jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۰۶۲۴ ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۰

اولین همایش 'جرایم سایبری' با رویکرد ایجاد امنیت درفضای مجازی دوشنبه 27 بهمن درفرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.

همایش 'جرایم سایبری ' در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود

به گزارش جام جم کلیک: این برنامه به منظور آشنایی مخاطبان با تهدیدهای فضای سایبری و ارائه راهکارهای شناسایی و مقابله با آن ها برگزار می شود.

در این همایش یک روزه به مباحثی همچون سیستم هکینگ( کرک کردن دستی)، توازهای مربوط به پسورد، بالا بردن دسترسی ها، اسکریپت نویسی، تروجان ها و نرم افزارهای مخرب، مخفی کردن یک اطلاعات در اطلاعات دیگر و پاک کردن ردپای اتفاقات انجام شده روی سیستم قربانی و دیگر جرایم سایبری پرداخته می شود.

جرایم سایبری، نوعی از جرایم اینترنتی است که در محیط سایبر ایجاد می شود که با ورود انسان به دنیای کامپیوتر آغاز شده است.

براساس اطلاعات منابع خبری، جرایم سایبری خوشبختانه در ایران هنوز پیشرفته نشده است اما برای پیشگیری از وقوع چنین جرایمی می بایست آموزش های بیشتری را ارایه کرد.

باقر افخمی عضو شورای حل اختلاف جرائم اینترنتی دادگستری پیشتر در این زمینه گفته بود: پخش اطلاعات محرمانه و فیلم و اختلافات بر سردامنه های اینترنتی به ترتیب بیشترین جرائم این فضا را تشکیل می دهند.مالکیت معنوی سایت ها، هک ایمیل ها و حساب های مالی افراد در رده بعدی جرم های سایبری در کشور را تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر