بعد از یک پروژه جنجالی به نام «قلاده‌های طلا»، ابوالقاسم طالبی‌، کارگردان سینمای ایران به سراغ یک پروژه تاریخی کم‌تر کار شده رفته است: «یتیم‌خانه ایران» با روایتی از قحطی بزرگ سال‌های جنگ جهانی اول در ایران.
کد خبر: ۷۴۳۴۲۰
اولین عکس‌ها از فیلم جدید کارگردان «قلاده‌های طلا»

مراحل فیلم‌برداری «یتیم‎خانه ایران» از چهارشنبه (14 آبان ماه) در لوکیشن یک یتیم‌خانه قدیمی در شهریار تهران آغاز شد.

«یتیمخانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان از بزرگترین پروژه‌های سال‌های اخیر سینمای ایران است. پیش بینی می شود پروسه فیلمبرداری این کار، نهایتا 5 ماه طول بکشد.

بیشتر مراحل فیلمبرداری در شهرک غزالی و 150 لوکیشن ساخته شده در مناطق مختلف تهران انجام می‌شود. ضمن اینکه چند سکانس در شهرستان و دو کشور اروپایی خواهد بود.

علیرام نورایی، فرخ نعمتی، انوشیروان ارجمند، داریوش اسدزاده، عباس شوقی، مهدی صبایی، بهار محمدپور، علی شادمان، محسن حسینی، اصغر حیدری، ایمان صفا، شهرام تیموریان، مهری آل آقا، والا شهیدی، ملیکا شعبان، مصطفی بهشتی، مجید معافی، حمید تاج دولتی و بهارک صالح‌نیا در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. برایان ترفه، برت جان کورن، درشن آناند و هاشم رحیم اف هم از جمله بازیگران خارجی هستند که در این پروژه حضور دارند.

عوامل تولید فیلم عبارتند از مدیر فیلمبرداری: اصغر رفیعی‌جم، تدوین: مهدی حسینی‌وند، طراح چهره‌پردازی: محسن موسوی، طراح صحنه: عباس بلوندی، آهنگساز: کرت تسکو آهنگساز.

«یتیمخانه ایران» داستان قحطی و خشکسالی عظیم ایران که در سال‌های 1295 تا 1297 و در کوران جنگ اول جهانی و در زمان اشغال ایران به دست قوای بیگانه روس و انگلیس رخ داد را روایت می‌کند. این قحطی که همراه با فقر و پیچارگی و در نهایت کاهش جمعیت در ایران بود در تعیین سرنوشت جامعه ایران به ویژه روی کار آمدن حکومت پهلوی نقش چشمگیری داشت.

شورای صدور پروانه‌ فیلمسازی در جلسه‌ فوق العاده یکشنبه 6 مهر با صدور مجوز ساخت فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی و تهیه کنندگی محمد‌رضا تخت‌کشیان موافقت کرده است. (تسنیم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها