jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۱۵۴۹۳   ۱۹ شهريور ۱۳۹۳  |  ۰۸:۲۹

دو متهم سابقه‌دار که پس ازسرقت محموله قند و شکر با دیدن پلیس قند و شکر‌های دزدی را خیرات می‌کردند، دستگیر شدند.

سارقان، قند و شکرهای دزدی را خیرات کردند

به گزارش جام‌جم، چند روز پیش مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از سرقت محموله قند و شکر از مغازه همسایه‌شان در یکی از محله​ها‌ی غرب تهران خبر داد.

ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام و به تحقیق از صاحب مغازه پرداختند. او به پلیس گفت: پس از رفتن آخرین مشتری می‌خواستم محموله قند و شکری که ساعتی پیش خریده بودم را به انباری انتقال دهم که دو مرد به عنوان مشتری وارد شدند و سفارش خرید مواد خوراکی دادند.

وی افزود: وقتی می‌خواستم کالای در خواستی را تحویل دهم، آنها به من حمله کرده و پس از بستن دست و پایم مرا در انباری مغازه محبوس کردند و با سرقت سوئیچ خودروی من محموله قند و شکر را دزدیدند. پس از فرار سارقان یکی از همسایه‌ها که متوجه باز بودن مغازه شده بود، با آمدن به مغازه مرا نجات داد.

جستجو برای دستگیری سارقان

با تشکیل پرونده، جستجوی ماموران برای دستگیری سارقان آغاز شد تا این که چند محله پایین‌تر از محل حادثه، دو مرد سراسیمه به گشت پلیس مراجعه و برای دستگیری دو مرد از ماموران کمک خواستند.

یکی از آنها به پلیس گفت: من و دوستم متوجه شدیم یک کامیون در حال پخش قند و شکر خیراتی است.ما هم بسته‌ای قند و شکر گرفتیم و در حال بازگشت به خانه بودیم که همان دو مرد از ما ‌خواستند بسته‌های قند و شکر را پس دهیم. وقتی به آنها اعتراض کردیم ما را کتک زده و با پس گرفتن قند و شکر‌ها متواری شدند. با اطلاعاتی که این دو مرد در اختیار پلیس قرار دادند، ماموران با اعزام به محل توزیع قند و شکر مشاهده کردند راننده و مرد همراهش در حال فرار از محل هستند که آنها را دستگیر کردند.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شدند و با استعلام ازسامانه پلیس معلوم شد خودروی توقیف شده مسروقه است و ساعاتی پیش آن را دو متهم بازداشت شده، سرقت کرده‌اند.

با به دست آمدن این اطلاعات، یکی از متهمان با اعتراف به جرمش گفت: من و همدستم چند هفته پیش از زندان آزاد شده و بار دیگر سرقت‌ها را از سر گرفتیم و محموله قند و شکر را با محبوس کردن صاحب مغازه سرقت کردیم.

متهم اضافه کرد: وقتی در خیابانی با گشت پلیس رو به رو شدیم از ترس دستگیری بسته‌های قند و شکر را به عنوان خیرات میان مردم پخش کرده و وقتی ماموران از محل دور شدند به سراغ شهروندان رفتیم و به زور قند و شکر‌ها را پس گرفتیم و قصد فرار داشتیم که دستگیر شدیم. با اعتراف متهمان آنها با قرار قانونی روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر