jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۷۲۴۹۴   ۰۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۵

سرطانی که مقام دوم در زنان و چهارم را در مردان دارد

اضافه وزن، باعث شیوع سرطان روده می‌شود

جام جم سرا: رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت در همایشی علت اصلی افزایش شیوع سرطان روده را ‌افزایش وزن دانست و گفت: بیشترین موارد سرطان روده بزرگ در استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، تهران و سمنان دیده شده است.

اضافه وزن، باعث شیوع سرطان روده می‌شود

علی مطلق در همایش تازه‌های سرطان روده بزرگ اظهار کرد: سرطان روده بزرگ با شیوه زندگی ناسالم ارتباط زیادی دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین موارد سرطان روده بزرگ در استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، تهران و سمنان دیده شده است، گفت: علت اصلی افزایش شیوع سرطان روده بزرگ در استان‌های شمالی و آذربایجان شرقی افزایش وزن است و مصرف غذاهای پرکالری و پرچرب مانند فست‌فودها نیز از عوامل اثرگذار بر ابتلا به این بیماری است.

او با اشاره به اینکه ۱۰ درصد کل سرطان‌ها مربوط به سرطان روده بزرگ می‌شود، گفت: سرطان روده بزرگ بعد از سرطان پستان دومین سرطان شایع در زنان به شمار می‌رود و این سرطان در مردان بعد از سرطان‌های معده، پروستات و مثانه چهارمین سرطان شایع به شمار می‌رود.

تقی‌زاده با بیان اینکه تغییر در اجابت مزاج فرد و درد شکمی را از علائم شایع سرطان روده بزرگ است، گفت: سالانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ مورد جدید ابتلا به سرطان در خراسان رضوی گزارش می‌شود (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر