jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۵۹۴۲۵   ۲۴ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۳

محققان موفق شدند براساس لایک‌‌های کاربر، شخصیت وی را حدس بزنند

شخصیت‌شناسی براساس لایک‌های کاربران

دانشمندان در دانشگاه کمبریج و استنفورد، موفق به توسعه‌ی نرم‌افزاری شده‌اند که با تحلیل لایک‌های انجام شده در فیس‌بوک، می‌تواند شخصیت کاربر را تشخیص دهد. این نرم‌افزار حتی قادر است بهتر از دوستان کاربر، شخصیت وی را توصیف کند.

شخصیت‌شناسی براساس لایک‌های کاربران

به گزارش جام جم کلیک: دانشمندان در دانشگاه کمبریج و استنفورد، موفق به توسعه‌ی نرم‌افزاری شده‌اند که با تحلیل لایک‌های انجام شده در فیس‌بوک، می‌تواند شخصیت کاربر را تشخیص دهد. این نرم‌افزار حتی قادر است بهتر از دوستان کاربر، شخصیت وی را توصیف کند.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط محققان دانشگاه استنفورد و کمبریج، می‌توان شخصیت افراد حاضر در شبکه‌های اجتماعی چون فیس‌بوک را از طریق لایک‌‌های انجام شده، دریافت. این محققان برای اثبات ادعای خود، یک نرم‌افزار را توسعه داده‌ و با استفاده از آن ۸۵٫۰۰۰ کاربر فیس‌بوک را مورد آزمایش قرار داده‌اند تا به به این موضوع پی‌ببرند که آیا تمایلات افراد می‌تواند گویای شخصیت وی باشد یا خیر؟

محققان با ایجاد یک تحقیق در MyPersonallity کار خود را آغاز کرده‌اند. سپس از دوستان و آشنایان فرد مورد نظر خواسته‌اند تا نظر خود را در مورد فردی که سوژه‌ی تحقیق بوده بصورت جداگانه و مشخص بیان کنند. نتیجه‌ی به‌دست آمده از این تحقیق بسیار جالب توجه است؛ بطوریکه این نرم‌افزار موفق شده تا با بررسی تنها ۷۰ لایک، نظرات دقیق‌تری را در مقایسه با دوستان فرد مورد نظر، بیان کند. اما این پایان ماجرا نیست؛ نرم‌افزار مورد نظر می‌تواند با بررسی ۱۵۰ لایک، حتی بهتر از پدر و مادر فرد مورد نظر، به توصیف وی بپردازد.

در تحقیق انجام شده تعداد لایک‌های متوسط به ازای هر کاربر ۲۲۷ عدد بود.

این نرم‌افزار تنها موفق به شکست همسران افراد مورد آزمایش نشد

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر