ایمنی همواره باید به‌عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید خودرو مورد توجه قرار گیرد. بنا به گزارش های موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها، در تست‌های این موسسه، 6 اتومبیل میان سایز موفق به اخذ رتبه (Top Safety Pick +) شده‌اند و 9 اتومبیل سایز متوسط دیگر رتبه (Top Safety Pick) را کسب کرده‌اند.
کد خبر: ۷۶۳۲۱۴
ایمن‌ترین خودروها را بشناسید + عکس

ایمنی خودروهای حاضر در این لیست را نباید از روی رتبه‌بندی آن‌ها قضاوت کرد بلکه ممکن است بعضی از اتومبیل‌ها در تعدادی از تست‌ها برتر از دیگری باشند با این مقدمه به معرفی 10 خودرو از ایمن‌ترین اتومبیل‌های مقرون‌ به‌ صرفه اندازه متوسط می‌پردازیم.

10) مزدا 6 (Top Safety Pick +)

در حالی که مزدا 6 مدل سال 2015 در ایمنی کلی در رده (Top Safety Pick +) قرار گرفت اما تنها اتومبیلی بود که در تست «Small Overlap» رتبه قابل قبول را کسب کرد.

در حقیقت مزدا 6 تنها اتومبیل در این لیست 10 تایی است که در هر 5 تست انجام شده روی آن از جانب موسسه IIHS رتبه خوب را کسب نکرد البته مزدا 6 در صورت استفاده از تجهیزات سفارشی ایمنی که در حالت پایه روی آن نصب نیستند، در تست پیش‌گیری از تصادف از قسمت جلو نتیجه خوبی می‌گیرد.به همین دلیل به کسب رده ایمنی (Top Safety Pick +) نائل آمد. قیمت پایه مزدا 21,985 دلار است که شامل هزینه تحویل در مقصد هم می‌شود.

موتور مزدا 6 یک نمونه 2.5 لیتری چهار سیلندر است که قادر به تولید 184 اسب بخار قدرت می‌باشد.

مصرف سوخت اعلام شده برای مزدا 6 از جانب EPA به ترتیب برای شهر و جاده 9.4 و 6.4 لیتر است.

9) شورولت مالیبو (Top Safety Pick)

قیمت مدل 2015 شورولت مالیبو 23,290 دلار است و به طور استاندارد از یک موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر 196 اسب بخاری اکوتک بهره می‌برد اما می‌توان برای آن یک موتور 4 سیلندر توربو 259 اسب بخاری هم سفارش داد.

شورولت مالیبو به 10 ایربگ و سیستم کنترل پایداری مجهز است از قرار معلوم کمپانی شورولت به سختی مشغول کار کردن روی نسل بعدی مالیبو است که انتظار می‌رود بهبودهای بسیاری روی آن انجام شود و رقابت تنگاتنگی با دیگر رقیبان داشته باشد.

8) هوندا آکورد کوپه

نام هوندا در دو دهه اخیر مترادف با امنیت بوده است و مدل های 2015 این خودروساز هم از این قاعده مستثنی نیستند.

هوندا آکورد کوپه با کسب رتبه خوب در تست‌های پنج‌گانه موسسه IIHS در مجموع موفق به اخذ رده Top Safety Pick شد.

مدل پایه آکورد کوپه به یک موتور 2.4 لیتری چهار سیلندر مجهز است که 185 اسب بخار قدرت دارد قیمت این مدل هم 24,595 دلار است.

مدل قدرتمندتر آکورد کوپه به یک موتور 3.5 لیتری V6 مجهز است و 278 اسب بخار قدرت و 342 نیوتن متر گشتاور دارد و قیمت آن هم 31,595 دلار می‌باشد.

7) هوندا آکورد سدان (Top Safety Pick)

با توجه به اینکه هوندا آکورد کوپه در لیست ما حضور دارد تعجب‌آور نیست که گونه سدان هم در لیست حاضر باشد.بمانند مدل کوپه، گونه سدان هم در رده‌بندی Top Safety Pick قرار می‌گیرد و در 5 تست تصادف که از جانب موسسه IIHS روی آن انجام شده رتبه کیفی خوب را کسب کرد.

از نظر قوای محرکه مدل‌های کوپه و سدان هوندا آکورد با هم وجه مشترکند قیمت مدل پایه نوع LX (چهار سیلندر) هوندا آکورد 22,925 دلار و قیمت 6 سیلندر 31,315 دلار می‌باشد.

6) فولکس واگن جتا (Top Safety Pick)

دلایل محبوبیت فولکس واگن جتا عبارت‌اند از قیمت پایه 17,035 دلاری برای مدل پایه، موتور گونه 2 لیتری جتا دارای 115 اسب بخار قدرت و 169 نیوتن متر گشتاور می‌باشد و میزان مصرف سوخت هم برای شهر و جاده به ترتیب 9.4 و 6.9 لیتر می‌باشد.برای جتا هم‌چنین یک موتور 1.8 لیتری توربوچاجر 170 اسب بخاری قابل سفارش است دوستداران انجین های دیزلی هم از خرید جتا بی‌نصیب نیستند و برای آن‌ها یک گزینه 2 لیتری 150 اسب بخاری تدارک دیده شده است.

بر روی مدل GLI فولکس واگن جتا یک انجین 2 لیتری نصب شده است که قادر به ارائه توان 210 اسب بخار و 281 نیوتن متر گشتاور می‌باشد و قیمت آن هم از 27,740 دلار شروع می‌شود.

5) تویوتا پریوس وی (Top Safety Pick +)

بنا به گزارش‌های موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) تویوتا پریوس V با کسب رده کلی Top Safety Pick + و کسب عنوان پیشرفته در تست پیشگیری از تصادف از قسمت جلو، هم‌اکنون ایمن‌ترین اتومبیل هیبریدی موجود در بازار است.قیمت گونه استیشن تویوتا پریوس که با نام «پریوس V» شناخته می‌شود از 27,500 دلار شروع می‌شود این مدل از یک انجین 1.8 لیتری سود می‌جوید که قادر به ارائه توان 134 اسب بخار است و میزان مصرف سوخت هم به ترتیب برای شهر و جاده 5.3 و 5.9 لیتر می‌باشد.

این مدل به طور استاندارد از 7 ایربگ و سیستم کاهش صدمات ناشی از تصادف در صندلی‌های جلو و سیستم ایمنی Star بهره می‌برد.

4) تویوتا کمری (Top Safety Pick +)

برای سال 2015، کمپانی تویوتا چند تغییر مشخص در طراحی پرفروش‌ترین سدان خودش انجام داده که شاید زیبایی آن کمی بحث‌برانگیز باشد ولی نباید هیچ تردیدی در ایمنی بالای این اتومبیل داشت و تویوتا کمری همچنان یکی از ایمن‌ترین سدان هایی است که در بازار موجودند.مدل‌هایی از تویوتا کمری که مجهز به تجهیزات سفارشی ایمنی هستند به‌مانند پریوس V، در تست پیشگیری از تصادف از قسمت جلو، رده کیفی پیشرفته را کسب کرد.

قیمت پایه مدل 4 سیلندر تویوتا کمری 2015 از 25,285 دلار شروع می‌شود لازم به ذکر است که قدرت و گشتاور گونه 4 سیلندر 2.5 لیتری تویوتا کمری به ترتیب 178 اسب بخار و 230 نیوتن متر می‌باشد برای کسانی هم که انتظار عملکرد بهتری را دارند یک انجین V6 تدارک دیده شده که قادر به ارائه توان 268 اسب بخار و گشتاور 336 نیوتن متر می‌باشد.

3) کرایسلر 200 سدان (Top Safety Pick +)

مدل 2015 کرایسلر 200 که مربوط به نسل دوم این اتومبیل است در همین مدت کوتاهی که از معرفی‌اش می‌گذرد تبدیل به یک رقیب قدرتمند در میان رقبای خودش شده است.

کرایسلر 200 در صورت استفاده از ابزارهای سفارشی در تست پیشگیری تصادف از قسمت جلو در رده کیفی عالی قرار می‌گیرد که این رتبه خوب در تست پیشگیری تصادف از قسمت جلو برای کسب نشان Top Safety Pick + کافی است.

قیمت پایه مدل 2015 کرایسلر 200 از 22,795 دلار شروع می‌شود برای کرایسلر 200 می‌توان دو نوع انجین متفاوت 4 و 6 سیلندر را برگزید.

قدرت گونه 4 سیلندر 2.4 لیتری این اتومبیل که از انوع Tigershark MultiAir II می‌باشد 184 اسب بخار است مصرف گونه چهار سیلندر در بزرگراه 6.53 لیتر در هر صد کیلومتر است.

قدرت و گشتاور تولیدی موتور 6 سیلندر Pentastar کرایسلر هم به ترتیب 295 اسب بخار و 355 نیوتن متر می‌باشد در نهایت باید اشاره کنیم که کرایسلر 200 تنها گزینه در سگمنت خودش است که از امکان سفارش گیربکس 9 سرعته اتوماتیک را دارد.

2) سوبارو اوت بک (Top Safety Pick +)

قیمت مدل 2015 سوبارو Outback از 25.745 دلار شروع می‌شود و این مدل یکی از ایمن‌ترین اتومبیل‌های شاسی بلندهای میان سایز موجود در بازار می‌باشد.

سوبارو اوت بک به صورت استاندارد از یک انجین باکسر (تخت) 2.5 لیتری چهار سیلندر سود می‌برد که قادر به تولید 175 اسب بخار قدرت و 236 نیوتن متر گشتاور می‌باشد.

امکان انتخاب موتور به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود و یک موتور 6 سیلندر 3.6 لیتری هم در نظر گرفته شده است قدرت و گشتاور موتور فوق به ترتیب 256 اسب بخار و 335 نیوتن متر می‌باشد و با قیمت پایه 33,845 دلار در دسترس خریداران قرار می‌گیرد.

مصرف سوخت مدل 2.5 لیتری این اتومبیل در شهر و جاده به ترتیب 9.5 و 7.2 لیتر و مصرف سوخت گونه 6 سیلندر در شهر و جاده به ترتیب 11.7 و 8.7 لیتر می‌باشد.

1) سوبارو لگاسی

کسب رده top safety pick+ (مانند outback) تنها افتخار سوبارو لگاسی نیست. بلکه لگاسی به لطف تجهیزات سفارشی خودش بالاترین امتیاز ایمنی در تست تصادف از قسمت جلو را در طول تست‌های موسسه IIHS کسب کرد.

قیمت سوبارو لگاسی از 22,490 دلار شروع می‌شود هم‌چنین برای سوبارو لگاسی می‌توان دو نوع پیشرانه اعم از یک نوع چهار سیلندر 2.5 لیتری و یک گونه 6 سیلندر 3.6 لیتری را برگزید سیستم جدید کمک راننده EyeSight، دلیلی اصلی ایمنی بالای محصولات سوبارو در تصادف از قسمت جلو است.

سیستم EyeSight در واقع تشکیل یافته از یک جفت دوربین است که در قسمت پشتی آینه دید عقب قرار گرفته و به کنترل ترافیک می‌پردازند و باعث تسریع سرعت عکس‌العمل راننده شده و حتی در صورت نیاز به صورت خودکار اقدام به ترمزگیری می‌کند.(پدال)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
مردم
Germany
۱۴:۳۹ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
پراید رو به لیست اضافه كنید!!!!
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
عجیبه مگه ما یكی از تولیدكنندگان معروف خودرو در جهان نیستیم پس چرا اسمی از ماشین های ما نیست؟قسم میخورم اگه ده ماشین آشغال دنیارو معرفی كنند هر ده تاش ایرانی هستند

نیازمندی ها