jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۳۴۳۰۶ ۱۱ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۳

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عفونت چشم سهیلا جورکش کنترل شده، گرچه هنوز نمی توان چیزی را پیش بینی کرد.

عفونت چشم سهیلا جورکش،‌ کنترل شد

سیدحسن هاشمی، درمورد آخرین وضعیت چشمان سهیلا جورکش یکی از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان افزود: امروز وضع او خوب بود، عفونت کنترل شده، گرچه نمی توان هنوز پیش بینی کرد و یک هفته باید صبر کنیم.

وی ادامه داد: پیوندی که برای او صوت گرفته خوب و موفقیت آمیز بوده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه معمولا عفونت نتیجه میکروبی به نام «سودوموناس» است، افزود: «سودوموناس» میکروب خیلی بدی است که با یک پیوند هم ممکن است کنترل نشود.

وی ادامه داد: خوشبختانه علائمی از عفونت وجود ندارد و اگر چند روز دیگر را نیز پشت سر بگذاریم و عفونت پیشرفت نکند، جای امیدواری است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه سی ام مهر ماه، از سهیلا جورکش در درمانگاه شهید شوریده عیادت و چشمان او را معاینه کرد.

چشمان سهیلا همان شب در بیمارستان فارابی به صورت اورژانسی جراحی شد. همچنین وزیر بهداشت عصر جمعه 9 آبان ماه شخصا چشمان سهیلا جورکش را در بیمارستان فارابی جراحی کرد.

سهیلا جورکش در اثر اسیدپاشی، بینایی چشم راست خود را از دست داده و چشم چپ او نیز کم بینا شده است. ( ایرنا )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نعمت الله از بوشهر
Netherlands
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۲
سهیلا من برات دعا می كنم تا چشمات خوب بشند و دوباره بتوانی به زندگی روشن ادامه دهی و همچنین دعا می كنم تا مجرمین هر چه زودتر دستگیر شوند تا اعمال قانون شوند تا عدالت دوباره برقرار شود
۰
۰
فائزه حلاجیان از تهران
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
بهتر میشی عزیزم مقاوم باش
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش