jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۴۰۵۲۳ ۲۹ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۲

دانشمندان دانشگاه واشنگتن از نرم‌افزار هوشمندی رونمایی کرده‌اند که به طور خودکار حرکت مردم از مقابل دوربین‌های سیار و ثابت امنیتی موجود در خیابان‌ها را رهگیری می‌کند.

کاهش زمان سوژه‌یابی در دوربین‌های امنیتی با نرم‌افزار جدید

به گزارش جام جم کلیک به نقل از ایسنا: دانشمندان دانشگاه واشنگتن از نرم‌افزار هوشمندی رونمایی کرده‌اند که به طور خودکار حرکت مردم از مقابل دوربین‌های سیار و ثابت امنیتی موجود در خیابان‌ها را رهگیری می‌کند.

این نرم‌افزار به دوربین‌های امنیتی شبکه آموزش می‌دهد که تفاوت‌های موجود در تصاویر یکدیگر را یاد بگیرند. دوربین‌ها با کمک نرم‌افزار، نخست فردی را در فریمی ویدیوئی شناسایی کرده و سپس همان شخص را از طریق نماهای چندین دوربین امنیتی تعقیب می‌کنند.

محققان دانشگاه واشنگتن مدعی‌اند سیستم‌شان می‌تواند ساعت‌ها جستجو در فیلم‌های دوربین‌های مداربسته برای یافتن سوژه‌ای خاص صرفه‌جویی کرده و حتی منجر به متحول‌کردن سیستم‌های جی‌پی‌اس شود.

نرم‌افزار جدید می‌تواند افراد را در تقاطعات شلوغ شناسایی کرده یا این که شخص مورد نظر پلیس را تعقیب کند.

رهگیری افراد به طور خودکار در دوربین‌ها و در فضای سه‌بعدی پدیده‌ای جدید است و این دوربین‌ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و دانشمندان دنیای واقعی را در معنایی پویاتر توصیف کنند.

مشکل رهگیری‌کردن یک شخص خاص از طریق دوربین‌های موجود در شبکه این است که ظاهر فرد می‌تواند به طور قابل‌توجهی در ویدیوی هر دوربین به دلیل نماها، زوایا و رنگ‌های مختلف تولید‌شده توسط دوربین‌های مختلف، تغییر کند. با این حال، محققان با برقراری ارتباط بین دوربین‌ها از طریق نرم‌افزار ابداعی‌شان بر این مشکل فائق آمدند.

تیم تحقیقاتی جزئیات نوآوری‌شان را در «کنفرانس سیستم‌های انتقال هوشمند» چین ارائه دادند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر