در جلسه مدیران عامل ایران خودرو و سایپا مقرر شد

قیمت خودرو امسال افزایش نمی یابد

عضو کمیسیون صنایع مجلس:

خودروسازان به مردم ظلم می کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شورای رقابت در خصوص قیمت گذاری وظیفه ای ندارد، گفت: هم اکنون خودروسازان به مردم ظلم می کنند و قیمت ها به هیچ وجه منصفانه نیست.
کد خبر: ۷۶۸۴۸۴
خودروسازان به مردم ظلم می کنند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو گفتگو، بهروز نعمتی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «رادیو گفتگو» از ورود شورای رقابت در بحث قیمت گذاری خودرو انتقاد کرد.

وی افزود: در هیچ کجای دنیا ارز مبادله ای در اختیار خودروسازان قرار نمی گیرد؛ از طرفی شرکت های خودروسازی بدنبال خارج سازی نقدینگی از سیستم نیستند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: چندی پیش شاهد بودیم سهامی که شرکت های خودروساز در نقاط مختلف کشور خریداری کردند امروز به بدترین شرایط مالی تبدیل شده است.

این عضو کمیسیون صنایع خانه ملت ایجاد زیرساخت ها را مقدم بر تعیین قیمت بازار دانست و افزود: وقتی مدل بصورت دولتی اجرا می شود و هیات مدیره مجموعه های خودروسازی در بیست جای دیگر نیز مدیریت می کنند، بحثی باقی نمی ماند که بخواهیم خود را با صنعت خودروسازی دنیا مقایسه کنیم.

نعمتی در ادامه ورود شورای رقابت به بحث قیمت گذاری را اقدامی اشتباه خواند و افزود: اگر شرایط عرضه و تقاضا در بازار ایجاد شود، نوعی دیگر از انحصار در بازار پدید خواهد آمد.

در ادامه احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ضمن ارائه تعریفی از قیمت گذاری انحصاری، به بند 12 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: مکاتبه ای با دکتر نوبخت داشتیم و به استناد این بند استدلال کردیم که هم اکنون با افزایش تعداد تولیدکنندگان محدودیتی برای عدم اضافه شدن خودروسازان، به شرکت های ایران خودرو و سایپا نداریم.

وی افزود: بر اساس آمار و ارقام نشان داده ایم که هر ساله افزایش تولید داشتیم و نخواستیم با کاهش تولید، قیمت ها را افزایش دهیم.

نعمت بخش با اشاره به افزایش 60 درصدی تولید خودرو، طی سال جاری، گفت: وقتی خودرو را در حاشیه بازار می فروشیم، تقاضا کاهش می یابد؛ بر این اساس تلاش کردیم قیمت ها افزایش پیدا نکند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
۰
۰
توی این كشور اسلامی، الحمدا.. بجزء خودروسازان و بانكها و پزشكان و شهرداریها و ...همه به مردم ظلم می كنند اینها را هم از قلم نندازید لطفا.
مم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
۰
۰
این خوروسازهای بی انصاف و بی وجدان كمر این مردم انقلابی را شكستند و ازآن طرف كسی هم نیست كه بگوید بالای چشمت آبرو است !!!....
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها