jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۴۲۷۵۹   ۰۵ آذر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۵۰

یک ژنرال آمریکایی گفت ارتش کشورش در نظر دارد حدود یکصد و پنجاه دستگاه تانک و خودروی زرهی را در تعدادی از کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و از جمله در چند کشور اروپای شرقی مستقر کند.

استقرار تانکهای امریکایی در مرز روسیه

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن؛ این تصمیم آمریکا در راستای اجرای عملیاتی موسوم به «راه حل آتلانتیک» اتخاذ می شود که هدف آن، رفع نگرانی های کشورهای حوزه دریای بالتیک و نیز لهستان در مورد حضور نظامی روسیه در اوکراین و دیگر مناطق شرق اروپاست.

به گفته ژنرال بن هاجز Ben Hodges از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا که در حال حاضر در استونی حضور دارد، علاوه بر تانک ها و خودروهای زرهی، تعدادی نظامی نیروی زمینی ارتش آمریکا نیز طی چند ماه برای حضور در رزمایش های نظامی مشترک با کشورهای حوزه دریای بالتیک به این مناطق اعزام خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد «نزدیک به پنجاه دستگاه خودروی زرهی تاکنون در این کشورها مستقر شده اند و حدود یکصد دستگاه تانک آبرامز ام یک Abrams M1 و خودروهای رزمی بردلی Bradley نیز در زمانی که نیروهای آمریکایی در حال اجرای تمرین های نظامی مشترک با نظامیان ناتو هستند، در آلمان و احتمالا دیگر نقاط مستقر خواهند شد.»

این ژنرال آمریکایی که از سه هفته پیش فرماندهی نیروهای کشورش را در اروپا بر عهده گرفته است در ادامه خاطر نشان کرد «این نیروها تنها برای شرکت در تمرین های نظامی اعزام شده و سپس باز می گردند اما تجهیزات نظامی، در محل باقی خواهند ماند.»

آمریکا بیست و نه هزار نظامی به طور دائم در آلمان، ایتالیا و بلژیک مستقر کرده است ولی تعداد نظامیان این کشور که به طور موقت در منطقه مستقر می شوند متغیر است تا به منزله پیامی برای روسیه تلقی شود.

به گفته ژنرال هاجز، «اقدام روسیه به ضمیمه کردن کریمه به خاک خود و نیز حمایت از شورشیان جدایی طلب در شرق اوکراین، نگرانی های زیادی را در منطقه ای ایجاد کرده که سالها در سیطره اتحاد جماهیر شوروی سابق قرار داشت؛ به همین سبب است که از نظامیان آمریکایی در کشورهای عضو ناتو به خوبی استقبال می شود.»

اتهام کیف به مسکو

یک مقام نظامی در کیف روز سه شنبه مدعی شد بالغ بر ده هزار نظامی روس در خاک اوکراین هستند.

ولادیسلاو سلزنیوف سخنگوی ارتش اوکراین گفت :« بین 15 و 25 هزار جنگجوی (جدایی طلب) و بین پنج و ده هزار نظامی روس در سرزمین های تحت کنترل شورشیان هستند ».

روسیه اتهامات را مبنی بر این که نیروهای این کشور در اوکراین حضور دارند، رد می کند.

خشونت ها بین جدایی طلبان طرفدار روسیه و نیروهای دولتی اوکراین به کشته شدن بیش از چهار هزار نفر از ماه آوریل منجر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر