موضوع عوض شد: کد ملی در دستور کار نیست

سال ۹۴ کارت هوشمند درمان، جانشین دفترچه بیمه می‌شود

جام جم سرا: ‌مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه از سال ۹۴ کارت هوشمند درمان جایگزین دفترچه بیمه خواهد شد، گفت: برنامه‌ای برای استفاده از کد ملی به جای دفترچه بیمه نداریم.
کد خبر: ۷۶۵۳۳۷

سال ۹۴ کارت هوشمند درمان، جانشین دفترچه بیمه می‌شود

دکتر محمد تقی خسروانی مقدم درباره کارت هوشمند درمان افزود: مقدمات اولیه برای اجرایی شدن کارت هوشمند درمان فراهم شده و برنامه ریزیهای لازم انجام شده تا کارت هوشمند جایگزین دفترچه‌های بیمه شود.

وی با اشاره به اینکه کارگروههای تخصصی برای اجرای کارت هوشمند تشکیل شده است، تاکید کرد: دراین کارگروه‌ها روشهایی اجرایی شدن این کارت با حضور متخصصان و کار‌شناسان بررسی می‌شود و مراحل پایانی آن به سرعت در حال اجراست.

مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران از استفاده از کارت هوشمند درمان طی چند ماه آینده در بیمارستانهای تحت پوشش خبر داد و گفت: قطعا در سال 94 کارت هوشمند جایگزین دفترچه بیمه‌های درمانی خواهد شد.

خسروانی مقدم در پاسخ به این سئوال که آیا کد ملی جایگزین دفترچه بیمه می‌شود یا خیر، افزود: سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیر دولتی است و مجزا از دولت و سازمان بیمه سلامت است و هیچ وقت در مراکز دولتی تامین اجتماعی همانند بیمه سلامت کد ملی جایگزین دفترچه بیمه نمی‌شود بلکه کارت هوشمند درمان برای بیمه شدگان صادر خواهد شد.

به گفته وی، بیمارستانهای سازمان بیمه سلامت و همچنین مراکز درمانی دانشگاهی جدا از تامین اجتماعی است. (مهر)

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها