jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۷۴۱۴۹۷   ۰۲ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۶

راه‌های شکست نخوردن از مجری برنامه «نود»

چهار نقطه ضعف عادل فردوسی‌پور

عادل فردوسی‌پور هم مثل هر آدم دیگری نقطه ضعف‌هایی دارد. از یک جایی به بعد، درست وقتی همه باور کرده بودند که او از هر مجادله‌ای در برنامه‌اش پیروز بیرون می‌آید، دست گذاشتن روی همین نقطه‌ضعف‌ها کار دستش داد.

چهار نقطه ضعف عادل فردوسی‌پور

شاید اولین بار واعظی آشتیانی، مدیرعامل وقت استقلال بود که با گارد تهاجمی به 90 رفت و همین گارد کمکش کرد بازنده نباشد. قبل از او البته علی دایی و امیر قلعه‌نویی و محمد مایلی‌کهن هم همین راه‌ را رفته بودند و توانسته بودند تمرکزش را به هم بزنند.

حالا دیگر خیلی‌ها راه شکست نخوردن از عادل فردوسی‌پور را یاد گرفته‌اند، اینکه چه کار کنند و چه چیزی بگویند که او دست از حمله بکشد.

/Media/Image/1392/09/29/635231671617616284.jpg

علاقه به پرسپولیس در بچگی: اولین‌بار فراز کمالوند، وقتی سرمربی تراکتورسازی بود به او یادآوری کرد که زمانی طرفدار پرسپولیس بوده. کمالوند هم مانند فردوسی‌پور، سال‌ها قبل در روزنامه ابرار ورزشی روزنامه‌نگاری می‌کرده. عادل که از این افشاگری جا خورده بود، بدترین واکنش را نشان داد. او به جای عادی نشان دادن چنین علاقه‌ای، سعی کرد تکذیب کند و همان شد که بعدها هر‌کسی که در بحث کم آورد، از همین اسلحه استفاده کرد. فرهاد مجیدی آخرین نفر بود و ناباورانه او هم با همین روش نخ‌نما، تمرکز عادل را به هم زد.

دستمزد: شایستگی، مقبولیت عمومی، سلامت کاری یا هر متر دیگری هم اگر ملاک ارزیابی باشد، عادل فردوسی‌پور باید در میان چهره‌های تلویزیونی بالاترین دستمزد را بگیرد. شواهد می‌گوید حتی بسیاری از گزارشگران و مجریان درجه دو هم درآمد بیشتری از عادل دارند. با این همه، وقتی کسی روی آنتن زنده برنامه 90 درباره دستمزدش می‌پرسد، دستپاچه می‌شود، سقف را نگاه می‌کند و شروع می‌کند به قسم خوردن که دستمزدش یک پنجم فلان رقم و یک دهم بهمان رقم هم نیست.

برادر: امیر فردوسی‌پور، برادر کوچکتر عادل است. ظاهرا او مدتی برای تحصیل در خارج از کشور زندگی می‌کرده. امیر قلعه‌نویی یک بار بدون هیچ سند و مدرکی برادر عادل را دلال بازیکنان دو‌ملیتی تیم‌ملی ایران معرفی کرد. کسانی که عادل را می‌شناسند، نمی‌توانند چنین ادعایی را بپذیرند. او محتاط‌تر از آن است که موقعیتش را این‌گونه به خطر بیندازد. شاید به همین خاطر هم هست که حالا هر وقت کسی مستقیم یا با ایما و اشاره به برادرش اتهام می‌زند، آشکارا عصبانیت عادل را می‌توان دید.

حمله: علی دایی نه دستمزد عادل را بهانه می‌کند، نه کاری به برادرش دارد و نه قاعدتا می‌تواند به او انگ طرفداری از پرسپولیس را بزند. با این وجود او هم مثل قلعه‌نویی و مایلی‌کهن راه پیروزی در برنامه 90 را یاد گرفته. دایی اغلب با گارد تهاجمی وارد می‌شود و همین گارد کمکش می‌کند که از حملات احتمالی عادل در امان باشد. افراد دیگری هم بوده‌اند که این راه را رفته‌اند و مثل دایی پیروز شده‌اند، چون عادل معمولا در چنین شرایطی تمرکزش را از دست می‌دهد. (هفته نامه تماشاگران امروز)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر