پس از پیشی گرفتن از مسی و رونالدو؛

نیمار به دنبال شکستن رکورد جهانی علی دایی

جام جم ورزشی: نیمار ستاره جوان تیم ملی برزیل در پنجمین سال دوران حرفه ای فوتبال، به مرز 205 گل زده رسید.
کد خبر: ۷۳۸۰۸۴
نیمار به دنبال شکستن رکورد جهانی علی دایی

نیمار جونیور در پنجمین سال حضور در فوتبال حرفه ایی با 2 گلی که در دیدار دوستانه مقابل ترکیه به ثمر رساند به رکورد 205 گل رسید.

مهاجم خوش تکنیک طلایی پوشان با پیراهن سانتوس در 225 بازی 136 گل، با پیراهن بارسلونا در 55 بازی 27 گل و با پیراهن تیم ملی در 59 بازی 42 گل که در مجموع در 5 سال حضور در میادین فوتبال حرفه ای در 339 دیدار 205 گل به ثمر رسانده است.

در نمونه مشابه رونالدو در 5 سال اول 118 گل و مسی طی مدت 5 سال 125 گل به ثمر رسانده بودند.

آمار بالا نشان می دهد که نیمار با اختلاف فاحشی نسبت به رونالدو و مسی با رکورد عالی روند رو به رشد و قابل توجه ای در گلزنی داشته است.

با روندی که ستاره 22 ساله باشگاه بارسلونا در تیم ملی دارد، به نظر می رسد دست یابی به رکوردی جدید در گل‌های ملی برای وی دور از دسترس نباشد.

نیمار در 59 بازی ملی خود موفق به زدن 42 گل شده است در حالیکه علی دایی در 149 بازی ملی خود 109 گل به ثمر رسانده و توانسته عنوان آقای گلی جهان را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است در رده بندی برترین گلزنان تاریخ تیم ملی برزیل هم‌اکنون پس از پله که با 77 گل زده در صدر قرار دارد، رونالدو با 62 گل در جایگاه دوم است، روماریو با 55 گل مکان سوم را از آن خود کرده است و زیکو نیز با 48 گل ملی در رده چهارم است و پس از این چهار ستاره پیشین فوتبال دنیا، نیمار با 22 سال سن 40 گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رساند و جایگاه پنجم را در این زمینه از آن خود کرده است.(فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها