jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۱۹۳۵۵ ۳۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۰

رئیس پلیس پایتخت در بیان آخرین خبر از حادثه کشف مهمات در زیرزمین یکی از خانه‌های محله فاطمی که در ۳۰ مرداد رخ داد، گفت: تاکنون نزدیک به ۵۰۰ گلوله تانک و پوکه از زیرزمین استخراج شده است. در محل کشف سلاح‌های قدیمی، مأموران پلیس چاه دیگری به عمق ۲۵ متر حفر کرده و در آنجا نیزگلوله تانک و پوکه یافته‌اند.

جزئیات تازه از تخلیه مهمات جنگی در محله فاطمی تهران |مجموعه‌عکس|

جام جم سرا: سردار ساجدی‌نیا با بیان این‌که نیروهای پلیس تحلیلشان این است که باید تا عمق 30 متری زمین پیش بروند، تأکید کرد که هیچ خطری ساکنان منطقه را تهدید نمی‌کند.
وی با تأکید بر این‌که این منطقه زاغه مهمات نبوده است، گفت: این سلاح‌ها به شکل دستی در این محل ریخته شده است و شهروندان هم بدانند که پلیس در این منطقه فعال است و عملیات استخراج گلوله‌های توپ همچنان ادامه دارد.


رئیس پلیس تهران بزرگ قدمت گلوله‌های کشف شده را مربوط به 79 سال پیش - سال 1935 میلادی - به بعد دانست و چنان که شنیده می‌شود، این گلوله ها از رده خارج شده و دارای ایراد بوده که در گذشته شیوه امحای آن به صورت دفن در عمق زمین رایج بوده است.(ایران/عکس: تسنیم-تابناک)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
زهرا از همدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
چقدر جالب بود این خبر!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر