jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۷۲۴۲۷۶   ۱۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۹

جام جم ورزشی: هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی با صدرنشینی چین و مقام پنجمی ایران به پایان رسید.

جدول نهایی توزیع مدال‌های بازی‌های آسیایی اینچئون

در پایان پانزدهمین و آخرین روز هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی، چین با اقتدار در صدر جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفت و ایران هم با یک پله نزول نسبت به دوره قبل در جایگاه پنجم ایستاد.

کاروان اعزامی چین در نهایت با کسب 151 مدال طلا، 109 نقره و 83 برنز با مجموع 343 مدال، صدرنشین بلامنازع بازی‌های آسیایی شد. این کشور در دوره قبل به عنوان میزبان بازی‌های آسیایی شانزدهم 199 طلا، 119 نقره، 98 برنز و مجموع 416 مدال کسب کرده بود.

کره جنوبیِ میزبان با 79 طلا، 71 نقره، 84 برنز و مجموع 234 مدال در رده دوم و کاروان ژاپن با 47 طلا، 76 نقره و 76 برنز و مجموع مدالِ 199 در جایگاه سوم قرار گرفتند.

قزاقستان با 28 طلا، 23 نقره، 33 برنز و 84 مدال در مجموع، رده چهارم جدول را به خود اختصاص داد و امکان تکرار چهارمی بازی‌های آسیایی را از ایران گرفت.

کاروان کشورمان هم با 21 مدال طلا، 18 نقره و 18 برنز و مجموع 57 مدال، رده پنجم جدول را به خود اختصاص داد. ایران بدین ترتیب یک مدال طلا بیشتر از دوره قبل در گوانگژو کسب کرد.

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی امروز (شنبه) به پایان رسید و مراسم اختتامیه ظهر به وقت تهران برگزار خواهد شد.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها