jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۵۵۷۱۶   ۱۴ دی ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۰

شرکت مایکروسافت با ارسال کدهای به‌روزرسانی نادرست برای موتور جستجوی خود موجب شد تا سایت‌های جستجوی یاهو و بینگ به‌صورت موقت قطع شوند.

مایکروسافت مقصر اصلی قطع سیستم جستجوی یاهو و بینگ

جام جم کلیک: موتورهای جستجوی بینگ و یاهو به‌صورت ناگهانی برای مدت زمانی کوتاه از کار افتادند و این امر در ابتدا موجب شد تا شایعاتی مبنی بر حمله امنیتی به این دو وب‌سایت به گوش برسد ولی اطلاعات درز کرده از داخل شرکت مایکروسافت نشان داد که حمله‌ای درکار نبوده است و این دو وب‌سایت جستجو به‌علت یک اشتباه در به‌روزرسانی به این مشکل دچار شده‌‌اند.

ظاهرا مایکروسافت قصد داشته است تا برای به‌روزرسانی هسته موتور جستجوی خود اقدام کند ولی در این فرایند به‌صورت اشتباه کدهای نادرست را برروی هسته این موتور بارگذاری کرده است که نتیجه آن قطع شدن کارکرد این موتور جستجو بوده است.

یاهو برای چندین سال متوالی از سرورهای جستجوی مایکروسافت استفاده کرده است و به همین دلیل نیز در این رخداد کم‌سابقه، علاوه بر موتور جستجوی مایکروسافت یعنی بینگ، وب‌سایت یاهو نیز با قطعی روبرو شد. یاهو و بینگ پس از گوگل به‌عنوان مهم‌ترین موتورهای جستجوی بین‌المللی محسوب می‌شوند ولی مواردی این‌چنینی به‌خوبی نشان دهنده این است که چرا گوگل با اختلاف بسیار بالایی نسبت به این دو وب‌سایت، در صدر صفحات جستجوی اینترنتی قرار گرفته است.

جالب اینجاست که مایکروسافت تلاش فراوانی برای اصلاح اشتباهی که خودش انجام داده بود به‌خرج داد ولی درنهایت نزدیک به 24 ساعت طول کشید تا این مشکل به‌صورت کامل حل شود. با این شرایط به‌نظر می‌رسد که یاهو تا پایان قرارداد ده‌ساله خود با مایکروسافت نتواند به گوگل نزدیک شود، قرارداد مایکروسافت و یاهو تا سال 2019 معتبر است.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها