jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۲۵۱۷   ۰۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۶

نویسنده کتاب 11 سپتامبر :

داعش؛ ارتش مخفی آمریکا است

ویسنده و مورخ مشهور آمریکایی از داعش به عنوان " ارتش مخفی آمریکا" یاد کرد و گفت : ابوبکر البغدادی (رهبر گروه تروریستی داعش) دوست صمیمی جان مک کین، سناتور تندروی جمهوری خواه، است.

داعش؛ ارتش مخفی آمریکا است

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از راشا تودی، وِبستِر گریفین تارپلی خاطرنشان کرد: آمریکا اگر بخواهد می تواند همه سایت های اینترنتی را که داعش از آن استفاده می کند، مسدود کند.

تارپلی که نویسنده کتاب معروف "یازده سپتامبر" است، آمریکا را مهد تروریسم پروری خواند و افزود: تروریسمِ دست ساخته، در آمریکا ساخته می شود.

سناتور مک کین عضو کنگره آمریکا از جمله افرادیست که تاکنون بارها با تروریست های سوریه دیدار داشته است. عکس فوق یکی از دیدارهای کین با تروریست ها در سوریه است. برخی منابع، نفر سمت چپ جلو تصویر را البغدادی ، سرکرده گروه داعش معرفی کرده اند.

وی که معروف به انتقاد از دولت های آمریکا و عضو کنگره جهانی مبارزه با امپریالیسم است، تصریح کرد: شهر درنه لیبی که جنگنده های مصر آن را بمباران کردند، مرکز تروریسم جهانی است.

تارپلی گفت: شهر درنه با وجود جمعیت کم خود، تعداد زیادی تروریست را به عراق و سوریه می فرستد.

تاکنون مدارک و مستندات بسیاری در باره کمک های گسترده تسلیحاتی آمریکا به تروریست های داعش فاش شده است.

واشنگتن فروریختن کمک ها برای نیروهای داعش را اشتباه و خطای خلبان ها در فروریختن محموله ها توصیف می کند، اشتباهی که ظاهرا آمریکایی ها دوست دارند همه روزه آن را تکرار کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها