بوئینگ ۷۲۷ آسمان که لحظاتی پیش در مهرآباد فرود اضطراری داشت به دلیل نقص فنی نمایشگر در تأیید وضعیت چرخ‌ها خلبان را دچار اشتباه کرده بود.
کد خبر: ۷۳۲۱۴۹

جام جم سرا به نقل از فارس: یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان که از فرودگاه امام خمینی (ره) به قصد ایروان جمهوری آذربایجان به پرواز درآمده بود، به دلیل نقص فنی در فرودگاه مهرآباد مجبور به فرود اضطراری شد.
این هواپیما پس از مدتی پرواز در آسمان تهران و کاهش میزان سوخت خود، در فرودگاه مهرآباد فرود موفق‌ داشت و به سلامت به زمین نشست. ‌

طبق اطلاعات واصله به دلیل نقص فنی سیستم نمایشگر وضعیت چرخ‌ها، خلبان از وضعیت چرخ‌های هواپیمای خود اطلاعی نداشته است که این نقص فنی را به برج مراقبت اعلام می‌کند.

برج مراقبت فرودگاه مهرآباد با دوربین‌های مخصوص چرخ‌های این هواپیما را هنگام پرواز رصد کرده و به خلبان اعلام می‌کنند، چرخ‌ها باز است و می‌تواند در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند.

بنا به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور کار‌شناسان، هواپیما را روی هوا بازدید کرده و تایید کردند که بنشیند. ‬پس از این باند فرودگاه برای فرود این هواپیمای آسمان‌ایر آماده شده و هواپیما با موفقیت فرود می‌آید.

بنابراین گزارش این هواپیما به شماره پرواز ۵۵۰ با ۱۲۴ مسافر فرودگاه امام را به مقصد ترک می‌کند که به علت نقص فنی ساعت ۱۲:۲۶ در مهرآباد با موفقیت فرود می‌آید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها