jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۳۲۶۱۱ ۰۶ آبان ۱۳۹۳  |  ۱۵:۳۲

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برداشت آب از 200 دشت در کشور ممنوع اعلام شده است.این ممنوعیت شامل دشت هایی است که ظرفیت برداشت آب در آنها به اتمام رسیده یا در وضع بحرانی قرار دارند.

برداشت آب از 200 دشت ممنوع شد

جهانگیر حبیبی امروز سه شنبه در دهمین نشست علمی تخصصی دانش توسعه استان چهارمحال وبختیاری با عنوان «آب، محور توسعه پایدار» گفت: بیش از 600دشت در ایران وجود دارد و 84.5 درصد سطح کشور در منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شرایط کشور در حوزه آبهای زیرزمینی مطلوب نیست، افزود: بیش از 96میلیارد مترمکعب آب در کشور مصرف می شود که 53 میلیارد مترمکعب این میزان سهم آب های زیرزمینی است.

حبیبی از تصویب طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی در شورای عالی آب کشور خبر داد و گفت: اجرای این طرح در 15 پروژه تعریف شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: برای اجرای این طرح 240 میلیارد ریال در سال جاری اختصاص یافت که پیش بینی می شود این میزان اعتبار در سال 94 به هفت هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

این مسئول در شرکت مدیریت منابع آب ایران همچنین وضعیت مصرف آب های زیرزمینی در چهارمحال وبختیاری را نگران کننده خواند و گفت: سهم مصرف آب های زیر زمینی در این استان 70 درصد است.

حبیبی افزود: در استان چهارمحال وبختیاری دو سد با حجم مخزن 64 میلیون مترمکعب در دست بهره برداری است.

دهمین نشست علمی دانش توسعه استان چهارمحال وبختیاری با عنوان «آب ، محور توسعه پایدار» با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه آب استان در سالن همایش های شهید جعفرزاده شهرکرد برگزار شد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر