jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۲۶۷۸۳   ۱۹ مهر ۱۳۹۳  |  ۲۲:۵۳

عصر امروز شنبه بر اثر انفجار سه خودروی بمبگذاری شده در شمال بغداد پایتخت عراق ۴۶ تن کشته و ۹۳ تن دگیر زخمی شدند.

۴۶ کشته و ۹۳ زخمی در انفجارهای امروز بغداد

به گزارش تسنیم، به نقل از پایگاه خبری السومریه، عصر امروز شنبه بر اثر انفجار سه خودروی بمبگذاری شده در شمال بغداد پایتخت عراق 46 تن کشته و 93 تن دگیر زخمی شدند.

یک منبع در پلیس عراق اعلام کرد که بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه الکاظمیه در شمال بغداد 13 تن کشته و 47 نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر یک منبع در پلیس بغداد به پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد که بر اثر انفجار دو خودروی بمبگذاری شده در منطقه الشعله واقع در شمال بغداد 33 تن کشته و بیش از 44 نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش 20 خودرو نیز در این مکان دچار آتش سوزی شده است.

امروز همچنین انفجاری انتحاری در یک بازار در منطقه "المشاهده" در شمال بغداد 12کشته و 35 زخمی بر جا گذاشته است.

المسله نیز گزارش داد که یک عامل انتحاری خود را در مرکز بازار در منطقه المشاهده در شمال بغداد منفجر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر