jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۴۲۹۸۱   ۰۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

مقر پارلمان اتحادیه اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه میزبان پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان بود.

پاپ فرانسیس: باید با داعش مذاکره کنیم

به گزارش خبرگزاری فرانسه، پاپ فرانسیس در بازدید از پارلمان اتحادیه اروپا خواستار تدوین برنامه‌ای برای مهاجرت در قاره سبز شد.

وی در سخنانی با اشاره به مرگ هزاران مهاجر غیرقانونی طی سال های اخیر در مسیر رساندن خود به اروپا گفت: ما نمی توانیم اجازه دهیم که دریای مدیترانه به یک گورستان بزرگ بدل شود.

پاپ فرانسیس در ادامه گفت: اروپا قادر خواهد بود که با مشکلات مربوط به مهاجرت رو در رو شود؛ تنها در صورتی که بتواند به روشنی هویت فرهنگی خود را حفظ کند.

رهبر کاتولیک‌های جهان سران اتحادیه اروپا را به تصویب قوانین مناسبی که ضمن تامین حقوق شهروندان اروپا، مهاجران را نیز بپذیرد، ترغیب کرد و اقدام علیه دلایل مهاجرت به جای مشغول شدن به عواقب آن را برای حل این مشکل موثر دانست.

پاپ در ادامه سفر به استراسبورگ در میان اعضای شورای اروپا نیز حاضر شد و درباره لزوم برقراری صلح در جهان سخنرانی کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان با حضور بی‌سابقه در مقر شورای اروپا، سیاست‌های اتحادیه اروپا را در مسائل مختلف به باد انتقاد گرفت.

پاپ فرانسیس در نطق خود در میان دولتمردان و سیاستمداران اروپایی در شورای اروپا ضمن انتقاد از سیاست های غلط در این منطقه، خواهان تجدید نظر در بسیاری از تصمیم‌ها شد. رهبر کاتولیک‌های جهان خواهان انعطاف‌پذیری کشورهای اروپایی در پذیرش مهاجران شد و گفت: اروپا خسته و بدبین است.

وی همچنین در بازگشت از شهر استراسبورگ فرانسه اظهار داشت: به رغم سختی انجام مذاکرات با داعش اما نمی‌توان باب مذاکره را با این گروه بست. من چنین فرصتی را هرگز از دست نمی‌دهم شاید امکان انجام مذاکره‌ای وجود نداشته باشد، اما نباید هرگز باب مذاکرات را با این گروه بست.

رهبر کاتولیک‌های جهان افزود: می‌دانم دشوار است حتی می‌توان گفت مذاکره با این گروه غیرممکن است، اما باید باب مذاکرات همیشه در مقابل تروریسم باز باشد. ما باید با تروریست‌ها مبارزه کنیم.

وی ادامه داد: اما بار دیگر تکرار می‌کنم باید تجاوز ظالم را متوقف کرد و باید این اقدام از طریق اجماع بین‌المللی صورت بگیرد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها