jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۹۲۹۷   ۲۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۵

شرکتهای تحقیقاتی در حوزه امنیت از کشف یک آسیب پذیری امنیتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر دادند که دسترسی به عکس های شخصی افراد را ممکن می کند.

کشف آسیب پذیری خطرناک در شبکه اجتماعی اینستاگرام

به گزارش جام جم کلیک: شرکتهای تحقیقاتی در حوزه امنیت از کشف یک آسیب پذیری امنیتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر دادند که دسترسی به عکس های شخصی افراد را ممکن می کند.

یک آسیب پذیری خطرناک در سرویس اینستاگرام موجب دسترسی همگان به عکس‌های حساب‌های خصوصی شد.

این درحالی است که بسیاری از کاربران اینستاگرام ترجیح می‌دهند بخش یا تعدادی از عکس‌های خود را به طور خصوصی ارسال کنند تا دیگر کاربران قادر به مشاهده آنها نباشند، اما شرکت کوارتز از آسیب پذیری مهمی خبر داده که به هر فردی امکان می‌دهد تا در شرایط خاصی به اطلاعات حساب های خصوصی دسترسی یابد.

آسیب پذیری یاد شده دسترسی به لینک عکس های خصوصی را در وب ممکن می کند. مشکل مذکور تنها زمانی رخ می دهد که کاربران از طریق سایت اینستگرام در وب به دنبال عکس‌های خصوصی بگردند. بنابراین دسترسی به این عکس ها از طریق برنامه های اندروید و IOS غیرممکن است.

برای رفع این حفره امنیتی یک وصله به روزرسان امنیتی ارائه شده تا تنها دوستان و تعقیب کنندگان حساب کاربری هر فرد بتوانند عکس های خصوصی او را مشاهده کنند. البته اگر این عکس ها در فیس بوک یا توییتر به اشتراک گذاشته شود دیگر خصوصی نبوده و قابلیت مشاهده خواهند داشت.

اینستاگرام خود هفته گذشته قبل از عرضه وصله امنیتی به وجود این مشکل اذعان کرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد تاکنون سوءاستفاده خاصی از مشکل یاد شده به وجود نیامده است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام هفته پیش در ایران نیز برای ساعاتی با اختلال همراه بود که برخی این مشکل را به اجرای فیلترینگ هوشمند بر روی این شبکه اشتراک گذاری عکس ارتباط دادند اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هرگونه مشکل در اجرای پروژه فیلترینگ را رد کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر