jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۷۹۶۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۷

جام جم سرا: مدیر کل دفتر ارزیابی، فناوری و تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت، از حذف فرانشیز بیماران خاص و صعب العلاج به منظور کاهش پرداخت از جیب آنها خبر داد.

پرداخت فرانشیز بیماران خاص و صعب‌العلاج حذف شد

دکتر علیرضا اولیایی‌منش گفت: در پنجاه و هفتمین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی که با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روسای سازمان‌های بیمه گر و پایه و دبیرخانه شورای عالی بیمه تشکیل شد، دستورالعمل بسته خدمتی بیماران خاص، صعب‌العلاج و سرطانی تهیه و مصوب شد.

وی گفت: برطبق این مصوبه به منظور کاهش پرداخت از جیب و همچنین جبران بخشی از هزینه‌های درمانی در بیماران خاص فرانشیز بیماران از جمله هموفیلی، تالاسمی، پیوند کلیه،‌ ام اس، دیالیزی و همچنین بیماران صعب العلاج و سرطانی در بیمارستان‌های دولتی حذف شد.

مدیر کل دفتر ارزیابی، فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه، بیماران خاص و صعب العلاج در صورت مراجعه به بیمارستان‌های دولتی بابت خدمات هیچ گونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و فرانشیز آن‌ها رایگان شده است، افزود: این بیماران در صورتی که به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کنند سازمان‌های بیمه گر کل هزینه‌های این بیماران را با تعرفه دولتی به بیمارستان‌های خصوصی پرداخت می‌کنند و مابه التفاوت هزینه‌ها بر عهده بیماران است.

اولیایی منش همچنین در تشریح مصوبه شورای عالی بیمه برای بیماران خاص گفت: براساس این مصوبه هزینه‌های داروهای تخصصی و لوازم و تجهیزات مصرفی برای بیماران خاص، هزینه‌های شیمی درمانی و رادیو تراپی، تزریق دسفرال در منزل و بیمارستان، آزمایش‌های مورد نیاز این بیماران و هزینه‌های همو دیالیز نیز رایگان شده است.

وی، هزینه‌های تزریق خون در بیماران تالاسمی، هزینه‌های تزریق فاکتور و خون در بیماران هموفیلی، شالدون گذاری و هزینه‌های دیالیز صفاقی، هزینه‌های آموزش و مدیریت بیمار دیالیز صفاقی و همچنین هزینه‌های عمل جراحی اسپلنکتومی (جراحی برداشت طحال) در تالاسمی را نیز از دیگر موارد تحت مشمول این مصوبه عنوان کرد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
میرزا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
ایا بیماری دیابت جز بیماری صعب العلاج است یا خیر در صورت بود مراحل اقدام یا اخذ گواهی از كدام منبع لازم است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر