jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۷۱۱۱۲   ۲۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۷

بانک مرکزی اعلام کرد: قیمت میوه های تازه در هفته منتهی به ۹۳.۱۱.۲۴ نسبت به هفته مشابه سال قبل ۵۲.۵ درصد افزایش و قیمت سبزی های تازه ۱۹.۳ درصد کاهش یافت.

گزارش بانک مرکزی از تغییرات نرخ مواد غذایی

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۹۳.۱۱.۲۴ را اعلام کرد. بر این اساس، قیمت ۵ قلم نسبت به هفته مشابه ماه قبل افزایش، ۵ قلم کاهش و یک قلم نیز ثابت ماند.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت پنیر غیرپاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۱.۳ درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل ۰.۹ درصد کاهش یافت و شانه ای ۸۲۰۰۰ الی ۱۰۵۰۰۰ ریال فروش می رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه یک ثابت بود و قیمت برنج داخله درجه دو معادل ۰.۵ درصد کاهش داشت. در گروه حبوب بهای نخود، عدس و لوبیا چشم بلبلی بدون تغییر بود و قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۱ درصد تا ۱.۳ درصد کاهش یافت.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظری کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید.

میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب زرد تخم لبنان ثابت بود.

قیمت سیب قرمز تخم لبنان معادل ۰.۱ درصد و انار ۳.۵ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۴ درصد تا ۲.۱ درصد کاهش داشت.

در گروه سبزی های تازه قیمت سبزی های برگی بدون تغییر بود و بهای سایر اقلام این گروه بین ۱.۵ درصد تا ۲۰.۸ درصد کاهش یافت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل ۰.۷ درصد، گوشت تازه گاو و گوساله ۰.۱ درصد و گوشت مرغ ۶.۵ درصد افزایش داشت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند معادل ۰.۱ درصد و شکر ۰.۵ درصد افزایش ولی قیمت چای خارجی ۰.۱ درصد و روغن‌نباتی جامد ۰.۲ درصد کاهش یافت. بهای روغن نباتی مایع ثابت بود.

قیمت لبنیات در هفته مورد بررسی نسبت به هفته مشابه سال قبل ۱۱.۱ درصد، برنج ۶.۲ درصد، حبوب ۰.۸ درصد، میوه های تازه ۵۲.۵ درصد، گوشت قرمز ۵.۸ درصد، گوشت مرغ ۱۲.۶ درصد، قند و شکر ۵ درصد و چای ۹.۴ درصد افزایش قیمت نشان می دهد.

در عین حال، سبزی های تازه ۱۹.۳ درصد، روغن نباتی ۰.۲ درصد و تخم مرغ نیز ۵.۵ درصد کاهش قیمت داشته است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر