jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۵۴۴۶۱   ۱۰ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۵

با وجود برنامه‌ای به نام Pixel Battery Saver قرار است کنترل صفحه نمایش AMOLED را در دست بگیریم و آن را مجبور کنیم که کمتر مصرف کند.

نرم‌افزار موبایل: افزایش شارژ باتری با خاموش کردن پیکسل‌های صفحه‌نمایش

به گزارش جام جم کلیک: تقریبا هر چند روز یک بار مقاله یا مطلبی از روش‌های کاهش مصرف دستگاه‌های هوشمند می‌خوانیم. مشخص است که این مساله اهمیت ویژه‌ای دارد و یکی از نگرانی‌های همیشگی کاربران است. روش‌های زیادی تا به‌حال برای این کار معرفی شده‌اند که بیشتر آن‌ها بهینه سازی برنامه‌ها بوده و در واقع به بخش نرم‌افزار پرداخته‌اند، اما این بار با وجود برنامه‌ای به نام Pixel Battery Saver قرار است کنترل صفحه نمایش AMOLED را در دست بگیریم و آن را مجبور کنیم که کمتر مصرف کند.

همان‌طور که مطلع هستید آمولدها از نور پس زمینه استفاده نمی‌کنند و آن‌ها را به سیاهی عمیقی که از طریق خاموش کردن پیکسل‌ها بدست می‌آورند، می‌شناسند. همین ویژگی هم باعث شده که PBS وارد عمل شده و با اضافه کردن مش سیاه روی صفحه به شما امکان تنظیم عمق سیاهی را بدهد و بنابراین نیمی یا بیشتر پیکسل‌ها را خاموش کرده و انرژی مصرفی را کمتر کند. مشخصا این کار کیفیت محتوای به نمایش درآمده را کاهش می‌دهد، ولی اگر بتوانید این تنظیمات را درست انجام دهید، هنوز هم می‌توانید از کیفیت مناسب لذت ببرید.

با توجه به عملکرد این برنامه می‌توان متوجه شد که نیازی نیست تا PBS همیشه در حال اجرا باشد و فقط در زمان‌هایی که باتری رو به اتمام است باید وارد عمل شد.

اگر دستگاه‌تان مجهز به یک صفحه نمایش آمولد است، حتما PBS را دانلود کنید.

دانلود رایگان نرم‌افزار Pixel Battery Saver برای اندروید

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر