بررسی وضعیت فرزندآوری در کشور

خانواده ایرانی: ۱۹ درصد تکفرزند، یک چهارم بدون فرزند [+جدول]

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۲۳/۵ درصد (کمتر از یک چهارم) خانواده‌های نسل جدید بچه ندارند، گفت: حدود ۱۹ درصد خانواده‌های کل کشور نیز یک فرزند دارند.
کد خبر: ۷۵۰۱۸۷
خانواده ایرانی: ۱۹ درصد تکفرزند، یک چهارم بدون فرزند [+جدول]

جام جم سرا: علی اکبر محزون با اشاره به اینکه دو نسل در کشور ما به متولدین قبل و بعد از ۵۰ تقسیم می‌شوند، افزود: براساس آخرین سرشماری انجام شده در کشور، متولدین قبل و بعد از ۵۰ مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که ۷۹ درصد خانواده‌ها در نسل قدیم حداقل ۳ فرزند و ۸۲ درصد نسل جدید نیز حداکثر دو فرزند دارا هستند.

وی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که تفاوت قابل توجه و چشم گیری در فرزند آوری میان نسل‌ها در کشور بوجود آمده است که باید با آگاه سازی و اطلاع رسانی درست و همچنین ارائه تسهیلات به جوانان در آستانه ازدواج زمینه فرزند آوری در کشور فراهم شود.

متولدین قبل از 50 متولدین بعد از 50 کل کشور تعداد فرزند
3.4 23.5 14.4 بدون فرزند
3.9 31.3 18.9 یک فرزند
13.2 27.2 20.9 دو فرزند
16.0 10.7 13.1 سه فرزند

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه ۳/۴ درصد نسل قدیم فرزندی نداشتند، گفت: همچنین ۳/۹ درصد خانواده‌های نسل قدیم دارای یک فرزند، ۱۳/۲ دارای دو فرزند و ۱۶ درصد نیز دارای سه فرزند بودند.

به گفته وی، این درحالی است که در نسل جدید متولدین بعد از سال ۱۳۵۰، ۲۳/۵ درصد خانواده‌ها بدون فرزند هستند. همچنین ۳۱/۳ درصد دارای یک فرزند، ۲۷/۲ درصد دو فرزند و ۱۰/۷ درصد نیز دارای سه فرزند دارند.

محزون به میانگین کشوری فرزند آوری اشاره کرد و اظهار داشت: آمار‌ها نشان می‌دهد که در کل خانواده‌های کشور و فارغ از نسل‌ها و سن، ۱۴/۴ درصد بدون فرزند، ۱۸/۹ درصد یک فرزند، ۲۰/۹ درصد دو فرزند و ۱۳/۱ درصد نیز سه فرزند دارند.

متولدین قبل از 50 متولدین بعد از 50
کل کشور
تعداد فرزند
15.0 4.0 8.9 چهار فرزند
12.4 1.5 6.4 پنج فرزند
10.4 0.7 5.1 شش فرزند
8.4 0.3 3.9 هفت فرزند
6.3 0.2 2.9 هشت فرزند
4.2 0.1 1.9 نه فرزند
2.8 0 1.3 10 فرزند

وی تاکید کرد: براساس بررسی‌های انجام شده، حدود ۹ درصد از خانواده‌های کل کشور چهار فرزند دارند این درحالی است که چهار فرزندی در ۴ درصد خانواده‌های نسل جدید و ۱۵ درصد نسل قدیم بوده است.

به گفته محزون، ۱/۳ درصد خانواده‌های ایران ۱۰ فرزند، ۱/۹ درصد ۹ فرزند، ۲/۹ درصد ۸ فرزند، ۳/۹ درصد ۷ فرزند، ۵/۱ درصد ۶ فرزند، ۶/۴ درصد ۵ فرزند و ۸/۹ درصد نیز ۴ فرزند دارند. (مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
۰
۰
واقعا با این بیكاری میشود بچه آورد

نیازمندی ها