گفت: فشار بر عضلات کمر، شانه و ناحیه‌ لگن و نیز آسیب دیسک‌ کمر و عضلات تاندون‌ شانه، از جمله شایع‌ترین عوارض مردم بویژه زنان در روزهای خانه‌‌تکانی است.

قسمت‌های آسیب‌پذیر بدن در روزهای خانه‌تکانی

مرتضی عزیزیان، با اشاره به ایام خانه‌ تکانی اظهار کرد: متاسفانه در اسفند ماه و با شروع خانه تکانی مراجعات افراد و بویژه زنان با درد‌ها و مشکلات کمر و شانه افزایش می‌یابد. در همین راستا اولین توصیه ما به افراد این است که هنگام خانه‌تکانی از انجام کار‌ها در زمان‌های کوتاه و فشرده جداً خودداری کرده و سعی کنند کار‌ها را با تقسیم‌بندی مناسب در فواصل زمانی طولانی‌ انجام دهند.
عزیزیان اظهار کرد: همچنین افراد باید در زمان انجام کارهای خانه‌تکانی از قرارگیری طولانی‌ مدت در یک حالت ثابت خودداری کنند، زیرا این کار موجب آسیب به ستون‌ فقرات می‌شود.
این فیزیوتراپ همچینن توصیه کرد: از بلند کردن اجسام سنگین به تنهایی باید خودداری کرد و برای این کار حتما باید از کمک دیگران استفاده کرد. برای بلندکردن اجسام نیز نباید از کمر استفاده کرد و باید وسایل را با استفاده از عضلات زانو و لگن بلند کرد، به این صورت که نشسته و با جسم سنگین بلند شوند و از خم‌شدن و بلندکردن اجسام خودداری کنند.

وی با بیان اینکه افراد نباید برای بلندکردن اجسام، فقط وزن آن را در نظر بگیرند، اظهار کرد: بلندکردن مکرر اجسام‌ سبک نیز به‌‌ همان اندازه بلندکردن اجسام سنگین آسیب‌رسان است و دیسک‌ کمر و لیگمان‌های اطراف آن را دچار آسیب می‌کند.

عزیزیان شکستگی مفصل‌ ران و مچ دست را نیز یکی از شایع‌ترین عوارض خانه‌ تکانی عنوان کرد و افزود: متاسفانه بسیاری از زنان خانه‌دار بدون اینکه بدن آن‌ها آمادگی لازم را داشته باشد، بدون رعایت نکات ایمنی از پله و چهارپایه استفاده کرده و بسیاری از آن‌ها بر اثر سقوط دچار شکستگی می‌شوند.

وی با توصیه به اینکه افراد باید تا حد ممکن از رفتن بر روی پله و چهارپایه خودداری کنند، اظهار کرد: توصیه ما این است برای این کار حتما از پله‌های مطمئن استفاده شود و این کار تا حدممکن به افراد چابک و دارای آمادگی جسمانی سپرده شود. (نامه‌نیوز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر