jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۶۲۳۳۳   ۰۲ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۰

عمر اینترنت اکسپلورر به پایان رسید. پس در واقع جک‌های ساخته شده برای این مرورگر نیز به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند؛ زیرا مایکروسافت در کنفرانس خبری خود مرورگر جدیدی را با نام اسپارتان (Spartan) معرفی کرد که از ویژگی‌هایی بهره می‌برد که تاکنون اینترنت اکسپلورر به خود ندیده است.

اسپارتان جای اینترنت اکسپلورر را گرفت

به گزارش جام جم کلیک: عمر اینترنت اکسپلورر به پایان رسید. پس در واقع جک‌های ساخته شده برای این مرورگر نیز به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند؛ زیرا مایکروسافت در کنفرانس خبری خود مرورگر جدیدی را با نام اسپارتان (Spartan) معرفی کرد که از ویژگی‌هایی بهره می‌برد که تاکنون اینترنت اکسپلورر به خود ندیده است.

باید قبول کنیم که مایکروسافت با وجود اینکه دو نسل از سیستم عامل‌های خود را تغییر داد اما هیچ اقدام عملی‌ای را برای بهبود عملکرد مرورگرش انجام نداده بود و اکنون با پروژه اسپارتان کاربران شاهد طراحی و چهره جدیدی بر روی مرورگر ویندوز 10 خواهند بود و امنیت و سرعت این مرورگر نیز بسیار بهتر است و در واقع رقیبی قدر برای فایرفاکس و کروم محسوب می‌شود. در همه‌جای این مرورگر نیز نشانه‌هایی از دستیار صوتی مایکروسافت (کورتانا) به چشم می‌خورد.


در اسپارتان ویژگی‌های جدید زیادی جای گرفته‌اند. برای مثال محتوای صفحه می‌تواند به‌صورت یک صفحه کتاب باشد تا مطالعه آن‌ها راحت‌تر شود و یا امکان گذاشتن پیام یا علامت در صفحات وجود دارد و در این هنگام صفحه فزیر می‌شود. احتمال می‌رود برای استفاده از این مرورگر می‌بایست منتظر نسخه نهایی ویندوز 10 باشیم. اما ارزش انتظار را دارد. نظر شما چیست؟

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر