jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۲۴۰۵۴   ۱۱ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۰

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، از نظارت بر روند واردات ژلاتین حلال به کشور خبر داد.

تشریح جزئیات واردات ژلاتین حلال

هدایت حسینی به مهر گفت: تعیین ضوابط ورود ژلاتین و روش آزمایش تشخیص ژلاتین حلال و همچنین آزمایش تشخیص این فرآورده، از ابتدای سال مشمول ثبت منبع و محصول قرار گرفته و بر اساس مستندات و گواهی‌های ارائه شده با حضور متخصصین فنی و علمی و شرعی و ضوابط مربوطه درباره واردات ژلاتین موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر این‌که آزمایشگاه‌های کنترل غذا و دارو و دو آزمایشگاه همکار قادر به تشخیص ژلاتین با منشأ گاو و خوک هستند، تصریح کرد: این فرآورده در زمان ورود به کشور آزمایش می‌شود.

حسینی با اشاره به استقرار بازرسان سازمان غذا و دارو در گمرگ اظهارکرد: بازرسی از محموله جهت بررسی وضع بهداشتی، نمونه برداری از محموله‌های وارداتی، بررسی گواهی حلال بودن با حضور نماینده ولی فقیه، آزمون شیمیایی برای کنترل کیفیت ژلاتین و آزمون PCR برای تعیین فشار ژلاتین، از جمله وظایف بازرسان سازمان غذا و دارو مستقر در گمرک کشور است.

ژلاتین یک محصول فرعی حیوانی است که از پوست و استخوان گاو، پوست خوک و به میزان کمتر پوست ماهی و پوست مرغ تهیه می‌شود. ژلاتین در محصولات غذایی مثل ژله‌ها، بستنی، شیرینی، کیک، دسرها، محصولات لبنی و محصولات گوشتی و همچنین در محصولات غیرخوراکی نظیر داروهای پزشکی و دامپزشکی و لوازم آرایشی به طور وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر