jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۳۵۹۷۷   ۱۷ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۸

یک دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی که به خاطر بیان دیدگاه‌های حامی پاکستان به "لیدی طالبان" شهرت دارد و یکبار هم با ملا عمر، رهبر این گروه دیدار داشته زیر ذره‌بین پلیس فدرال آمریکا ( اف.بی.آی) قرار گرفته است.

اف.بی.آی از «لیدی طالبان» چشم بر نمی دارد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رابین رافل، دیپلمات کهنه‌کار و باسابقه وزارت امور خارجه آمریکا و کارشناس مسائل پاکستان به خاطر تحقیقات درباره جرایم ضد اطلاعاتی تحت کنترل اف.بی.آی قرار گرفته است.

واشنگتن‌پست به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت: اف.بی.آی ماه گذشته میلادی منزل وی را در شما غرب واشنگتن و دفترش را مورد تفحص قرار داد.

دو تن از مقام‌های وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کردند این تحقیقات بخشی از عملیات ضد جاسوسی است چرا که احتمال می‌رود این زن به نیابت از کشورهای خارجی دست به جاسوسی زده باشد.

یکی از سخنگوهای این دیپلمات کهنه‌کار همچنین گفته که وی در این تحقیقات کاملاً همکاری کرده اما هنوز اعلام نشده که علت اصلی این تحقیقات چیست. همچنین هنوز این دیپلمات متهم نشده است.

این زن 67 ساله که دیپلمات کهنه‌کار آمریکا است در میان بسیاری دیگر از مشاوران در پاکستان و جنوب آسیا است. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر