jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۷۱۱۳۵ ۲۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۷

الهام پاوه نژاد معتقد است: در سینما و تلویزیون برای بازیگران زن به خصوص از موقعی که وارد دهه چهارم زندگیشان می شوند و 40 سالگی را رد می کنند، قدرت انتخاب وجود ندارد و فقط برای بازی در نقش مادران به آنها پیشنهاد می شود.

بازیگران زن 40 سال به بالا قدرت انتخاب ندارند
این بازیگر که این روزها نمایش «سیستم گرون هلم» را روی صحنه دارد، درباره ویژگی های بازیگری در صحنه تئاتر عنوان کرد: صحنه تئاتر به خاطر تنوع و گوناگونی که در متن ها وجود دارد به من بازیگر امکان انتخاب را می دهد. متاسفانه کاراکتر مادران دراغلب فیلمنامه ها نیز خیلی تک بعدی و تخت و خنثی تصویر می شوند و انگاری مادران جز خانه داری و شوهر دادن دخترانشان دغدغه دیگری ندارند؛ این ماجرا به هیچ وجه راضی کننده نیست و من این نقش ها را قبول نمی کنم.

این بازیگر ادامه داد: در سینما هم متاسفانه نقش خوبی برای زنان میانسال وجود ندارد، اما در تئاتر امکان انتخاب بیشتری برایم وجود دارد. پاوه نژاد خاطرنشان ساخت: موقعی که متن های خارجی و یا ایرانی ارزشمند و خوب برای بازی در تئاتر به من پیشنهاد می شود آنها را قبول میکنم و به همین دلیل در نمایش «اهل قبور» نقشی بسیار بزرگتر از سن و سالم را بازی کردم و آنقدر این نقش خوب و مهم بود که بسیاری هنوز آن را به خاطر دارید. (میزان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر