jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۶۸۸۶۹   ۲۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۸

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

سررسید جملات قصار احمدی‌نژاد آمد

رپرتاژ آگهی شرق برای گیرنده رشوه 5/2 میلیون دلاری

روزنامه کیهان نوشت:دوست سابق مهدی هاشمی، نوشته طولانی مشاور هاشمی رفسنجانی در روزنامه شرق را رپرتاژ آگهی شرق با هدف فریب مخاطب توصیف کرد.نیک‌آهنگ کوثر که روزگاری از سوی مهدی هاشمی به عنوان مدیر سایت بهینه‌سازی مصرف سوخت معرفی شده بود، در خارج از کشور با وی در ارتباط و تماس بود. وی با اشاره به مطلب مفصل روزنامه شرق به قلم «غلامعلی-ر» (مشاور هاشمی رفسنجانی) که در دفاع از مهدی هاشمی و توجیه رشوه 5 میلیون دلاری در پرونده استات اویل منتشر شده، نوشت: سال 81، مدت‌ها قبل از راه‌اندازی روزنامه شرق، مهدی هاشمی از من درباره محمد قوچانی پرسید. گفت پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 84، می‌خواهد چند نشریه راه بیاندازند و دارند به قوچانی به عنوان کاندیدای اداره یک روزنامه نگاه می‌کنند. وقتی روزنامه شرق راه‌اندازی شد، دیگر در ایران نبودم، اما یادم آمد که هدف از راه‌اندازی این رسانه چه بوده و تا چه حد به خاندان هاشمی و کارگزاران سازندگی نزدیک است. امروز، مشاور هاشمی رفسنجانی، گزارش یادداشت خود در روزنامه شرق را به ماجرای پرونده مهدی هاشمی در واکنش به سخنان هفته پیش احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی اختصاص داده است. غلامعلی رجایی، مشاور فرهنگی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نوشته خود، گویی از علیزاده طباطبایی کمک گرفته است، و به همان سبک، مستندات و موارد ثبت شده مرتبط با فرزند رئیس خود را ماست‌مالی کرده است.

یادداشت شرق می‌نویسد: «در دفاعیات مهدی هاشمی در این باره چنین آمده است: دادگاه منهتن آمریکا با توجه به گزارش بورس آمریکا و اتهامات وارده بر استات‌اویل به موضوع رسیدگی می‌کند و پس از بررسی در نهایت این دادگاه در حکم تاریخ 1388/8/29 خود، شرکت استات‌اویل را از اتهام پرداخت رشوه و هر گونه فساد تبرئه می‌کند. نتیجه حاصله از تحقیقات انجام شده موجود درباره احکام صادره در بقیه کشورهای مرتبط با این مسئله که معلوم نیست آقای احمد توکلی چرا در نطق خود به آن گزارش هیچ اشاره‌ای نکرده است. به شرح زیر است: الف: دادگاه نروژ: براساس تحقیقات انجام شده از سوی پلیس نروژ (okokrim) در حکم صادره به تاریخ 1382/4/9 مدیران استات‌اویل را از اتهام رشوه و فساد تبرئه و تنها یکی از مدیران را به دلیل صرفاً پیشنهاد برای اعمال نفوذ به مجازات مالی محکوم می‌کند. همچنین دادگاه نروژ عباس یزدان‌پناه یزدی و مدیرعامل استات اویل را از اتهامات وارده تبرئه و در حکم خود تصریح می‌کند که در ایران هیچ گونه اعمال نفوذی صورت نگرفته است و تخلف مدیر مربوط در استات‌اویل در حد پیشنهاد بوده است.»

نیک‌آهنگ کوثر درباره نوشته فوق تصریح کرد: مشاور فرهنگی هاشمی‌رفسنجانی اما، توجه نمی‌کند به این که خود مسئولان استات‌اویل نروژ، به پرداخت رشوه به او و شرکت هورتون اعتراف کرده‌اند و بر پایه توافق، مبلغی به دولت آمریکا به عنوان جریمه می‌پردازند.وی می‌افزاید: در گزارش استات‌اویل آمده است که ماجرا بعد از انجام تعهدات استات اویل عملا به پایان رسیده است. بسته شدن ماجرا، یعنی اینکه استات اویل جریمه‌ها را پرداخت ‌کرده و این شرکت متعهد به رعایت تمامی موارد مرتبط به قوانین ضد فساد بوده است. به نظر می‌رسد هم مترجم علیزاده طباطبایی که دفاعیات مهدی هاشمی را نوشته، زبانی را می‌فهمد که سفارش‌دهنده دوست دارد، و هم آقای رجایی خیال می‌کند که هیچ‌کسی به اینترنت دسترسی ندارد. به این چند نکته توجه کنید؛

- استات اویل معترف است از طریق شرکت هورتون به مهدی هاشمی رشوه داده، تا او حضور این شرکت را در پارس‌جنوبی تضمین کند. عباس یزدانپناه یزدی مدیر شرکت هورتون نقش جابجایی پول را برعهده داشته است.

- استات اویل از تبرئه خود حرفی نمی‌زند. با انجام تعهداتش در نوامبر 2009، ماجرای پرداخت جریمه و انجام تعهدات، به مرحله نهایی می‌رسد. بسته شدن پرونده به معنای تبرئه نیست!

همکار سابق مهدی هاشمی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر، خاندان هاشمی و مسئولان مجمع، سال‌ها تلاش کرده بودند ارتباط عباس یزدانپناه یزدی با مهدی هاشمی را پایان یافته بخوانند؛ گویی، این دو فقط زمانی هم‌کلاسی بوده‌اند. اما روایت افرادی از خانواده هاشمی درباره رابطه مالی و کاری مهدی هاشمی و عباس یزدانپناه یزدی، حرف‌های متفاوتی می‌زنند. به گفته فرزند فائزه هاشمی، نامه جوابیه عباس یزدانپناه به حرف‌های هوشنگ بوذری که در آبان‌ماه 89 منتشر شد، توسط مهدی هاشمی تنظیم شده و فرستنده عباس یزدانپناه بوده است.اطلاعات مربوطه در اختیار دادگاه عالی انتاریو قرار گرفته است.وی در پایان نوشت: روزنامه شرق، امروز عملا یک رپرتاژ آگهی برای خاندان هاشمی رفسنجانی منتشر کرده است. یک رپرتاژ که با هدف فریب مخاطب نوشته شده است؛ فریب مخاطب و تسویه‌ حساب با رقبای سیاسی.

آقای وزیر! 2 میلیون خانواده با مسکن مهر صاحب‌خانه شدند

کیهان نوشت:مسکن مهر با همه کاستی‌ها توانست ضمن تحویل 2 میلیون واحد مسکونی به مردم به مهار بخشی از معضل مسکن بپردازد و نباید وزیر راه و شهرسازی نسبت به این طرح بی‌مهری کند.سایت شفاف نوشت: چهارشنبه گذشته از آقای عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی فایل صوتی منتشر شد که واقعا تأسف‌آور است. اظهارنظری که حتی تیتر اول یکی از روزنامه‌ها شد و تاکنون تکذیب نشده است. آقای وزیر در آن فایل صوتی، در اظهارنظری تند و عجیب اعلام کرد که مسکن مهر طرح «مزخرفی» است. از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم به نقل از رئیس‌جمهور تا وزیر و معاونان وی اظهارات تندی علیه مسکن مهر منتشر شده اما ادبیات جدید تخریب طرح مسکن مهر با ادبیات سابق فرق می‌کند.

شفاف می‌افزاید: جدای از تعبیرات غیراخلاقی، آنچه مخاطب را بیشتر ناراحت می‌کند، واکنش عجیب وزیر به طرحی است که برای حمایت و پشتیبانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه شکل گرفت، اقشاری که رنج‌ها و مشقت‌های بسیاری برای پس‌انداز سرمایه‌های خود تحمل کردند تا شاید روزی صاحب‌خانه شوند، به عبارت دیگر فلسفه وجودی مسکن مهر ایجاد سرپناهی برای اقشار کم درآمد جامعه بود، البته می‌دانیم که این طرح به دلیل برخی مشکلات زیرساختی و یا برخی جانمایی‌های اشتباه و دور بودن این مناطق از مراکز شهری عیوب قابل توجهی هم دارد، اما بالاخره علی رغم کلیه عیوب توانست با تولید 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن طی 4 سال جلوی شیب تند بی‌مسکن شدن را بگیرد.نویسنده ادامه می‌دهد: یادمان نرفته است که آقای رئیس‌جمهور در گزارش صد روزه اقتصادی علت اصلی تورم را رشد بالای نقدینگی دانست وعامل اصلی رشد نقدینگی را بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی خواند. بنا به گزارش دکتر روحانی 77 درصد این بدهی مربوط به بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی که ناشی از خطوط اعتباری طرح مسکن مهر بوده است می‌باشد، گرچه این عوامل موجب بی‌انضباطی می‌شود و ناشی از سیاست‌گذاری نادرست مسئولان دولت قبل است اما تجزیه و تحلیل مسکن مهر صرفا از نگاه تورم‌زایی و نادیده انگاشتن آثار مثبتی که با اجرای این طرح (با تمام کمبودها و کاستی‌ها) متوجه قشر کم برخوردار جامعه می‌شود، همه ماجرا نیست. چرا که براساس آخرین آمار بانک مرکزی منتهی به آذر 93 که طرح مسکن مهر نیز به بازار، نقدینگی تزریق نکرده است، نرخ رشد نقدینگی به 24/1 درصد افزایش پیدا کرده است که نشان می‌دهد مسکن مهر تنها عامل رشد نقدینگی نبوده است.

در ادامه این تحلیل آمده است: از جمله عوامل بی‌انضباطی مالی و انحراف نقدینگی که در جامعه رخ داده است معوقات وصول نشده بانکی است. طبق آخرین آمار میزان معوقات بانکی به نزدیک 93 هزار میلیارد تومان رسیده که رقمی قابل توجه است و می‌طلبد که دولت برنامه‌ای دستوری و مدون جهت بازپس‌گیری این میزان معوقات که بخش عمده آن در دست افرادی معدود و در عین حال ذی‌نفوذ است داشته باشد. خوب است که آقای وزیر مسکن همچنان که تعبیر «مزخرف بودن» را برای مسکن مهر به کار بردند، خودداری دولت از پس گرفتن معوقات بانکی از سوی عده‌ای محدود و البته با های‌وهوی زیاد و نیز عدم شجاعت و جسارت دولت برای شناسایی و قطع یارانه پردرآمدها علی‌رغم نص قانون هدفمندی‌ را هم با یک عبارت مناسب! توصیف کنند.

شفاف تصریح کرد: مقامات دولت جدید در حالی هر روز متقاضیان مسکن مهر را ناامید می‌کنند که هنوز طرح‌های مسکن دولت یازدهم رونمایی نشده است. نفرت از این طرح تا جایی پیش رفته که مسئولان به صراحت آن را ابراز می‌کنند. اگر پشت این نفرت طرح‌های جامعی برای مسکن وجود داشت می‌توانستیم به آینده بازار امید داشته باشیم اما وزیر فعلی هنوز هیچ طرح مسکنی را عملیاتی نکرده و تنها به اظهارات ضدمسکن مهری خود شدت داده است و آنچه به عنوان «مسکن اجتماعی» نامیده شده است، به طور کامل از سوی وزیر راه و شهرسازی و معاونانش تبیین و توضیح داده نشده و فقط در حد حرف باقیمانده است. البته اسم طرح مسکن ارزان قیمت مهم نیست، بلکه آنچه مهم‌تر است، در کنار یک انتقاد به جا و دلسوزانه، داشتن طرحی برای ساخت مسکن با نرخ مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر و فاقد مسکن است، نه اینکه صرفا از ادبیاتی استفاده کنیم که در شأن وزیر دولت تدبیر و امید نیست.

رقابت شدید دولتی‌ها بر سر اتاق بازرگانی بخش خصوصی

کیهان آورده:اگرچه تقریباً اکثر اعضای اتاق‌های بازرگانی معتقدند باید سایه سیاست و دولت از اقتصاد و اتاق بازرگانی جدا باشد و در پارلمان بخش خصوصی نباید دولتی‌ها و سیاسی‌ها ورود پیدا کنند اما ظاهراً این سایه سیاست به اندازه‌ای سنگینی می‌کند که هم بازیگران پشت پرده دولتی‌ها در آن نقش ایفا کنند و هم برادران و فرزندان شخصیت‌های سیاسی در آن ورود کنند.روزنامه جوان با درج این مطلب نوشت: دو گروه اصلی به بازی دولتی‌ها برای قبضه اتاق بازرگانی (بخش خصوصی) پرداخت و در انتخابات اتاق بازرگانی سعی در انتساب به مهر‌های اصلی دولت دارند. آنچنان که شایعه‌ای در میان خبرنگاران مطرح است که برادر معاون اول با هماهنگی‌ها و تلاش دوستانش رئیس خواهد شد.

القای این نکته که دولتمردان در آن بازیگران جدی هستند، کاملاً هدفمند از سوی برخی گروه‌ها دنبال می‌شود. اگرچه وزارت صنعت اعلام کرده که در برگزاری انتخابات هیچ‌گونه دخالتی له یا علیه کسی نخواهد داشت اما شواهد نشان می‌دهد گروه «ائتلاف بزرگ» که متشکل از گروه سنتی‌ها و خاستگاه آنها گروهی موسوم به «فعالان توسعه» است، ناخودآگاه اسم رئیس دفتر رئیس‌جمهور و رئیس سابق اتاق ایران رابه یدک می‌کشند. این گروه که اکنون نیز اتاق و به خصوص کارمندانش را در اختیار دارد، در تلاش برای حفظ وضعیت موجود و حفظ مهره‌های خود در اتاق تهران و ایران است.گروه دیگر «ائتلاف برای فردا» نیز به دلیل وجود مهره‌های خاص به خصوص مهدی جهانگیری موفق شده در ماه اخیر بیشتر معاون اول را به اتاق آورده و در میان رقبا این القا را بکند که جهانگیری نیزبه عنوان چهره پشت پرده این گروه حامی معنوی- دولتی است. حضور داماد معاون اجرایی به شکل مستقل (که احتمالاً به شکل گروهی مستقل موجودیت و فعالیت تبلیغی خود را به زودی اعلام خواهد کرد) نیز این شایعه را ایجاد کرده که محمد شریعتمداری هم تمایل به مهره‌چینی در اتاق دارد، البته حضور چهره‌هایی مانند فرزند عارف در میان گروه «تحول‌خواهان» که از بدو ورود با مشکل مواجه شد و حتی در رسانه‌های هم‌فکرش نیز مورد هجمه قرار گرفت، می‌تواند دلیلی دیگر بر ورود سیاسی‌ها به بازی انتخابات اتاق تهران باشد.

حال با چنین صف‌آرایی‌ای سؤال اساسی این است که آیا دولت در دستور کار مشخصی تلاش به اعمال نفوذ در اتاق‌های کشور و به خصوص اتاق تهران و ایران دارد یا انگیزه‌های شخصی و علاقه‌های مدیریتی اعضای هیئت‌ دولت هر کدام به طور شخصی و به شکل جزیره‌ای بوده یا نه؟ دولتمردان چنین برنامه‌ای نداشته و گروه‌ها به مسئولان بلندپایه این دولت به چشم ابزار تبلیغاتی نگریسته‌اند؟گفتنی است تعدادی از فرزندان و برادران مقامات سیاسی در این دوره به جمع نامزدهای اتاق تهران پیوسته‌اند که از آن جمله می‌توان مهدی جهانگیری برادر اسحاق جهانگیری، پسر محمد نهاوندیان، پسر محمدرضا بهزادیان، فرزند محمدرضا عارف، هیبت‌الله فاضلی برادر علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران، محمدهادی رضوی‌ داماد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و مسعود حجاریان برادر سعید حجاریان را نام برد.

هالووی: با زبان بی‌زبانی می‌گویم ایران می‌تواند اسرائیل را نابود کند

روزنامه کیهان نوشت:رئیس پیشین سرویس جاسوسی (موساد) تاکید کرد؛ این که ما همواره ایران را دشمنی جدی برای موجودیت خود می‌دانیم اشتباهی بزرگ است چرا که این موضوع به خود آنها نیز القا می‌شود که قدرت نابودی اسرائیل را دارند.«افرایم هالووی» در گفت‌وگو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «در صورت هرگونه حمله تنش نظامی میان ایران و اسرائیل، ایرانی‌ها می‌توانند خسارات زیادی وارد کنند اما این که دشمن خود و از جمله ایرانی‌ها را تهدیدی جدی برای موجودیت اسرائیل بنامیم، اشتباهی وحشتناک است، زیرا با این کار خود به آنها این موضوع را القاء می‌کنیم که ما معتقدیم که شما قدرت نابودی ما را دارید، این موضوع به منزله دعوت از آنها برای اجرای این کار است زیرا آنها خواهند گفت که اگر اسرائیلی‌ها خودشان معتقدند که آسیب‌پذیر هستند و می‌توان آنها را نابود کرد، این بهترین دلیل برای رفتن به آنجا و نابود کردن آنهاست.

تکذیب کمک 5 میلیاردی زنجانی به ستاد روحانی

روزنامه ایران نوشت:مشاور ارشد رئیس جمهوری که در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم قائم‌مقامی ستاد حسن روحانی را بر عهده داشت، دریافت کمک 5 میلیارد تومانی بابک زنجانی توسط ستاد انتخاباتی رئیس جمهوری در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را فاقد صحت خواند و تکذیب کرد. اکبر ترکان در گفت‌و‌گو با میزان، درباره پیام اینستاگرامی یکی از نمایندگان تهران درباره دریافت کمک 5 میلیارد تومانی بابک زنجانی از سوی ستاد انتخاباتی «بنفش» در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، این موضوع را کذب محض خواند. وی تصریح کرد: این اظهارنظر حرف بیربطی است و بنده آن را تکذیب می‌کنم و به صراحت می‌گویم که این موضوع صحت ندارد. مشاور ارشد رئیس جمهوری با اظهار تأسف از بیان برخی ادعاها و سخنان از سوی برخی نمایندگان مجلس، افزود: متأسفانه نسبت به بعضی از اتفاقاتی که در مجلس رقم می‌خورد، بسیار غصه می‌خورم و امیدوارم این مشکلات بزودی حل شود. وی تأکیدکرد: اظهارات برخی از افراد درباره اختصاص 5 میلیارد تومان از سوی بابک زنجانی به ستاد روحانی در ایام انتخابات، تنها از سوی کسانی مطرح میشود که می‌خواهند با این ترفند نگرش اذهان عمومی را تغییر دهند. ترکان خاطرنشان کرد: در ستاد آقای روحانی چنین خبرهایی نبوده و هیچ پول هنگفتی برای امور انتخاباتی مصرف نشده است.

تکذیب آمارآسیب دیدگان حوادث 88

روزنامه ایران نوشت:مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: آمار مطرح شده پیرامون قطع نخاع در فتنه 88 صحت نداشته و این آمار کل مجروحان و مصدومان در جریان فتنه است.سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، مسئول روابط عمومی کل سپاه در پی انتشار برخی اخبار ناقص و نادرست از سخنان سردار حسین همدانی در جمع کارکنان دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: آمار نسبت داده شده به سردار همدانی در برخی رسانه‌ها مبنی بر قطع نخاع 830 نفر در جریان فتنه سال 88 نادرست است و اشاره ایشان به مصدوم و مجروح شدن این تعداد در فتنه 88 بوده است. به گزارش ایسنا، وی افزود: این آمار شامل تمامی مصدومان، مجروحان از سرپایی تا جراحت‌های عمیق و در طول فتنه 8 ماهه 88 بوده است.شریف، ذوق‌زدگی رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب و واکنش آنان در قبال انتشار این آمار را نادرست خواند و خاطرنشان کرد: همواره انتظار ما از مسئولینی که در قبال این گونه موارد به اظهار نظر و نقل خاطره می‌پردازند، این بوده که به طور شفاف، دقیق و مستند سخن بگویند. وی تصریح کرد: در عین حال از رسانه‌ها نیز انتظار داشته‌ایم که در نقل سخنانی که می‌تواند دستاویز دشمن و رسانه‌های بیگانه برای هجمه رسانه‌ای و عملیات روانی علیه ملت ایران قرار گیرد، دقت لازم را در نظر بگیرند.

انتقاد یونسی از بزرگنمایی‌های انحرافی

ایران آورده:حجت‌الاسلام «علی یونسی» در جمع مردم شهرستان بوئین میاندشت با تبریک ایام دهه فجر، گفت: هر زمان که یک اختلاس بزرگ مطرح می‌شود یک عده، موضوعی را بزرگنمایی می‌کنند تا اختلاس جلوه نکند و کسی نپرسد که این مبالغ میلیاردی را چه کسی دزدیده است. ما به آنها می‌گوییم نظارت و نقد کنید اما کارشکنی و مانع تراشی نکنید، بگذارید دولت کارش را بکند. اینکه شخص اول یک مملکت فوت کند و یک مقام مسئول کشورمان شادی(تبریک) نماید، این به منفعت مملکت نیست، این به سود داعش و اسرائیل است.

با سهام عدالت عده‌ای میلیاردر شدند

ایران نوشت:مهدی موسوی‌نژاد طراح طرح تحقیق و تفحص از سهام عدالت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر طرح تحقیق و تفحص از سهام عدالت با رأی مثبت نمایندگان مجلس آغاز شده است و تمام زوایای این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: در بحث سهام عدالت، یک عده‌ای با سوء‌استفاده میلیاردر شده‌اند. سهامی که عدالت نام دارد، اکنون به فرصتی برای مدیران با رانت‌های میلیاردی تبدیل شده است. در واگذاری‌های سهام عدالت بی‌عدالتی صورت گرفته است و ابهاماتی در این زمینه وجود دارد که در آینده مشخص خواهد شد. در پشت پرده تخلفاتی صورت گرفته که فرد متخلف به هیچ کجا و هیچ نهادی پاسخگو نبوده است.

تکذیب تشکیل یک سازمان

روزنامه قدس به نقل ازایرنا نوشت: ندیمی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، پیگیری موضوع ایجاد یک سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی زیر نظر مقام معظم رهبری از سوی برخی از نمایندگان مجلس را تکذیب کرد و گفت: نمایندگان مجلس شأن رهبری را برای ورود به کار اجرایی بسیار بالاتر می دانند.

توضیح سردار شریف درباره یک خبر

قدس از قول مهرآورده: در پی انتشار برخی اخبار ناقص و نادرست از سخنان سردار حسین همدانی، فرمانده سابق سپاه محمدرسول ا...(ص) در جمع کارکنان دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان همدان، سردار رمضان شریف، مسؤول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمار نسبت داده شده به سردار همدانی در برخی رسانه‌ها مبنی بر قطع نخاع شدن ۸۳۰ نفر در جریان فتنه سال ۸۸ نادرست است و اشاره ایشان به مصدوم و مجروح شدن این تعداد در فتنه ۸۸ بوده است. وی افزود: این آمار شامل تمامی مصدومان، مجروحان از سرپایی تا جراحتهای عمیق در طول فتنه ۸۸ بوده است.

حامیان سران فتنه ترک مسؤولیت کنند

قدس آنلاین نوشت: حجت الاسلام امین رصاف، رئیس نهاد نماینده ولی فقیه در فارس گفت: اگر کسی مسؤولیت رسمی داشته باشد، سزاوار نیست از مسؤولان فتنه طرفداری کند و در صورت انجام این کار یا باید از کار خود اعلام برائت یا مسؤولیت خود را ترک کند.

قوانین سختگیرانه جمهوری آذربایجان

روزنامه قدس از قول ایسنا نوشت: محسن پاک‌آیین، سفیر ایران در باکو درباره لغو روادید از سوی ایران از سال 1388 برای شهروندان جمهوری آذربایجان و دلیل عدم انجام اقدام متقابل از سوی باکو گفت: جمهوری آذربایجان با هیچ کشوری لغو روادید ندارد و در مجموع نسبت به صدور روادید، قوانین سختگیرانه دارد.

تکذیب ترور یکی از سرمایه داران زاهدانی

قدس به نقل از مهرآورده: عباسعلی ارجمندی، فرماندار زاهدان خبر ترور یکی از سرمایه داران زاهدانی را تکذیب کرد و انتشار این گونه اخبار را در راستای تحت تأثیر قرار دادن دهه مبارک فجر دانست.

دیش‌ها را جمع کردیم، دوباره برگشت!

روزنامه قدس به نقل ازایرنا آورده: علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع نمازگزاران مسجد جامع گرمسار با بیان اینکه نه می توانیم تمام دیش های ماهواره را از روی بامها جمع کنیم و نه می شود شبکه های اجتماعی را به طور کامل بست، گفت: هر جا دیش های ماهواره را جمع کردیم، دو روز بعد دیش ها برگشت و انگار فقط برای کار و کاسبی نصّاب‌ها دیش ها را جمع می کنیم.

پیش‌بینی ترکان از قیمت ارز در سال 94

قدس به نقل از ایسنا نوشت: اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: چون دولت در سال آینده با محدودیت ارزی مواجه خواهد شد، ممکن است قیمت ارز بالا برود.

شهادت جانباز مدافع حرم درسامرا

روزنامه قدس به نقل ازسایت فردا نوشت: محمد رضا حسینی مقدم از جانبازان هشت سال دفاع مقدس در دفاع از حرم مطهر امامین عسکریین(ع) به شهادت رسید. طبق وصیت، این شهید والامقام در قبرستان وادی السلام شهر نجف اشرف به خاک سپرده شد.

گشت‌ارشاد در حاشیه جشنواره فجر

قدس از قول سایت فرارو نوشت: سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد حضور گشت امنیت اخلاقی در جشنواره فیلم فجر گفت: با هر بداخلاقی و هر ناهنجاری که ببینیم برخورد می‌کنیم و این برخورد قطعاً شامل همه است.

ماجرای ساخت و ساز غیر قانونی در تهران

قدس به نقل از مهرنوشت: تصاویر ماهواره ای در حالی ساخت و ساز در اراضی کلاک لواسان در مجاورت دریاچه تأمین کننده آب شرب تهران را نشان می دهد که این اقدام خلاف مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی و شورای عالی امنیت ملی است.

سایت خبرگزاری دانشجو هک شد

روزنامه قدس به نقل از سایت جهان آورده:: سایت خبرگزاری دانشجو پس از یک حمله سایبری سنگین هک شد.

‌بی‌حجابی‌ نماینده‌ سعودی ها

قدس از قول سایت ابنا نوشت: ماجرای حضور بدون حجاب هشتک منال رضوان، نماینده عربستان سعودی در جلسه سازمان ملل در محافل مختلف بخصوص در میان مقامهای این کشور جنجال به پا کرد.

تجمع اعتراضی در دانشگاه آزاد

قدس از قول فارس نوشت: تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد روز گذشته در مقابل ساختمان علوم انسانی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در اعتراض به افزایش شهریه‌های متغیر و ثابت تجمع کردند.

پرداخت یارانه نقدی فقط به محرومان از سال 94

روزنامه قدس از قول ایرنا آورده: حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس در بازدید از ساختمان جدید اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران درباره اختصاص یارانه ها در بودجه سال 94 گفت: منابع هدفمندسازی یارانه (منابع نقدی) به سمت خانواده های محروم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هدایت می شود.

انتقال زندانیان میان ایران وترکمنستان

قدس ازقول فارس آورده: ابراهیم رحیم پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر خارجه در پاسخ به مسأله زندانیان ایرانی در ترکمنستان و سند انتقال زندانیان بین دو کشور نیز گفت: این مسأله نیز در جریان ملاقات و مذاکرات با طرف ترکمنی مطرح و بررسی شده و در حال حاضر سند انتقال زندانیان به مراحل نهایی خود نزدیک شده‌‏است. معاون وزیر خارجه ایران افزود: امیدواریم که این سند در آینده نزدیک امضا شود، در این صورت زندانیان میان دو کشور تبادل می‌شوند.

تکذیب یک ادعا

قدس آنلاین نوشت: سفارت ایران در اروگوئه در بیانیه ای ادعای منتشر شده از سوی رسانه‌های صهیونیستی مبنی بر دست داشتن یک دیپلمات ایرانی در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت تل آویو در مونته‌ ویدئو را تکذیب کرد.

مدیرعامل سابق پرسپولیس در آستانه بازداشت؟

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که یک سایت خبری مدعی شد که پای یکی دیگر از مدیران سابق پرسپولیس به پرونده تخلفات اخیر این باشگاه باز شده است. «نامه‌نیوز» نوشت؛ بعد از بازداشت حمیدرضا سیاسی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت اسپانسر قبلی، صحبت از بازداشت و احضار دیگر مدیران مربوط به این باشگاه هم مطرح شد. طبق شنیده‌ها، یکی دیگر از مدیران سابق پرسپولیس نیز به زودی باید پاسخگوی اتهامات خود باشد و احتمالا به‌زودی بازداشت می‌شود. گفته می‌شود یکی از سرمربیان مطرح سابق پرسپولیس هم برای اینکه از این بازداشت جلوگیری کند، بارها با شاکی پرونده تماس گرفته تا از این شکایت صرف نظر کند اما این اتفاق رخ نداده است.

تجمع دانشجویان واحدی از دانشگاه آزاد

آرمان نوشت:شنیده شد که جمعی از دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات صبح دیروز در اعتراض به افزایش شهریه‌ها در مقابل ساختمان معاونت اداری تجمع کردند. آفتاب نوشت؛ یکی از دانشجویان حاضر درتجمع در این‌باره گفت: افزایش 30 درصدی شهریه در دو ترم یعنی 15 درصد در ترم گذشته و 15 درصد در ترم جدید و شرط پرداخت بخشی از شهریه متغیر برای انتخاب واحد از مواردی است که باعث شده دانشجویان دست به تجمع بزنند. وی ادامه داد: درحالی دانشجویان از تمامی رشته‌های فنی، انسانی، علوم پایه و مدیریت در این تجمع حاضر شده‌اند که زمان انتخاب واحدها آغاز شده اما به بسیاری از دانشجویان به‌دلیل عدم پرداخت شهریه ثابت به همراه 300 الی 500 هزار تومان از شهریه متغیر اجازه انتخاب واحد داده نمی‌شود.

سررسید جملات قصار احمدی‌نژاد آمد

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که یک سایت وابسته به رئیس دولت‌های نهم و دهم نوشت؛ سررسید سال 1394 هجری شمسی با نام «خادم ملت» تولید و منتشر شد. عصرایران نوشت؛ این سررسید شامل روزشمار عملکرد هشت‌ساله دولت‌های نهم و دهم و همچنین خاطرات روزانه از احمدی‌نژاد و جملات زیبای وی به مناسبت‌های مختلف سال است.

تکذیب ترور یکی از سرمایه‌داران زاهدانی

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که فرماندار زاهدان خبر ترور یکی از سرمایه‌داران زاهدانی را تکذیب و انتشار این گونه اخبار را در راستای تحت شعاع دادن دهه مبارک فجر خواند. مهر نوشت؛ عباسعلی ارجمندی اظهار کرد: از صبح روز یکشنبه خبری مبنی بر ترور یکی از سرمایه‌داران زاهدانی منتشر شد که این به هیچ عنوان صحت ندارد. وی افزود: با فرد موردنظر تلفنی صحبت کردم و ایشان در صحت و سلامت کامل به‌سر می‌برند. رئیس شورای تامین شهرستان زاهدان انعکاس این گونه اخبار را به دلیل تحت شعاع قرار دادن دهه مبارک فجر و اقتدار نظام جمهوری اسلامی دانست که بر هم زدن آرامش مردم را نشانه رفته است. صبح دیروز خبری مبنی بر ترور یکی از سرمایه‌داران زاهدانی منتسب به طایفه شه‌بخش روی برخی از رسانه‌ها و به صورت گسترده شبکه‌های اجتماعی مخابره شد که حکایت از ترور این سرمایه‌دار در مقابل پمپ بنزین میلاد خاش داشت.

تکذیب اظهارات کارگردان از سوی نماینده مجلس

آرمان نوشت:شنیده شد که رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تکذیب اظهارات کارگردان فیلم مزارشریف گفت: ما در هیچ مقطعی هیچ‌گونه صلحی با طالبان نداشتیم. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ «علاءالدین بروجردی» با اشاره به اظهارات اخیر عبدالحسین برزیده افزود: آقای برزیده نه با بنده هم‌صحبت شده و نه بنده چنین نظراتی ارائه کردم. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اگر بنده مخالف ساخت فیلم درمورد حادثه مزارشریف بودم با آقای جعفریان از جانبازان جنگ تحمیلی و مستندساز حادثه مزارشریف مصاحبه نمی‌کردم.

رد رشوه ۶۰۰میلیونی ازسوی مأموران انتظامی

روزنامه آرمان آورده: شنیده شد که رشوه 600 میلیون ریالی سوداگران مرگ از سوی مأموران وظیفه‌شناس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان بوشهر رد شد. پایگاه خبری پلیس نوشت؛ رئیس بازرسی استان بوشهر گفت: برابر اخبار واصله مبنی بر شرارت‌ها و تیراندازی‌های مکرر توسط باندی شرور و سابقه‌دار مراتب در دستور کار اداره پشتیبانی عملیات اطلاعاتی پاوا استان قرار گرفت. با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی و تعقیب و مراقبت ویژه پلیسی مخفیگاه آنان شناسایی و پس از چندین روز کار اطلاعاتی و عملیاتی افراد باند دستگیر شدند. سرهنگ ابراهیمی در تکمیل توضیحات خود اظهار کرد: متهم حین انتقال به مقر جهت فرار از قانون به ماموران مبلغ 600 میلیون ریال معادل شصت میلیون تومان پیشنهاد رشوه داده که ماموران پس از هماهنگی نسبت به رد رشوه اقدام و مراتب صورتجلسه شد.

علت تجمع شب گذشته دانشجویان در کوی دانشگاه چه بود؟

روزنامه ارمان نوشت:شنیده شد که شب گذشته کوی دانشگاه آرامش همیشگی را نداشت، دانشجویان ساکن کوی دانشگاه برای مشکلات صنفی‌شان تجمع کردند. روز نو نوشت اما تجمع شب گذشته فقط یک تجمع صنفی در مورد وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی، کیفیت و قیمت غذا و همین طور وضعیت اینترنت بود. بعد از تجمع دانشجویان، مسئولان با حضور در میان دانشجویان و دادن قول مساعد برای مرتفع کردن مشکلات دانشجویان جو را آرام کردند و تجمع به پایان رسید. قرار بود برای صحبت با دانشجویان ریاست دانشگاه تهران هم حضور پیدا کند که این اتفاق نیفتاد.و مساله اصلی مورد اعتراض در ماجرای شب گذشته، افزایش ظرفیت خوابگاه‌ها و بحث کیفیت غذا بود. البته این تحصن با دخالت مدیر کل کوی دانشگاه بدون هیچ گونه تنشی در ساعات پایانی شب حل و فصل شد.

با سهام عدالت یک عده میلیاردر شدند!

آرمان نوشت:شنیده شد که مهدی موسوی نژاد طراح طرح تحقیق و تفحص از سهام عدالت در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر طرح تحقیق و تفحص از سهام عدالت با رای مثبت نمایندگان مجلس آغاز شده است و تمام زوایای این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: در بحث سهام عدالت، یک عده‌ای با سوءاستفاده میلیاردر شده‌اند، سهامی که عدالت نام دارد، اکنون به فرصتی برای مدیران با رانت‌های میلیاردی تبدیل شده است. در واگذاری‌های سهام عدالت بی‌عدالتی صورت گرفته است و ابهامات در این زمینه وجود دارد که در آینده مشخص خواهد شد. در پشت پرده تخلفات صورت گرفته که فرد متخلف به هیچ کجا و هیچ نهادی پاسخگو نبوده است. به گفته موسوی نژاد در گفت‌وگو با میزان، رانت در واگذاری‌ها، شفاف نبودن نحوه واگذاری، نوع شرکت‌ها، تعداد سهام و میزان سود از ضعف‌های سهام عدالت است که اکنون سبب شده تا مدیران و اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های استانی سهام عدالت از فرصت سوءاستفاده‌کنندگان و یک شبه به پول و ثروت کلان دست پیدا کنند.

استفاده کنندگان از ماهواره در شهر همدان ،بیش از 140 هزار خانوار

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در گردهمایی فرماندهان گردان‌های امام حسین(ع) این استان، استفاده کنندگان از ماهواره در شهر همدان را بیش از 140 هزار خانوار اعلام کرد و گفت: این رقم در شهرهای مختلف استان تفاوت دارد! سردار ابوحمزه با اشاره به آسیب‌های موجود در جامعه گفت: حدود 42 میلیون نفر کاربر در کشور در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند که حدود 9 میلیون نفر از واتساپ، 12 میلیون نفر از وایبر و مابقی از لاین استفاده می‌کنند. وی با تاکید بر اینکه با استفاده از تکنولوژی مخالف نیستیم اما نحوه استفاده درست و فرهنگ استفاده درست هنوز وجود ندارد، گفت: بیشتر برنامه‌های ماهواره‌ها با فساد و فحشا و مسائل منفی همراه است. وی افزود: در عین حال، مراکزی مثل صدا و سیما، مراکز دفاعی، پژوهشی و غیره به طور کنترل شده و در راستای اهداف نظام از ماهواره بهره‌ می‌گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها