گروه اجتماعی شبکه یک برنامه‌های «اتفاق یک» و «میم مثل مادر» را با حضور مجریان پیشکسوت این شبکه و با محوریت مهم‌ترین اتفاقات سال در حوزه‌های مختلف و منزلت مادر برای ایام نوروز تدارک دیده است.
کد خبر: ۷۷۱۸۳۱
سال‌ تحویل تلویزیون با علیخانی، ضیاء و شهاب حسینی

همچنین گروه اجتماعی شبکه سه در کنار ویژه برنامه تحویل سال به تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی، برنامه ترکیبی «مهربانو» با محوریت مادر از دیدگاه افراد محبوب، موفق و مشهور و سری جدید «مسابقه 103» را برای پخش نوروز تولید می‌کند.

سیدفضل‌الله شریعت‌پناهی، مدیر گروه اجتماعی شبکه یک درباره برنامه‌های نوروزی این گروه به جام‌جم گفت: برنامه اتفاق یک به تهیه‌کنندگی نوید محمودی برای تحویل سال در نظر گرفته شده است و قرار است مجریان پیشکسوت شبکه یک در این برنامه حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: این برنامه از پنجم اسفند به مدت ده شب پخش می‌شود و در این ده شب از مردم می‌خواهیم مهم‌ترین اتفاقات سال را در هشت حوزه ورزشی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، دین و معارف اسلامی، حماسه و دفاع مقدس، اجتماعی، علمی و فناوری انتخاب و برایمان ارسال کنند.

مدیر گروه اجتماعی شبکه یک عنوان کرد: بعد از جمع‌آوری آرای مردم، مهم‌ترین اتفاقات که رای بیشتری آورد، انتخاب می‌‌شود و از افراد آن حوزه یا خانواد‌ه‌هایشان برای حضور در ویژه برنامه تحویل سال دعوت می‌کنیم.

شریعت‌پناهی، حضور علی ضیاء به عنوان مجری تحویل سال را رد نکرد و گفت: او یکی از گزینه‌های ماست، اما بعد از آن‌که مجری تحویل سال به تائید مدیر شبکه یک رسید، اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به برنامه «میم مثل مادر» گفت: با توجه به تقارن ایام فاطمیه و نوروز، برنامه میم مثل مادر را به تهیه‌کنندگی مقداد مومن‌نژاد و مجید خواجه‌نژاد در ایام نوروز به مدت 14 شب پخش می‌کنیم. برای این برنامه فیلم‌های سینمایی و سریال‌هایی را که درباره مادر و منزلت زن ساخته شده، جمع‌آوری کردیم و در ایام نوروز از کارگردانان و بازیگران این آثار دعوت می‌کنیم و با آنها درباره محتوای آثار و دیدگاهشان درباره منزلت و جایگاه مادر و زن صحبت می‌کنیم. همچنین یک برنامه موسیقی محور هم خواهیم داشت که بزودی اطلاعات این برنامه هم ارائه می‌شود.

شریعت‌پناهی درباره بازگشت محمدرضا شهیدی‌فر به شبکه یک توضیح داد: صحبت‌های مقدماتی با وی انجام شده، آقای شهیدی‌فر هم راغب به همکاری است و قرار شده است طرح برنامه‌اش را به ما بدهد. همچنین ساختار برنامه‌های سیمای خانواده و صبح بخیر ایران در سال آینده تغییر می‌کند. احسان علیخانی ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه را اجرا و تهیه می‌کند. علیخانی در این باره به جام‌جم گفت: برنامه امسال شامل بخش‌های متنوع است، اما هنوز سرفصل‌ موضوعات مشخص نشده است.

مهربانو در شبکه 3

محمود بابایی هم برنامه «مهربانو» را به کارگردانی محسن سوهانی برای ایام نوروز شبکه سه تهیه می‌کند. این تهیه‌کننده درباره جزئیات این برنامه به جام‌جم گفت: برنامه مهربانو ساختار ترکیبی دارد و شامل بخش‌های جذاب با عناوین همه آن چیزهایی که جایشان خالی است، مستند و درد دل است. بخش گفت‌وگو هم داریم.

وی ادامه داد: در این بخش ما به جایگاه مادر از دیدگاه افراد محبوب، موفق و مشهور در حوزه‌های ورزشی، هنری و فرهنگی می‌پردازیم. مهمانان همراه با مادر و همسرشان در برنامه حاضر می‌شوند. این برنامه تولیدی است و سعی داریم با طراحی یک بخش مسابقه از مشارکت مردم هم استفاده کنیم. مردم می‌توانند دلواره‌ها، جملات و عکس‌‌‌هایشان را با محوریت مادر برایمان ارسال کنند. قصد داریم آثار مردمی را همراه با عکس‌های پشت صحنه و مهمانان برنامه در قالب یک کتاب منتشر کنیم.

این تهیه‌کننده با اشاره به اجرای این برنامه گفت: قصد داریم اجرای برنامه را به بازیگران زن بسپاریم. برنامه مهربانو به مدت 15 شب از شبکه یک پخش می‌شود و مسئولان، ورزشکاران و هنرمندان در این برنامه ناگفته‌های زندگی‌شان را برای مخاطبان بازگو می‌کنند.

بابایی ادامه داد: بخش‌های این برنامه ضبط و همزمان دکور برنامه هم ساخته می‌شود. هنوز بخش‌های گفت‌وگو را ضبط نکرده‌ایم. ساخت گرافیک، آنونس و میان برنامه‌ها به عهده مصطفی هیودی است و برای تیتراژ هم از صدای یکی از خوانندگان مشهور استفاده می‌کنیم که تا به امروز همکاری کمتری با تلویزیون داشته است.

ضبط سری جدید مسابقه «103» ویژه نوروز 94 از چهاردهم اسفند شروع می‌شود. این مسابقه کار جدیدی از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که دو سری آن پیش از این با نام‌های «101» و «303» پخش شده است. این مسابقه تلویزیونی به تهیه‌کنندگی حسین فردرو در هر قسمت میزبان 103 نفر از کارکنان شرکت‌ها نهادها و سازمان دولتی و خصوصی است که سه بار بین آنها رقابت صورت می‌گیرد و هر بار یک نماینده از جمعیت حاضر کنار مجری می‌ایستد.

این مسابقه به صورت حذفی طراحی شده و جوایز میان نفرات باقیمانده که در هر رقابت به سوالات پاسخ درستی بدهند، تقسیم می‌شود. سری نوروزی مسابقه «103» در 15 قسمت 50 تا 60 دقیقه‌ای تولید می‌شود.

شبکه پنج هم برای زمان تحویل سال برنامه «فرش بهشت» را در نظر گرفته است. به گزارش روابط عمومی این شبکه، این برنامه را محمد قنبری تهیه می‌کند و اجرای آن را احتمالا شهاب حسینی به عهده خواهد داشت. موضوع اصلی این برنامه به دلیل تقارن نوروز با ایام فاطمیه، مادر است. (جام‌جم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۹
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۹
۰
۰
خواهشن سال تحویل مردم را با این دومجری تازه كار خراب نكنید همان آقای علیخانی كافییست. با عرض معذرت.
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۹
۰
۰
مسولین تجدید نظر كنید
پریا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۹
۰
۰
حالا حتما باید شبكه یك باید برنامه سال نو داشته باشه .... باور كنید برنامه علی ضیا جدیدا طوری شده كه ارزش نگاه كردن نداره
ارسلان
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۹
۰
۰
مدیران گرانقدر رحم كنید تغییر بدید تا وقت باقیست راست گفتن سال كه نكوست از بهارش پیداست.
لاله
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
۰
۰
فقط تورو خدا آقای فرزادحسنی و قاطی مهمونی شب عید نكنید .
خانم حسنی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
۰
۰
بابا اگه برنامه مال جووناس خب انتخاب مجریاشونم بانظراونا باشه!!آقای علیخانی مدت مدیدیه كه اجراكرده وقتشه آقای حسنی بیان شبكه سه.خواهشاسال 94بذارین بهمون خوش بگذره برعكس تمام سالهای پیش.من دارم اززبون خیلی ازجوونای دیگه حرف میزنم..ممنون آقای زین العابدین
بیننده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
۰
۰
خوب شد اسم علی ضیا اومد وسط مجریا ی شبكه یك وكیل مدافع هم پیدا كردند تا دیروز ملت ما ادعا شون بود فقط ماهواره می بینن الان دم ازمجریای درجه یك شبكه یك میزنن وشدن كاسه ی داغ تراز آش چطور سالی كه علیخانی رفت شبكه دو اون شبكه مجریا ی خوب نداشت پس چرا اون موقع جماعت تز دلسوزی نگرفتن؟؟
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
۰
۰
هم جناب ضیا هم علیخانی و دیگر مجریان و مردم خوب ایران سال خوب و خوشی شروع كنند
با سپاس از جام جمی های عزیز
موفق باشید

نیازمندی ها