jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۷۷۳۵۰۸ ۰۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۶:۲۵

این شبکه روز جمعه ساعت 17 به صورت رسمی افتتاح می‌شود

شبکه‌افق؛ رسانه‌ اجتماعی و فرهنگی

مدیر شبکه افق در اولین نشست رسانه‌ای از افتتاح این شبکه در روز جمعه هشتم اسفند خبر داد و تاکید کرد برنامه‌هایی با محوریت سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی برای پخش از شبکه افق تولید می‌شود.

شبکه‌افق؛ رسانه‌ اجتماعی و فرهنگی

جواد رمضان‌نژاد، مدیر شبکه افق در این نشست خبری گفت: ایده اولیه راه‌اندازی شبکه افق در اواسط سال 92 مطرح شد. در آن مقطع تاکید بسیاری بر محتوا و تخصص‌گرایی شبکه‌ها بود و قرار شد شبکه‌‌ افق ویژه‌ پخش مفاهیم انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و تحولات رخ‌ داده در منطقه تاسیس شود.

مدیر شبکه افق عنوان کرد: در ابتدا قرار بود تولیدات شبکه‌های دیگر از شبکه افق پخش ‌شود و تولید این شبکه محدود باشد، اما در دوره آزمایشی به این نتیجه رسیدیم که تولیدات شبکه افق باید بیشتر از برنامه‌های تامینی باشد.

وی با اشاره به این‌که شبکه افق از سوم خرداد به صورت آزمایشی آغاز شد، گفت: در ابتدا این شبکه یک ساعت برنامه پخش می‌کرد و به مرور زمان پخش از یک به دو ساعت افزایش پیدا کرد. در هفته دفاع مقدس زمان پخش به سه ساعت افزایش یافت. شبکه افق از سوم دی‌ماه همزمان با اول ربیع‌الاول، سراسری شد.

مدیر شبکه افق ادامه داد: همزمان با سراسری شدن، ساعت پخش به چهار ساعت افزایش یافت که با افزایش ساعت پخش امکان ایجاد تنوع بیشتر شد و از دهه فجر نیز زمان پخش اصلی برنامه‌های این شبکه پنج ساعته شد. گرافیک و لوگوی شبکه از هشتم اسفند که شبکه به صورت رسمی افتتاح می‌شود، تغییر می‌کند و زمان پخش اصلی پنج ساعت خواهد بود. قصد داریم طی چند ماه آینده ساعت پخش را به هشت ساعت برسانیم.

رمضان‌نژاد تولید و پخش برنامه‌های شبکه افق را موضوعات و وقایع فرهنگی و اجتماعی ذکر کرد و گفت: تلاش می‌کنیم در حوزه سبک زندگی نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. در حوزه برنامه‌سازی مسائل فرهنگی و اجتماعی از منظر بصیرت‌افزایی در اولویت ماست. ضمن این‌که در تولیدات سرگرمی هدف ما فقط ایجاد فضای شاد برای مخاطبان نیست، بلکه سعی می‌کنیم در کنار سرگرم‌سازی به مفاهیم دینی و ملی هم بپردازیم. مدیر شبکه افق درباره استفاده از برنامه‌سازان گفت: بیشتر برنامه‌سازان این شبکه تجربه‌های اولیه خود را سپری می‌کنند، هدف ما تربیت نیروهای متخصص است و سعی می‌کنیم کمترین هزینه را برای صداوسیما ایجاد کنیم.

رمضان‌نژاد اظهار کرد: می‌خواهیم از ظرفیت جوانان خوش‌فکر سراسر کشور استفاده کنیم و از مجریانی که پیش از این در شبکه‌های مختلف اجرا داشته‌اند، استفاده نخواهیم کرد و پس از فراخوانی که منتشر شد از 200 نفر آزمون اجرا گرفتیم. در نهایت 40، 50 نفر به دوره آموزشی راه یافتند و سرانجام ده نیروی رتبه اول و ده نیروی ذخیره برای اجرای برنامه‌های شبکه افق انتخاب شدند.

مدیر شبکه افق در پاسخ به پرسش جام‌جم‌ مبنی بر تولید برنامه‌های نمایشی این شبکه توضیح داد: در دوره جدید صداوسیما تمام آثار نمایشی به صورت متمرکز در اداره کل نمایش سیما تولید می‌شود و در شبکه افق نیز قابل استفاده خواهد بود. آنچه ما به عنوان محور اصلی برای شبکه در نظر گرفتیم، این است که برنامه‌های مستند و ترکیبی ضریب ویژه‌ای از جدول پخش را به خود اختصاص دهد و با توجه به اوضاع اقتصادی سازمان ، نمی‌توانیم تمرکزمان را صرفا در برنامه‌های نمایشی بگذاریم و سبد رسانه‌ای متنوعی برای مخاطبان در نظر گرفته‌ایم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر گفت‌وگو با چهره‌های سیاسی غیرایرانی تصریح کرد: اولویت ما در این شبکه پخش برنامه برای مخاطب داخلی است، اما برخی از برنامه‌ها برای مخاطبان خارجی هم جذاب است. گفت‌وگو با افراد شاخص سیاسی در سراسر جهان به یک نگاه دیپلماسی نیاز دارد و ما از این موضوع استقبال می‌کنیم.

مدیر شبکه افق درباره زمان پخش سریال «آسمان من» بیان کرد: این سریال ساخته محمدرضا آهنج نوروز پخش می‌شود. برخی قسمت‌ها آماده است و تلاش می‌کنیم مشکلی برای پخش نوروزی نداشته باشیم.

وی درباره سریال «صدام» نیز توضیح داد: هنوز کارگردان این سریال به صورت قطعی مشخص نشده است. این مجموعه با نظارت ابراهیم حاتمی‌کیا و مرتضی سرهنگی مرحله تحقیق و نگارش را سپری می‌کند و احتمال دارد که سیروس مقدم آن را کارگردانی کند. شاید هم کارگردان دیگری ساخت آن را به عهده بگیرد.

رمضان‌نژاد درباره امکان پخش مستندهای پرس‌تی‌وی در این شبکه گفت: ما مستند جستجوگر را در اروپا و مستندی با محوریت 11 سپتامبر تولید کردیم که از شبکه پرس‌تی‌وی پخش شد. تعامل و ارتباط ما با شبکه پرس‌تی‌وی دوسویه است و مستندهایی که از پرس‌تی‌وی پخش می‌شود از شبکه افق هم قابل پخش خواهد بود.

مدیر شبکه افق درباره حمایت ارگان خاصی از این شبکه گفت: از آنجا که صدا و سیما مشکل مالی دارد، از حمایت ارگان‌های دولتی استقبال می‌کنیم و آنها در بخش فنی، پخش و نیروی انسانی به ما کمک می‌کنند. برخی از شبکه‌ها مثل شبکه سلامت با کمک وزارت بهداشت برنامه پخش می‌کند. بنابراین حمایت دولت از شبکه‌های تلویزیونی امری بدیهی است، اما هیچ کمکی به عنوان کمک مالی به شبکه افق نشده و از تولیدات ما حمایت شده است.

وی افزود: در این زمینه حوزه هنری، نیروی مقاومت بسیج، سازمان سینمایی دفاع مقدس و... با ما همکاری می‌کنند. در برخی شرایط آنها آثارشان را برای پخش در اختیار ما قرار می‌دهند. مدیر شبکه افق در پایان گفت: شبکه طی یک برنامه زنده از ساعت 17 جمعه هشتم اسفند تا ساعت 22 یا 23 برنامه ویژه‌ای دارد. پخش برنامه‌های شبکه افق از روز جمعه ساعت 17 آغاز می‌شود. پخش این برنامه‌ها تا ساعت 22 یا 23 ادامه خواهد داشت. (جام‌جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر