jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۷۳۷۹۱۲   ۲۲ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۵

متهم با ورود به سیستم دانشگاه نمرات 120 دانشجو را تغییر داد

انتقامگیری اینترنتی دانشجوی‌ کینه‌جو

دانشجوی کینه‌جو برای انتقام از مسئولان دانشگاهی در مشهد، با نفوذ به سیستم واحد آموزش، نمرات 120 دانشجو را تغییر داد.

انتقامگیری اینترنتی دانشجوی‌ کینه‌جو

به گزارش جام‌جم، هفته گذشته نماینده حقوقی یکی از دانشگاه‌های شهر مشهد با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی با طرح شکایتی گفت: مسئولان واحد آموزش دانشگاه هنگام بررسی نمرات ثبت شده 120 نفر از دانشجویان متوجه شدند، نمره‌های آنها در سه درس تغییر کرده و نمی‌دانند چه کسی به رایانه دانشگاه دسترسی پیدا کرده و توانسته نمرات دانشجویان را کم یا زیاد کند.

پس از این شکایت با دستور قضایی، تحقیقات کارآگاهان پلیس فتا برای رازگشایی از این پرونده و دستگیری متهم اینترنتی آغاز شد.

کارآگاهان در ادامه جستجوهایشان متوجه شدند نمرات همان 120 دانشجو دوباره تغییر کرده و متهم از رایانه یک دانشگاه در همان حوالی دست به این کار زده است. بلافاصله تیمی از ماموران راهی دانشگاه مورد نظر شده و متهم را در حال ارتکاب جرم دستگیر کردند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی، بازجویی شد و اظهارات متناقضی را بیان کرد و مدعی شد اشتباهی دستگیر شده، اما در ادامه تحقیقات به جرمش اعتراف کرد.

او به ماموران گفت: در دانشگاه محل تحصیلم دچار مشکلاتی شدم و مسئولان واحد آموزش از من نزد مدیر دانشگاه شکایت کردند و او نیز مرا به کمیته انضباطی فراخواند. پس از کشمکش فراوان بسختی توانستم از آن مخمصه خلاص شوم و به تحصیل در آن دانشگاه ادامه دهم. بعد از آن همیشه رفتارم زیر نظر مسئولان دانشگاه بود و من به دنبال راهی برای انتقام از آنها بودم. یک روز از غفلت کارکنان واحد آموزش دانشگاه استفاده کردم و توانستم با ورود به اتاقشان رمز ورود به رایانه آنها را به دست بیاورم. بعد از این کار با ورود به سیستم امور آموزش دانشگاه توانستم نمرات سه درس 120 دانشجو را تغییر دهم تا با این کار انتقام بگیرم.

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم در باره این پرونده گفت: با اعتراف متهم اینترنتی، او با صدور قرار قانونی روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی از وی برای افشای دیگر جرایم احتمالی‌اش ادامه دارد.

سرهنگ سید محسن عرفانی با هشدار به مسئولان دانشگاه‌ها به آنها توصیه کرد از قرار دادن رمز رایانه‌های خود در مکان‌های قابل دسترس خودداری کنند تا مورد سوءاستفاده افراد قرار نگیرد و برای افشا نشدن رمزهایشان سعی کنند هر از گاهی آنها را تغییر دهند و از به کاربردن شماره یا حروف ساده خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.