jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۳۹۷۳۲ ۲۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۲

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در بدو ورود به فرودگاه وین گفت: ما وارد مرحله آخر مذاکرات شده‌ایم.

ظریف:وارد مرحله آخر مذاکرات شده‌ایم

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از وین , وزیر خارجه کشورمان افزود: همانطور که از ابتدا هم گفتیم در صورتی که طرف مقابل اراده سیاسی برای رسیدن به راه حل داشته باشد پیشنهادات متعددی برای اطمینان حاصل کردن از صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران وجود دارد و آنها نیز مطرح شده اند.

ظریف افزود: این پیشنهادات می تواند راه حل یا راه حل های متعدد و مناسبی ارائه دهد.

دهمین دور مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ از امروز سه شنبه در وین پایتخت اتریش آغاز می شود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در دهمین دور از مذاکرات بر سر توافق جامع هسته ای در راس هیاتی، وارد وین پایتخت اتریش شد.

این دور از مذاکرات ظهر امروز سه شنبه ساعت 1بعدازظهر بوقت محلی با ناهار کاری ظریف و کاترین اشتون هماهنگ کننده 5+1 در محل نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود.

خبرهای رسانه های غربی از این حکایت دارد که جان کری وزیر خارجه امریکا قرار است به مذاکرات وین بپیوندد اما زمان دقیق حضور وی در این مذاکرات هنوز اعلام نشده است.

پیش بینی می شود همچون روال نشست های قبلی نشست های دوجانبه و چندجانبه بین ایران و دیگر کشورهای عضو 1+5 برگزار شود.

یکی از نکات جدید این دور از مذاکرات، برپا کردن چادر مخصوص در مقابل هتل کوبورگ است که خبرنگاران می توانند خبرهای خود را از این محل ارسال کنند.در نشست های قبلی، محل حضور خبرنگاران در محل استریا سنتر و یا هتل مریوت وین بود.

وزیران امور خارجه کشورهای عضو گروه 1+5 پیش از پیوستن به مذاکرات وین در دیدارهای دوجانبه و چندجانبه تلاش دارند دیدگاههای خود را به یکدیگر نزدیک کنند.

جان کری قبل از آمدن به وین در سفری به لندن، با همتای انگلیسی خود دیدار می کند و همچنین فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان امروز عازم مسکو می شود و تصمیم دارد با لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت وگو کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر