jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۶۲۷۹   ۱۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۶

وزیر کار با تشریح 6 سیاست جدید دولت برای اعزام نیروی کار به خارج، گفت: متوسط هزینه ایجاد شغل در کشور 150 میلیون تا 2 میلیارد تومان است.

سیاست​های جدید اعزام نیروی کار به خارج

علی ربیعی امروز در همایش اشتغال در بازارهای بین‌المللی با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال نیاز به اجماع همگانی داریم، گفت: با فراز و نشیب‌های سال‌های گذشته با رکودی تلنبار شده مواجهیم که نیازمند یک روحیه بسیجی برای حل آن است.

وزیر کار با اشاره به اینکه باید اقتصاد از عقب ماندگی 56 درصدی رها شود، اظهار داشت: همچنین ایجاد دوباره مناسبات از هم‌پاشیده روابط کار و ساختار تولید نیاز به مداوا دارد که بخشی از این از طریق صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج کشور تامین می شود و این موضوع به عنوان بخشی از فعالیت کشورها نیز است.

وی ادامه داد: در ایران منابع انسانی ماهر و تحصیل کرده‌ای داریم که باید از این ظرفیت بزرگ استفاده شود و امروز ترکیب جمعیتی کشور آماده انفجار رشد و توسعه است و باید از این پنجره جمعیتی برای رشد کشور استفاده کنیم.

ربیعی از برنامه های دولت در راستای افزایش تعاملات بین المللی سخن گفت و افزود: دولت به دنبال بهبود پرستیژ ایران در فضای بین المللی است و ما باید سفیران کار و مهارت به خارج از کشور اعزام کنیم.

وزیر کار به موضوع تقویت کار شایسته و مسئولیت‌پذیری اشاره کرد و افزود: ساماندهی اعزام نیروی کار به خارج هم اکنون در دستور کار دولت است.

وی با اشاره به سیاست‌های جدید دولت در زمینه اعزام نیروی کار به خارج، گفت: با طراحی دیپلماسی مهارت از طریق فنی و حرفه ای و ایجاد بانک اطلاعاتی مشترک بین ادارات کاریابی داخلی و ادارات داخلی به دنبال ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال در خارج کشور هستیم.

ربیعی همچنین از برنامه ریزی برای بیمه شاغلان ایرانی خارج از کشور خبر داد و تصریح کرد: بعد از شناسنامه‌دار کردن نیروی کار در خارج، بنا داریم این خدمت را هم ارائه کنیم.

وزیر کار به احیای تفاهم‌نامه‌های گذشته و مذاکره با کشورها در زمینه اعزام نیروی کار اشاره کرد و گفت: متوسط ایجاد هر شغل در کشور هم اکنون 150 میلیون تومان و در برخی صنایع مانند پتروشیمی تا 2 میلیارد تومان است. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر