jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۵۸۳۷۸ ۲۱ دی ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۳

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: با توجه به وجود پرونده‌های متعدد درباره منازعات و اختلاف بر سر نام های دامنه در دادستانی کشور، تدوین مقررات مربوط حقوقی نام های دامنه در دستور کار قرار گرفت.

مقررات اختلاف و دعاوی نام‌های دامنه در ایران تدوین می‌شود

به گزارش جام جم کلیک: سعید مهدیون اظهار داشت: منازعات و اختلاف نام‌های دامنه یکی از موضوعات مطرح در دنیا هستند و هم اکنون در ایران نیز در دادستانی و قوه قضاییه پرونده‌های متعددی درباره منازعات و اختلاف بر سر نام‌های دامنه وجود دارد.

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی افزود: به دلیل اهمیت این موضوع کشورهای کمی پیشرفته تر در این باره مقرراتی دارند، برای مثال کره جنوبی مقررات لازم را در سال ۱۹۹۸ به تصویب رساند و آیکان نیز ناگزیر به تصویب مقرراتی در این باره شده است.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت موضوع و خلاء قانونی در این باره، این کار در ایران نیز آغاز شده و در تهیه این مقررات مرکز مدیریت نام‌های دامنه کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، وزارت ارتباطات و دادستانی همکاری دارند.

منبع: ایتنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر