jamejamsara
سرا کد خبر: ۷۵۲۱۴۲   ۰۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۴:۰۱

رئیس سازمان بهزیستی کشور از ارائه خدمات ویژه به خانواده‌های دارای فرزندان ۳ قلو و بالا‌تر خبر داد. این خدمات شامل کمکهای نقدی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان و کمکهای غیر نقدی شامل سبد غذایی می‌شود.

ارائه خدمات نقدی و غیرنقدی به اولیاء فرزندان ۳ قلو و بالا‌تر

جام جم سرا: همایون هاشمی اظهار داشت: پیرو ملاقاتی که با یکی از خانواده‌های دارای فرزندان چهارقلو داشتیم برای ارائه خدمات ویژه به این خانواده‌ها تصمیماتی گرفته شد. این خدمات شامل کمک‌هزینه حق پرستاری به صورت ماهیانه حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، سهمیه شیرخشک، ارائه سبدهای غذایی به خانواده و ماهیانه ۵۲ هزار تومان به هر یک از نوزادان این خانواده‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین یکی از کمک‌های عمده سازمان بهزیستی به این خانواده‌ها کمک‌هزینه تامین مسکن آنهاست.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: در بخشنامه‌ای به تمام استان‌ها قرار است که تعداد خانواده‌های دارای فرزندان ۳سه‌قلو و بالا‌تر در سراسر کشور شناسایی شوند تا بتوانیم خدمات مذکور را به آن‌ها ارائه دهیم ضمن اینکه این خدمات به صورت مستمر تا دو سالگی این نوزادان ادامه خواهد داشت. همچنین بخشی از هزینه مهدکودک چندقلو‌ها و هزینه تحصیلی آن‌ها تا بزرگسالی نیز تامین توسط این سازمان تامین می‌شود. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها