jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۲۰۱۰۵   ۳۱ شهريور ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۵

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران از برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران و چین در دوم مهرماه خبر داد.

رزمایش دریایی ایران و چین برگزار می شود

امیر دریادار«حبیب الله سیاری»، هدف از برگزاری این رزمایش را تامین امنیت مرزهای کشورمان در آب های سرزمینی، منطقه نظارت و آب های آزاد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه طی روزهای گذشته ناوگروه نیروی دریایی کشور چین در بندرعباس پهلو گرفته است، یادآور شد: دو فروند ناوشکن بزرگ چین به ایران اعزام شده اند و که فرماندهان و مسوولان عالی رتبه آنها در حال بازدید از توان ساخت و ساز و آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی توضیح داد: روزی که این ناوگروه میهمان بخواهد از آب های سرزمین جمهوری اسلامی ایران خارج شود تمرین مشترک دریایی با نیروی دریایی ارتش انجام خواهد داد که زمان آن به احتمال زیاد دوم مهرماه خواهد بود.

دریادار سیاری اضافه کرد: در این تمرین مشترک تبادل اطلاعات، امداد و نجات و توان عملیاتی دنبال می شود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش همچنین از رونمایی ناوشکن دماوند و زیردریایی فاتح در روز هفتم آذرماه سال جاری همزمان با روز گرامیداشت نیروی دریایی ارتش خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها