jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۴۶۲۷۸   ۱۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۷

وزیر بهداشت ضمن اشاره به مصوبات اخیر مجلس درباره بودجه حوزه سلامت در سال 94 ابراز امیدواری کرد که شورای نگهبان نیز این مصوبات را تصویب کند و گفت: در این صورت اطمینان جامعه پزشکی و مردم درباره استمرار خدمات حوزه سلامت، جلب خواهد شد.

خروش وزیر آرام برای تجمیع بیمه‌ها

دکتر سیدحسن هاشمی ، در مورد مصوبات اخیر مجلس در زمینه قانون بودجه 94 و منابع بودجه‌ای حوزه سلامت گفت: خوشبختانه بودجه حوزه سلامت در مقررات دائمی مالی در مجلس تصویب شد. با توجه به اینکه این اعتبارات در قالب طرح آمده بود، باید ببینیم که دولت چه میزان از آن را می‌پذیرد و شورای نگهبان نیز چه مقدار را تایید می‌کند.

وی افزود: امیدواریم که حوزه سلامت از این مسیر به سلامت عبور کند و شورای محترم نگهبان نیز این مصوبات را تصویب کند. بنابراین در این صورت این اطمینان در جامعه پزشکی ایجاد می‌شود که خدمات آغاز شده، استمرار می‌یابد. در عین حال برای مردم نیز این امید بوجود می‌آید که خدمات سلامت مقطعی نبوده و منحصر به این دوره از وزارت، دولت یا مجلس نیست و ادامه می‌یابد.

وزیر بهداشت در ادامه در پاسخ به سوال ایسنا درباره تجمیع بیمه‌های درمانی، اظهار کرد: تجمیع بیمه‌های درمانی، تکلیف قانون است و در برنامه پنجم توسعه بر آن تاکید شده است. ما امیدوار بودیم که بیمه‌ها تجمیع شوند، اما بیمه زیرنظر وزارت بهداشت نیست بلکه زیرنظر وزارتخانه دیگری است. البته همراهی وزارت رفاه و بیمه‌ها در این مورد خیلی بهتر از گذشته شده است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها