jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۵۷۸۶۰   ۲۰ دی ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۳

شما هر روز چقدر بابت خرید روزنامه پول می پردازید؟ چند تا روزنامه را می توانید بخرید؟ چند تا از آن روزنامه ها را فرصت می کنید، بخوانید؟ بیشتر مشتری کدام روزنامه هستید؟ اگر از شما بپرسند آیا دلتان می خواهد بدانید روزنامه های دیگر چه نوشته اند احتمالا سرتکان می دهید و می گویید «کاشکی ممکن بود ...» ما از آرزوهای شما خبر داریم و به همین علت می خواهیم به جای تان، هر روز همه روزنامه ها را بررسی کنیم و جالب ترین خبرهای شان را برای تان دستچین کنیم و به نقل از آن روزنامه ها در ستون « یواشکی روزنامه ها» بنویسیم.

ماجرای ازدواج محمد جواد ظریف

اهانت خبرآنلاین به مقدسات از کجا آب می‌خورد؟!

روزنامه کیهان نوشت:سایت خبرآنلاین هفته گذشته با انتشار یک یادداشت به دو تن از صحابه خاص پیامبر گرامی اسلام و همچنین نهادهای انقلابی چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اهانت کرد.

در این یادداشت با استفاده از ادبیات وقیحانه رسانه‌های صهیونیستی و ضدانقلاب، حملات بی‌سابقه‌ای به نهادهای انقلابی و اتهاماتی گسترده به بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد شده است.

متعاقب این اقدام وقیحانه، موجی از واکنش و اعتراض از سوی دلسوزان انقلاب اسلامی شکل گرفت. اما اگر به سوابق برخی گردانندگان این رسانه توجه شود انتشار چنین مقاله‌ای در خبرآنلاین دور از ذهن و غیرقابل باور نخواهد بود!

مروری بر سوابق حسین واحدی‌پور مدیر گروه «رسانه‌ای خبر» سایت خبرآنلاین گویای بسیاری از واقعیات است.

در سایت خبر آنلاین درباره گروه «رسانه‌ای خبر» آمده است: «یادآور می‌شود سایت خبرآنلاین و روزنامه خبر زیرمجموعه «گروه رسانه‌ای خبر» است که روزنامه‌های «خبر جنوب»، «خبر ورزشی»، هفته‌نامه «سیاحت و تجارت» و هفته‌نامه ادبی «نگاه پنجشنبه» را شامل می‌شود. «خبر جنوب» پرتیراژترین روزنامه منطقه‌ای جنوب کشور است که از سال 1358 انتشار یافته است. سایر نشریات این گروه نیز در حوزه خود از نشریات مطرح و بعضاً پرسابقه به شمار می‌روند که همگی به همت حسین واحدی‌پور پا گرفته‌اند»!

اما حسین واحدی‌پور کیست؟! نگاهی به سوابق این شخص نشان از آن دارد که وی با احزاب استعماری و رسانه‌های طاغوتی و ضدانقلاب بسیاری در طول فعالیت به ظاهر خبری خود همکاری داشته است.

حسین واحدی‌پور در مصاحبه‌ای درباره سوابق کاری خود می‌گوید: «قبل از انقلاب و پیش از حزب رستاخیر، سه حزب ایران نوین، مردم، پان‌ایرانیست فعالیت داشتند به واسطه علاقه به کار مطبوعاتی همزمان با هر سه ارکان این حزب‌ها روزنامه ایران نوین، روزنامه مردم و روزنامه خاک و خون همراه با درس خواندن همکاری می‌کردم، پس از این که به واسطه بیماری آسم پدرم به شیراز آمدیم مدتی با روزنامه آیندگان و بعد هم به عنوان سرپرست نشریات جانبی مؤسسه اطلاعات در فارس کار می‌کردم.»

وی ادامه می‌دهد: «به چند روزنامه در تهران پیشنهاد امتیاز ویژه‌نامه‌های استانی دادم تا سرانجام روزنامه «آیندگان» پذیرفت. بر همین اساس به اتفاق آقای فیروز گوران، تحریریه شهرستان‌های روزنامه آیندگان را در تهران راه‌اندازی کردیم.»

گفتنی است حزب ایران‌نوین توسط حسنعلی منصور نخست‌وزیر محمدرضاشاه و عامل تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون تاسیس شده بود، پس از اعدام انقلابی منصور، امیرعباس هویدا نخست‌وزیر بهایی دبیرکل این حزب شد. حزب مردم نیز تحت رهبری اسدالله علم فعالیت می‌کرد.

روزنامه اطلاعات نیز که مدتی آقای واحدی‌پور سرپرست آن روزنامه در فارس بوده است متعلق به سناتور مسعودی از عوامل بسیار نزدیک خاندان پهلوی بوده است.

چنانچه گفته شد حسین واحدی‌پور جزو مدیران روزنامه آیندگان نیز بوده است. فیروز گوران سردبیر این روزنامه در ابتدای انقلاب و هنگام توقیف، به جرم ارتباط با رژیم صهیونیستی، از دوستان نزدیک واحدی‌پور بوده است.

گوران به عضویت در «کارتل مطبوعاتی اسرائیل» معروف است. گوران و بازماندگان این کارتل بعد از انقلاب «ماهنامه جامعه سالم» را منتشر کردند.

نکته قابل تامل در دور جدید فعالیت باقیمانده‌های جریان روزنامه آیندگان این بود که آنان ترجمه فارسی کلمه «اورشلیم» را که همین عبارت «جامعه سالم» بود، برای نام‌گذاری نشریه خود انتخاب کرده بودند.

پس از توقیف و بازداشت عده‌ای از عوامل موسسه آیندگان، اداره روابط عمومی دادستانی کل انقلاب جمهوری اسلامی ایران، در دو اطلاعیه که در 17 مرداد 58 منتشر شد، دیدگاه و علل اقدام خود را به مردم و رسانه‌ها اعلام کرد که در بخشی از آن آمده بود: «چون مدارک به دست آمده حاکی از آن است که روزنامه آیندگان با کمک‌های ساواک و سیا و اسرائیل به وجود آمده و هدفش در رژیم قبلی حمایت از سیاست اسرائیل در مقابل اعراب و در رژیم فعلی تخطئه انقلاب اسلامی ایران می‌باشد، لذا به این وسیله روزنامه ضدانقلابی مزبور توقیف و مدیران آن تحت تعقیب می‌باشند.»

حضرت امام خمینی نیز علاوه بر آن که به دنبال یکی از دروغ‌پردازی‌های آیندگان اعلام کرده بودند دیگر این روزنامه را نمی‌خوانند بعد از توقیف آیندگان نیز در گفتگو با اوریانا فالاچی، با تایید توقیف این روزنامه فرمودند: «روزنامه آیندگان همان بود که با دشمن‌های ما روابط داشت. توطئه بود در کار و با صهیونیست‌ها روابط داشت. از آنها الهام می‌گرفت و بر ضد منافع مملکت و کشور می‌نوشت.»

در رابطه با گردانندگان روزنامه آیندگان از جمله داریوش همایون گرداننده و بنیانگذار اصلی این روزنامه طاغوتی نیز گفتنی‌های فراوانی است که خارج از حوصله این نوشتار است.

خلاصه سخن آن که توهین سایت خبرآنلاین به انقلاب اسلامی و نهادهای مردمی این انقلاب چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین با توجه به حضور مدیرانی چون حسین واحدی‌پور در این سایت، دور از انتظار نبوده و نیست بلکه سخن آن است که ته‌مانده‌های احزاب طاغوتی پیش از انقلاب و رسانه‌هایی چون آیندگان که از سوی عوامل رژیم صهیونیستی اداره می‌شده است، هنوز در کشور فعال هستند؟!

آقای روحانی بپذیرید که آمریکا را نشناخته بودید

کیهان نوشت:همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب می‌گوید معنای سخنان اخیر روحانی، راه نیامدن غرب و دعوت به باج‌ دادن است.

داریوش سجادی مشاور سابق کروبی در وبلاگ خود با اشاره به سخنانی نظیر «با انزوا نمی‌توان رشد کرد» و «اصول را نباید به سانتریفیوژ وصل کرد» و پیشنهاد رفراندوم می‌نویسد: دکتر روحانی می‌فرمایند والله بالله نمیشه با سیاست خارجی منقبض به توسعه اقتصادی رسید! بسیار خوب. قبول- نمیشه! اما این چه ربطی به همه‌پرسی از مردم دارد!؟

سجادی ادامه می‌دهد: آقای روحانی!شما سال گذشته با اکثریت آرا پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری شدید و بر کرسی تلاش جهت تحقق وعده‌های خود نشستید.

با نشستن بر کرسی ریاست جمهوری فرمودید، «کشتیبان را سیاستی دگر آمد» و ما کار بلدان آمدیم و باید با دنیا تعامل کنیم و سیاست خارجی بلدی می‌خواهد که آن هم کار ماست!

آقای ظریف با بشارت «آنکس که می‌گفت هولوکاست افسانه است رفته» آمد و ملتی را شیفته و چشم انتظار تبحر دیپلماتیک خود جهت تعامل جهانی و برون رفت از انزوا کرد.

رهبری نظام نیز تمام قد از رویکرد و مواضع شما در سیاست خارجی با لوگوی «نرمش قهرمانانه» حمایت کردند و خودتان نیز فرمودید در مذاکرات هسته‌ای برخوردار از اختیار تام هستید.

سجادی با این مقدمات می‌پرسد: اکنون چه اتفاقی افتاده که به شکوه «والله قسم بالله قسم نمیشه» افتاده‌اید!؟ اگر علی‌رغم همه حسن‌نیت‌ها و مساعی‌ جمیله‌تان در تعامل با دنیا و کدخدایش، ناکام از تعامل برد-برد با ایشان شده‌اید، چرا چوب آن را بر تن ملت می‌زنید!؟ اگر برخلاف تصورتان، نتیجه یک سال و نیم مذاکرات با ادبیات فاخر و دیپلماسی لبخند با «کدخدا» منجر به هیچ گشایشی نشده. حالا می‌خواهید با رفراندوم از مردم ایران به چه گشایشی برسید!؟ با خارجی نتوانستید به توافق برسید، در داخل مردم با رفراندوم باید پاسخگوی‌تان شوند!؟

وی می‌افزاید: اساسا در چنان رفراندوم مفروضی مایلید چه چیزی را به همه‌پرسی بگذارید!؟ اینکه؛ ملت عزیز ایران- علی‌رغم تلاش صادقانه ما در تعامل با دنیا (کدخدا) و برخورداری از حمایت رهبر و اختیار تام داشتن، لیکن طرف غربی با ما راه نیامد و نمی‌آید لذا اکنون شما بفرمائید به ایشان باج بدهیم تا والله قسم بالله قسم «بشه»!؟

وی تصریح می‌کند: جناب روحانی اگر «والله قسم بالله قسم نمیشه!» دلیل این «نشدن» در طرح غلط صورت مسئله است. از ابتدا ساده‌اندیشانه و غیرواقع‌بینانه به مسئله ورود کردید. پیش‌تر و به سهم و بضاعت مزجات خود آن ورود ساده‌اندیشانه را در مقام یک شهروند عادی خدمت‌تان معروض داشته‌ بودم. اما ظاهرا مایل نیستید واقعیات دنیای سیاست را به رسمیت بشناسید.

استقبال گروهک نه ملی نه مذهبی از سخنان اوباما

کیهان آورده:ارگان گروهک طرفدار آمریکا از اظهارات اوباما استقبال کرد.گروهک ملی- مذهبی که دوقلوی گروهک نهضت آزادی به شمار می‌رود و حاصل پوست‌اندازی این گروهک نشاندار وابسته به آمریکاست در وب‌سایت خود نوشت: اوباما در مصاحبه اخیر خود حل پرونده هسته‌ای ایران را یکی از پیش‌شرط‌های برقراری رابطه عادی میان تهران و واشنگتن دانسته و درباره احتمال بازگشایی سفارت این کشور در تهران گفته است که پیش از بهبود روابط دو کشور، باید قدم‌های مختلفی برداشته شود که حل پرونده هسته‌ای مهم‌ترین مرحله آن است. اوباما در این مصاحبه ایران را به تروریسم دولتی متهم کرده اما پشت این اتهام چراغ سبزی را نیز به مقامات تهران نشان داده و می‌گوید: «ایران، با توجه به منابع و توانایی شگفت‌انگیزش، این فرصت را دارد که به یک قدرت منطقه‌ای موفق تبدیل شود.» به رسمیت شناخته شدن به عنوان یک قدرت منطقه‌ای همان هدفی است که مقامات جمهوری اسلامی از سالیان پیش دنبال کرده‌اند. سخن رئیس جمهور آمریکا در مورد اینکه ایران می‌تواند قدرت منطقه‌ای موفقی باشد را نباید دست‌کم گرفت. رؤسای دولت‌های آمریکا در دوره‌های پیشین تلاش کرده‌اند از به رسمیت شناختن ایران به عنوان قدرت منطقه‌ای اجتناب کنند. اما ادبیات رئیس جمهور آمریکا در بین مقامات آمریکایی اگر نگوییم بی‌نظیر بلکه کم‌نظیر است.

سایت این گروهک می‌افزاید: مقامات جمهوری اسلامی اشتباه پرونده گروگانگیری را تکرار نکنند و پیام اوباما را بشنوند. اوباما نشان داده که مرد مصالحه است.

برخلاف ادعای این تحلیل، جمهوری اسلامی ایران به رغم میل رژیم مستکبر آمریکا در طول 35 سال گذشته راه اقتدار و تبدیل شدن به قدرت منطقه‌ای را با موفقیت پیموده و اکنون هم منتظر اجازه گاوچران‌های آمریکایی نیست که زمانی رژیم پهلوی را ژاندارم منطقه می‌خواندند اما شاه مملکت در مقابل سفیر آمریکا و محافل متنفذ صهیونیستی، یک مهره بی‌اختیار و بی‌شخصیت بود؛ در عین حال باید خاطرنشان کرد جنایت‌ها و خباثت‌هایی نظیر تحریم‌های شدید، ترور دانشمندان هسته‌ای، ایجاد اغتشاش و بی‌ثباتی و ناامنی با بسیج انواع گروه‌های تروریستی علیه ایران در کشورهای همجوار در دوره ریاست جمهوری اوباما به وقوع پیوست که روی دست چدنی آمریکایی‌ها دستکش مخملین کشیده بود. اوباما در همین یک سال اخیر نیز بارها تهدید نظامی را مطرح کرده و دولت وی به وسعت تحریم‌ها - بیش از 100 مورد- افزوده که آخرین آن اعمال تحریم علیه 9 شخص حقوقی و حقیقی بود. با این حال گروهک‌های نه ملی- نه مذهبی براساس کار ویژه همیشگی (نظیر عملکرد نهضت آزادی) مشغول توجیه و تطهیر سیاست‌های رژیم آمریکا هستند و اگر هم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را تخطئه می‌کنند به اعتبار از پرده برون افتادن اسناد خیانت آنها در جریان انقلاب دوم است. طبق این اسناد سران گروهک‌های ملی- مذهبی به عنوان «رابطین خوب آمریکا» دسته‌بندی شده‌اند.

مذهبی‌نمایان شاخه دوم جریان ملی‌گرا (ناسیونالیست) بودند که پس از ناکامی جبهه ملی در ابقای رژیم پهلوی از سوی جبهه استکبار رو شدند تا شاید مسیر انقلاب را به بیراهه ببرند اما با درایت حضرت امام و امت ناکام ماندند.

مجوز روحانی برای ابطال دستور دولت سابق

روزنامه خراسان نوشت:در حالی که بر اساس مجوز سال 91 یکی از مسئولان ارشد اجرایی وقت، مقرر شده بود حق بهره برداری یکی از مهمانسراهای دولتی به شورای فرهنگی اجتماعی زنان واگذار شود، بر اساس پیشنهاد وزیران عضو کمیسیون لوایح و موافقت روزهای اخیر حجت الاسلام روحانی رییس جمهور کشورمان مقرر شده این مصوبه دولت قبل باطل و مهمانسرا به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود.

خبر خوش دولت برای فعالان صنعت "Hi Tech"

خراسان آورده:در حالی که بر اساس مصوبه مهرماه سال 1390 هیئت دولت، مقرر شده بود کمک به تامین سرمایه در گردش مجموعه های مهمی چون صنایع بیوتکنولوژی، لیزر و اپتیک، هوافضا و نانوتکنولوژی تا سقف 10 درصد از سرجمع اعتبارات وجوه اداره شده سالانه دستگاه های دولتی مرتبط مجاز باشد، بر اساس پیشنهاد 4 عضو کابینه و موافقت هیئت دولت، این رقم به 30 درصد افزایش پیدا کرده است.

نظامیان اسرائیلی با حمله به ایران مخالف بودند

روزنامه ایران نوشت:ایهود باراک، نخست وزیر و وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی می‌گوید که اعضای کابینه و حتی نظامیان تحت امر وی، با حمله به ایران مخالف بوده‌اند و اینها همه از ترس عمومی از تبعات چنین اقدامی، نشأت می‌گرفته است. باراک این موضوع را در گفت‌وگویی با روزنامه هاآرتص بر زبان آورده و افزوده است: با تشکیل کابینه نتانیاهو، فکر می‌کردم که آرزوی ایجاد یک تفاهم حداکثری یا مخالفت حداقلی با اقدام مستقل علیه ایران، به بار نشسته است اما در میان دستگاه دفاعی، دولت و حتی از جانب خود شخص رئیس‌جمهوری (شیمون پرز)، در مقابل اقدام علیه ایران مقاومت می‌شد. گفتنی است اخیراً محمدجواد ظریف، وزیر خارجه هم در جلسه علنی مجلس از خلوت شدن اطراف نتانیاهو در سخنرانی علیه ایران سخن به میان آورد و گفت که تبلیغات اسرائیلی‌ها علیه ایران دیگر شنونده‌ای ندارد.

دلیل اصلی تعطیلی نانوایی ارزان فروش ورامین

ایران نوشت:مجتبی فراهانی، معاون بازرسی سازمان حمایت در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، درخصوص پلمب واحد نانوایی در ورامین، گفت: تعطیلی این واحد به دلیل ارزان‌فروشی نبوده بلکه از سوی سیستم اتحادیه شهرستان ورامین به جهت دلایل اداری موقتاً تعطیل شده است. وی با بیان اینکه تعزیرات در حوزه بازرسی و نظارت اقدامی در این ارتباط نکرده است، افزود: سازمان بازرسی تنها قبلاً به این واحد خبازی اخطار داده بود. گفتنی است طی روزهای اخیر برخی رسانه‌ها نوشته بودند یک نانوایی در شهر ورامین به دلیل ارزان‌فروشی تعطیل شده است.

افشاگری جدید اسنودن

روزنامه ایران آورده:ادوارد اسنودن، افشاگر معروف امریکایی اخیراً فاش ساخته که امریکا آغازگر حمله علیه تأسیسات هسته‌ای ایران با ویروس استاکس‌نت بوده است. به گزارش پایگاه خبری هیل وابسته به کنگره امریکا، ادوارد اسنودن روز پنجشنبه در گفت‌و‌گو با شبکه پی.بی.اس گفت: افزایش استفاده دولت‌ها از حملات سایبری در سراسر جهان توسط امریکا و از زمانی که این کشور از ویروس استاکس نت علیه تأسیسات هسته‌ای ایران استفاده کرد، آغاز شد. این حملات در سال 2010 میلادی انجام شد.

تنفس در دادگاه مهدی هاشمی برای تحقیقات بیشتر

ایران نوشت:محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مهدی هاشمی از تنفس در دادگاه موکلش به خاطر انجام تحقیقات بیشتر قضایی خبر داده است. طباطبایی این خبر را در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس داده و افزوده است: ختم رسیدگی، اعلام نشده اما تنفس اعلام کرده‌اند تا یک سری تحقیقات، استعلام و کارهای کارشناسی را انجام دهند. وی افزود: ما برای ارائه لایحه آخرین دفاعیات خود منتظر اعلام دادگاه هستیم اما تا این لحظه چیزی به ما اعلام نشده است. گفتنی است مهدی هاشمی تاکنون بالغ بر 20 جلسه در دادگاه حاضر شده و برخی رسانه‌ها خبر داده بودند که ختم دادگاه هاشمی اعلام شده است.

دفتر دیگری از شرکت پدیده پلمب شد

ایران به نقل از نسیم آنلاین نوشت: دفتر فروش سهام شرکت پدیده در خیابان بهار مشهد با حضور نیروهای انتظامی به طور رسمی پلمب شد. پرسنل این مجموعه سرمایه‌گذاری نیز با هدایت پلیس از دفتر مذکور خارج شدند. از چند هفته قبل پلمب دفاتر پدیده شاندیز در شهرهای مختلف آغاز شده و دادگاه تبلیغات پدیده در رسانه‌ها را ممنوع اعلام کرده است.

نقدی بر اجلاس‌های متعدد کنفرانس وحدت

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: علیرغم تاکیدهای زیادی که در جریان برگزاری اجلاس‌های متعدد کنفرانس وحدت در سال‌های متمادی و از جمله در سال جاری صورت گرفت، متاسفانه هنوز شرکت کنندگان در این کنفرانس در مورد اصول اولیه وحدت دچار تردید هستند. در اجلاس هفته گذشته کنفرانس وحدت در یک زمان و زیر یک سقف، علمای شیعه و سنی دو نماز جماعت جداگانه برگزار کردند و موجب حیرت ناظران شدند. در شرایطی که دشمنان اسلام تلاش می‌کنند به اختلاف میان شیعه و سنی دامن بزنند و انجام اقدامات عملی برای نشان دادن وحدت مسلمانان به ویژه توسط علما امری واجب است و درحالی که در مسجدالنبی و مسجدالحرام در مدینه و مکه شیعیان و اهل سنت در صفوف واحد با هم نماز می‌خوانند، مشاهده دو نماز جداگانه در جریان کنفرانس وحدت، بهیچوجه پذیرفتنی نیست.

داعش سر امام جمعه را جدا کرد

جمهوری اسلامی نوشت: گروه تروریستی داعش، سر امام جماعت مسجدی در روستای ابوخویط نزدیک شهر الحسکه در شمال شرق سوریه را به اتهام واهی دشنام و سب ذات الهی از تن جدا کرد. به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، این امام جماعت دو هفته پیش به هنگام رفتن به خانه یکی از فرزندانش در منطقه الهول در جنوب شرقی حومه الحسکه بازداشت شده بود. تروریست‌های داعش پس از محاکمه فرمایشی وی به اتهام واهی توهین به ذات الهی در منطقه الشدادی سر وی را از تنش جدا کردند.

ایران میزبان 982 هزار پناهنده

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: براساس گزارش جدید سازمان ملل متحد جمهوری اسلامی ایران میزبان 982 هزار پناهنده است. در گزارش کمیساریای امور پناهندگان ملل متحد آمده است جنگ در بخش‌های وسیعی از خاورمیانه و آفریقا موجب شده که در شش ماهه اول سال گذشته میلادی تعداد پنج میلیون و 500 هزار نفر مجبور به جابجایی یا آوارگی شوند. از پنج میلیون و 500 هزار نفر آواره، تعداد یک میلیون و 400 هزار نفر از مرزهای بین‌المللی عبور کرده و پناهنده شده‌اند و بقیه در کشورهای خود جا به جا شده‌اند که آوارگان داخلی نامیده می‌شوند. تا خرداد 93 سه میلیون پناهنده سوری 23 درصد از همه پناهندگانی هستند که کمیساریا به آن کمک می‌کند. دو میلیون و 700 هزار افغانی، پس از سوری‌ها بیشترین جمعیت پناهندگان در جهان هستند که به وسیله کمیساریای امور پناهندگان ملل متحد کمک می‌شوند. پاکستان با یک میلیون و 600 هزار پناهنده همچنان میزبان بزرگترین جمعیت پناهنده در جهان است.

روحانی: ترور در هر جا محکوم است

روزنامه قدس به نقل از سایت تابناک نوشت: رئیس جمهور به اقدام تروریستی اخیر در پاریس واکنش نشان داد. دکتر روحانی در صفحه توئیتر خود نوشت: همه اقدامهای تروریستی چه در فلسطین، چه در عراق یا سوریه و چه در پاریس و آمریکا را محکوم می کنیم.

اعطای نشان افتخار به 2 الاغ در هند!

قدس به نقل از سایت تابناک نوشت: رهبر یک حزب محلی در ایالت بنگلور هند به دو الاغ به دلیل پرکاری و وفاداری نشان افتخار اعطا کرده است. واتال ناگاراج گفت: این حیوانات از انسانها وفادارتر، سختکوش‌تر، منضبطتر و گوش به فرمان‌تر هستند.

اشتباه‌های سوسیالیستی در اصفهان

قدس به نقل از سایت ایسنا نوشت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت در اصفهان با اشاره به تفکرات اشتباه سوسیالیستی، گفت: اگر در روزگاران گذشته پولهای اصفهان درست مصرف می شد، امروز اصفهان باید درآمدی 15 میلیارد دلاری می داشت، اما اکنون نه تنها از پس خود بر نمی آید، بلکه محتاج است.

رضایی تأکید کرد: اگر بر روی هنر، فرهنگ و زیبایی این شهر سرمایه گذاری می شد، امروز یکی از زیباترین شهرهای دنیا و مرکز تمدن سازی بود.

استفاده از دانش هسته ای علیه ابولا

قدس از قول ایسنا نوشت: دولت آمریکا مدعی شد این کشور مبلغ یک میلیون دلار به آژانس بین المللی انرژی اتمی برای استفاده از دانش هسته‌ای در جلوگیری از همه‌گیر شدن ابولا و مبارزه با آن در غرب آسیا،‌ کمک کرده است.

ماجرای ازدواج محمد جواد ظریف

قدس از قول سایت تابناک نوشت: وزیر خارجه در سالگرد تولدش در گفت و گویی به ماجرای ازدواجش اشاره کرد. ظریف گفت: در تابستان ۱۳۵۸ از آمریکا به تهران بازگشتم. با مادرم تماس گرفتم که می‌خواهم به ایران بازگردم و ازدواج کنم. به فاصله یک هفته به اصفهان رفتم تا خواهرم را که پانزده سال از من بزرگتر است، ببینم. ایشان نیز خواهر یکی از دوستان خودش را به عنوان دختری متدین و انقلابی، برای ازدواج معرفی کرد. اقامت بنده در ایران سه هفته به طول انجامید. در ماه مبارک رمضان بود که روزی خواهرم آنها را به خانه خود دعوت کرد. دو خانم جوان آمدند، اما من دقت نکردم و حتی متوجه نشدم منظورشان کدام‌یک از آنهاست. مادر و پدرم هنوز در تهران بودند. بنابراین با اجازه آنها همراه خواهر و شوهر خواهرم به خواستگاری رفتیم. ایشان(همسر دکتر ظریف) همان طور که فکر می‌کردم، متدین و انقلابی بودند. به یاد دارم در آن جلسه کمی قرآن و حدیث خواندم که ایشان پسندیده بودند. زمانی که به خانه بازگشتیم به مادرم اطلاع دادم که برای تشریفات به اصفهان بیایند. نامزدی‌مان مصادف با شبهای احیا بود. در آن زمان ایشان ۱۷ سال داشتند و من ۱۹ ساله بودم که ازدواج کردیم. جالب اینکه پسرم نیز در ۱۹ سالگی و دخترم در ۱۷ سالگی ازدواج کردند.

امام جمعه یزد: افسرده نیستیم

قدس به نقل از مهرآورده: امام جمعه یزد با قدردانی از برگزاری جشنهای باشکوه میلاد حضرت محمد(ص) در یزد گفت: طرح این مسأله که مردم یزد افسرده هستند، صحیح نیست، بلکه آنها دارای روحیه ای منطقی و اصولی هستند.

همه پرسی نه شرعی است و نه قانونی!

روزنامه قدس به نقل از ایسکانیوز آورده: حجت الاسلام جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز در حاشیه پنجمین نشست همگرایی اصولگرایان گفت: همه پرسی نه امری دینی و نه قانونی است این گفتار رییس دولت لرزه ای بر اندام ما وارد کرد.

وزارت خارجه عربستان زنان زیبارو استخدام می‌کند!

قدس به نقل از العالم آورده: وزارت خارجه عربستان از اعلام آمادگی برای استخدام بانوان دارای مدارک دانشگاهی و شهروند این کشور به عنوان رایزن و دبیر دوم خبر داد. وزارت خارجه عربستان شروط استخدام این افراد را داشتن همسر عربستانی، سلامت جسمانی و آراستگی ظاهری اعلام کرده است.

شلاق خوردن فعال عربستانی مقابل مسجد

قدس به نقل از سایت پارس نوشت: مرحله اول از حکم شلاق «رائف بدوی» فعال عربستانی و موسس یک شبکه لیبرالی در برابر مسجدی در جده اجرا شد. وی به تحمل هزار ضربه شلاق محکوم شده که این هزار ضربه در 20 مرحله در 5 سال محکومیتش، اجرا خواهد شد.

کشف کوکائین در مقر سرکرده داعش

قدس به نقل از پارس نوشت: نیروهای کرد سوریه در جریان بازرسی از محل اقامت سابق یکی از سرکردگان داعش در «عین العرب»، مقادیری کوکائین کشف کردند که نشان دهنده مصرف مواد مخدر از سوی عناصر گروهک تروریستی داعش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
اقای ظریف اصفهانی هستند بیگمان دارای مال ومكنتی بودهاند.درامریكا تحصیل میكردندو خیالشان تخت بوده.بعد هم به مناصب بالا رسیده اند خب طبیعی ست كه برای دختر وپسرشان خواستگاران سینه چاك فراوانی در صف ایستاده بودند.
۰
۰
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
خوش به حال آقای ظریف كه می توانند پسر خود را در 19 سالگی زن بدهد ، و افسوس بر امثال من كه در 35 سالگی به زحمت با پولی كه خود فراهم كردم (نه از پول پدر ) توانستم ازدواج كنم و هم افسوس بر جوانانی كه پدری خوش شانس مانند آقای ظریف ندارند و سال های جوانی را در حسرت همسر سپری می كنند و اگر خیلی خوش شانس باشند در 35 یا 40 سالگی با موهای سپید می توانند سر سفره عقد و ازدواج بنشینند.كاش آقای ظریف هم در زندگی خود و خانواده اش قدری مشكلاتی را كه مردم با آن روبرو هستند راداشت تا از درد مردم آگاه بود.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر