jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۷۶۵۲   ۱۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۳

گیاهی برای درمان سرماخوردگی، گلودرد و رفع جوش صورت

پوستتان را با گل بنفشه شاداب و جوان کنید

جام جم سرا: یک پزشک عمومی با اشاره به اینکه استفاده از گل‌های تازه و له شده گل بنفشه در حمام می‌تواند موجب شادابی و جوانی پوست شود، گفت: این گیاه می‌تواند جوش‌های صورت را نیز بهبود دهد.

پوستتان را با گل بنفشه شاداب و جوان کنید

دکتر فاطمه ملکی با اشاره به اینکه گیاه بنفشه دارای خاصیت‌های ضد قارچی، ضدالتهابی و ضدعفونی است، گفت: این گیاه به رنگ بنفش تیره است و دم کرده برگ‌های این گل به جای آسپرین نیز مورد مصرف قرار می‌گیرد. استفاده از گل‌های تازه و له شده این گیاه در حمام نیز می‌تواند موجب شادابی و جوانی پوست شود.

ملکی با اشاره به اینکه براساس تحقیقات، دم کرده برگ‌های این گیاه برای رفع ناراحتی لثه، زخم دهان و تسکین درد سرطان موثر است، تصریح کرد: استفاده از این گیاه می‌تواند موجب بهبود جوش‌های صورت هم بشود. گیاه بنفشه موجب بهبود سرماخوردگی می‌شود و تصفیه کنندگی خون، درمان نقرس، آسم و زخم معده از خواص دیگر گیاه بنفشه است؛ بویژه آن‌که و استفاده آن به صورت دم کرده نقش موثری در درمان سرماخوردگی و گلو درد دارد.

وی همچنین افزود: گل بنفشه موجب کاهش قند خون و تب می‌شود و استفاده از دمنوش گل بنفشه و گیاه بابونه می‌تواند موجب زیبایی، شادابی پوست و درمان جوش صورت شود، اما مشورت با پزشک درخصوص استفاده از هر نوع گیاه دارویی الزامی است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر