jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۷۷۳۷۱۸ ۰۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۳

با افزایش 20 درصدی صورت می گیرد

عرضه نان‌‌ فانتزی از فردا با قیمت جدید

جام جم سرا: در حالی که وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود که تصمیمی برای حذف آرد یارانه‌ای نان‌های فانتزی اتخاذ نشده است، رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران از حذف آرد یارانه‌ای نان‌های فانتزی از ابتدای اسفند خبر داده و می‌گوید با شرایط جدید، قیمت نان‌های فانتزی نیز بیش از ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

عرضه نان‌‌ فانتزی از فردا با قیمت جدید

بعد از انتشار خبری مبنی بر «حذف آرد یارانه‌‌ای نان‌های فانتزی» وزیر صنعت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این کار در واقع لغو مصوبات قبلی دولت و اجحاف در حق واحدهای نان فانتزی است گفت: چنین مصوبه‌ای نداریم و‌‌ همان مصوبات پیشین در این زمینه اجرا می‌شود؛ دلیلی ندارد تصمیم تازه‌ای در این زمینه گرفته شود.

این درحالی است که محمدجواد کرمی، رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران در این زمینه به ایسنا گفت: براساس مصوبه قبلی هیات دولت، تولید‌کنندگان نان‌های حجیم ۸۰ درصد سهمیه آرد دولتی داشتند که از چهار روز گذشته (اول اسفندماه) کل سهمیه آرد‌ یارانه‌ای نان‌های فانتزی حذف شد.

وی اظهار کرد: از فردا - پنجم اسفند - قیمت نان‌های فانتزی به طور میانگین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد که البته بر اساس آنالیزی که ما انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم و ممکن است برخی واحد‌ها قیمت‌های خود را بر اساس آنالیز کار‌شناسی که خودشان انجام می‌دهند بیشتر افزایش قیمت داشته باشند.

با آزاد‌سازی موافقیم

کرمی با بیان این‌که با آزاد‌سازی موافقیم ولی این موضوع باید در همه واحد‌های نان‌ سنتی و فانتزی اجرا شود، تاکید کرد: قطع آرد یارانه‌ای برای واحد‌های نان‌ فانتزی برخلاف برنامه پنجم توسعه است، چون براساس این برنامه هر خدماتی که به نان سنتی داده می‌شود باید به نان‌های حجیم نیز داده شود.

وی تاکید کرد: وقتی به یک بخش یارانه داده شود و بخش دیگر را از دریافت یارانه محروم کنند فساد در آن حوزه افزایش می‌یابد و واحد‌ها با مشکلاتی روبرو خواهد کرد.

رییس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه‌حجیم تهران با بیان اینکه در این شرایط قیمت آرد جام نان‌های فانتزی حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد، تصریح کرد: واحد‌های ما تمایلی به افزایش قیمت ندارند ولی با توجه به آزاد‌شدن آرد‌ مجبورند که قیمت‌های خود را افزایش دهند.

وی افزود: با توجه به این‌که نان‌های فانتزی با نان‌های سنتی رقابت می‌کنند و نمی‌خواهند بازار خود را از دست دهند، همچنان مشتریان خود را حفظ و تلاش می‌کنند در این بازار ادامه فعالیت دهند.

کرمی در عین حال بیان کرد: البته از سال آینده که هزینه کارگر، بیمه، مالیات و دیگر هزینه‌های جاری افزایش می‌یابد، قیمت این نان‌ها نیز دوباره تغییر خواهد کرد (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر