jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۵۶۷۰۵   ۱۶ دی ۱۳۹۳  |  ۱۴:۴۹

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به بازدید روسیه از کشتارگاه ها و روند تولید مرغ در ایران، از شروع صادرات مرغ به روسیه در آینده نزدیک خبر داد.

روس‌ها مرغ ایرانی را تائید کردند

همایون دارابی در گفت و گو با تسنیم در مورد رایزنی ها برای صادرات مرغ به روسیه اظهار داشت:همان طور که پیش از این اعلام کرده بودم باید با روسیه در مورد استانداردهای کشتارگاه ها به توافق می رسیدیم و بر همین اساس هفته گذشته هیئتی از روسیه وارد ایران شد.

وی ادامه داد: مسئله اصلی این بود که تولید و کشتارگاه های کشورمان دارای استاندارد لازم و مورد تأیید کشور روسیه باشد، که در نتیجه این سفر روند تولید در ایران مورد تأیید قرار گرفت و به زودی صادرات مرغ به روسیه شروع خواهد شد.

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی در مورد پیش بینی از حجم صادرات مرغ به روسیه گفت: مسیر و بستر صادرات هموار شده و سایر مسائل بستگی به صرفه اقتصادی ،مشتری مداری و تجار دو کشور دارد.

دارابی خاطر نشان کرد: شرایط تولید و پرورش مرغ در ایران این اجازه را به ما می دهد که وارد بازار روسیه شویم بنابراین میتوانیم صادرات مرغ که در سال جاری ٥٠هزار تن بوده را با اضافه شدن بازار روسیه افزایش دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه صادرات مرغ ایران تا کنون به کشورهای عراق وافغانستان نیز انجام می شد، در مورد بازار داخل گفت: در حال حاضر قیمت مرغ در مرز ٤هزار تومان نوسان دارد و هیچ نگرانی از کمبود و یا افزایش مرغ در ایام عید نوروز نداریم بلکه مشکل ما مازاد تولید است که امیدواریم با صادرات حل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها