«خانمی ۲۸ ساله هستم. قصد ازدواج دارم. می‌خواستم بدانم آیا درست است که قبل از ازدواج، درخصوص روابط زناشویی با فردی که قصد ازدواج با او را دارم، صحبت کنم؟
کد خبر: ۷۵۸۷۸۴
قبل از ازدواج‌ درباره روابط جنسی صحبت کنیم؟

یکی از مسایل بسیار مهم و حیاتی پیش از ازدواج، در نظر گرفتن معیارهای مناسب برای انتخاب همسر است. بیشترین مشکلاتی که در زندگی زناشویی بروز می‌کند، این است که زن و مرد، همسر مناسب خود را انتخاب نکرده‌اند و پس از چند سال زندگی زناشویی متوجه می‌شوند که مناسب همدیگر نبوده‌اند.

انتخاب همسر مناسب، زیربنای یک زندگی موفق است. بیشتر ناکامی‌ها و شکست‌ها در زندگی مشترک، از درست نگذاشتن این سنگ زیرین است. تاکید بر انتخاب همسر متناسب و همتا باعث روابط بهتر، سالم‌تر، پرجاذبهتر و شیرین‌تر می‌شود. یکی از مواردی که کمتر به آن توجه می‌شود، وجود هماهنگی‌های جنسی میان زوج است که عمده آن به دلیل عدم آموزش مسائل و روابط جنسی به افراد در سطوح تحصیلاتی مختلف است، به‌طوری که گاهی اطلاعات جنسی افراد تحصیلکرده در حد افراد معمولی باقی می‌ماند و این مساله می‌تواند سرآغازی برای شروع مشکلات بعدی در زندگی افراد شود.

هر فردی باید خود را ملزم بداند پیش از ازدواج دراین‌باره از مشاور جنسی کسب اطلاعات کند؛ وگرنه به طور عمده بین ۱ تا ۱/۵ سال پس از زندگی مشترک، اختلاف در میزان میل جنسی، خود را آشکار خواهد ساخت. در صورت انجام نشدن چاره‌اندیشی مناسب، این مساله باعث سردشدن روابط زناشویی و اختلال در سایر زمینه‌های زندگی خواهد شد. راه‌حل این است که با همسرتان در مورد خواسته‌های خود صحبت کنید. شیوه حرف زدن البته باید در قالب خاصی باشد؛ بسیاری از افراد قبل از ازدواج در مورد رنگ و غذای مورد علاقه، حالت‌هایی که منجر به بروز عصبانیتشان می‌شود مانند حساس‌بودن به گرسنگی یا کم‌خوابی و... با هم صحبت می‌کنند، اما در این مورد مهم یعنی تمایلات جنسی حرفی نمی‌زنند.

شاید لازم باشد از راهنمایی‌های یک مشاور و متخصص در این زمینه برخوردار شوید. راهنمایی یک مشاور می‌تواند بنا به تیپ شخصیتی شما کمکتان کند چطور سر صحبت را باز کنید تا متوجه هماهنگی تمایلات خود با طرف مقابل شوید.
نکته آخر اینکه بعضی‌ها به پرکردن پرسشنامه‌هایی در این زمینه اکتفا می‌کنند، درحالی که پرسشنامه‌ها نمی‌تواند جایگزین مشاوره و حضور همه‌جانبه یک درمانگر مسائل زناشویی و جنسی باشد.(سلامت)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۲ - ۲۲ دی ۱۳۹۳
۰
۰
به نظر من مكمل زندگی زناشویی، روابط جنسی است. یكی از بستگان بعد از 6 سال ازدواج به همین دلیل از هم جدا شدند البته خانم مشكل سردمزاجی داشتند كه پسر هیچ اطلاعی از آن نداشت كه همسرش حتی در منزل جوراب پا می كرد. مرد زندگی كه می خواست زندگی اش نپاشد وی را به مشاوره برد خیلی زحمت كشید ولی متاسفانه در آخر كار مجبور به جدایی شد كه خیلی هم اذیت شد چون خانواده دختر، راضی به طلاق دادن دخترشان نبودند با كلی كش و قوس و گرفتن پولهای فراوان از دامادشان بالاخره تسلیم شدند. بعد از 2 سال با زنی بیوه ازدواج كرد كه الان الحمدا... خوشبخت هستند. زیرا آن دختر جوان هم زندگی زناشویی اش خیلی كوتاه بود. به نظر من مشاوره جنسی یكی از مهمترین و حیاتی ترین مواردی است كه باید قبل از ازدواج مطرح شود زیرا بعضی افراد ممكن است مثل مورد ذكر شده، پنهان نمایند. با تشكر از شما
باران
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۳
۰
۰
مطلب ارایه شده اطلاعات مورد نیاز مخاطب را كم دارد و تنها گرفتن پاسخ و راهنمایی را به مشاور واگذار كرده است. اگر معتقدید اطلاعات جوانان در این زمینه كم است، لطفا با وضوح و جزئیات بیشتری این موضوع مهم را رمز گشایی كنید. شاید برخی ها امكان مراجعه به مشاور را نداشته باشند و تنها راه فرا رو مطالعه در این زمینه باشد.
دهه ی 60
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۳
۰
۰
تنها یك ایرانی میتواند تا ابد اندر خم یك كوچه باشد!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۲۳ دی ۱۳۹۳
۰
۰
فكر كنید یك خانم با وجود اطلاعات و اگاهی بخواد صحبت كنه، اكثرا اقایون ایرانی پیشخودشون میگن از كجا این اطلاعاتو داره یاحتما قبلا رابطه داشته كه براش مهمه یا میخواد بدونه و این داستانها، برای همین باید یك مشاوره قبل از ازدواج اجباری مثل همون كلاسای قبل از ازدواج دونفره براشون بذارن وگرنه هیچ چیزی تغییر نمیكنه، چونكه خیلی ها بخوان بگن هم روشون به هم باز نیست و یا به خاطر یكسری چیزا تو جامعه محدودیت دارن برای گفتن

نیازمندی ها