jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۱۱۱۹۴   ۰۸ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۵

سروش صحت درخصوص لزوم انتقال جسارت به هنرمندان از سوی مدیران تلویزیون برای ساخت سریال‌های موفق اظهار کرد: همیشه از سوی مدیران تلویزیون پشتیبانی و حمایت درخصوص کارهای من بوده است و آن‌ها اجازه داده‌اند در فضای راحت و آرامی کار کنیم.

برای ساخت «ساختمان پزشکان 2» انگیزه ندارم

این کارگردان همچنین اشاره کرد: بالاخره در کارهایمان ایراداتی داشته‌ایم که مسئولان تلویزیون گوشزد کرده‌اند اما حمایت آن‌ها همیشه بوده است.

سروش صحت که این روزها مشغول ساخت جدیدترین سریال خود «شمعدونی» است، از روند ساخت این سریال گفت و به پرسش‌هایی درباره لزوم انتقال جسارت به هنرمندان از سوی مسئولان تلویزیون، ساخت سری جدید سریال‌های «ساختمان پزشکان» و «پژمان» و همچنین سیاست تلویزیون در قبال ورود هنرمندان جدید طنز به تلویزیون پاسخ گفت.

/Media/Image/1392/02/30/635046673382217860.jpg

«کاکتوس‌»‌هایی که هنرمند ساخت

وی در بخشی از این گفت‌وگو در پاسخ به پرسشی درباره‌ی تاکید تلویزیون و شخص رییس سازمان صداوسیما به بهره‌گیری از گروه‌های جدید طنز و اینکه در طول این سال‌ها نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه حضور برخی از کارگردانان مطرح و قدیمی طنز نیز در مقاطعی کمرنگ شد، توضیح داد: به نظرم باید فضا باز باشد و جوان‌تر‌ها با فکرهای جدید و انرژی‌های بالا استفاده شوند. البته فکر می‌کنم اگر شرایط مهیا باشد، کسانی که قبلا هم در این حوزه کار کرده‌اند، کار می‌کنند. مهران مدیری و رضا عطاران افراد بزرگ و مهمی در عرصه‌ی طنز و کمدی هستند که جایشان در تلویزیون خالی است در نتیجه اگر شرایط مساعد باشد اتفاق خوبی خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به غیبت محمدرضا هنرمند در تلویزیون و ساخت کارهای به یادماندنی از جمله «کاکتوس» توضیح داد: اگر دوباره شرایط مساعد باشد که آقای هنرمند بیاید و کار کند، اتفاق خیلی خوبی خواهد افتاد. «کاکتوس‌»‌هایی که آقای هنرمند ساخت، جزو به یادماندنی‌ترین کارهاست و واقعا دوستش دارم.

انگیزه‌ی ساخت «ساختمان پزشکان 2» از بین رفت

این روزها مجموعه «ساختمان پزشکان» پس از گذشت چند سال از ساخت آن در شبکه‌های مختلف تلویزیونی همچنان بازپخش می‌شود. «ساختمان پزشکان»ی که خیلی‌ها انتظار ساخت قسمت دوم آن را می‌کشیدند.

سروش صحت در پاسخ به اینکه چرا بمانند روند معمول تلویزیون‌های جهان درخصوص ساخت سری‌های جدید سریال‌های موفق، چرا برغم درخواست مخاطبان، سری جدید «ساختمان پزشکان» ساخته نشد؟ گفت: وقتی «ساختمان پزشکان» تمام شد، بلافاصله این پیشنهاد شد که سری جدید این سریال ساخته شود. گروه هم آماده بودند و حتی فکر‌های جدیدی هم درخصوص طرح آن شده بود، اما بنا به دلایلی که هیچ‌وقت هم مشخص نشد، آنقدر این کار به تعویق افتاد که عملا انگیزه‌ها و انرژی‌ها برای ساخت این سریال از بین رفت. در حال حاضر نیز گروه پخش شده‌اند در نتیجه نه آن انرژی وجود دارد و نه آن انگیزه.

/Media/Image/1392/10/27/635255752239999476.jpg

وی در ادامه اشاره کرد: خود من زمانی که به «ساختمان پزشکان» فکر می‌کنم ترجیح می‌دهم کار دیگری را بسازم تا اینکه به فضای هفت سال پیش «ساختمان پزشکان» برگردم.

فیلم «پژمان» با کارگردانی جدید

سروش صحت درخصوص ساخت سری جدید سریال «پژمان» که همواره صحبت‌هایی از سوی شبکه برای ساخت آن بوده است، توضیح داد: صحبت‌هایی درخصوص ساخت سری جدید آن وجود دارد اما باید دید چه پیش می‌آید. در حال حاضر «پژمان» سینمایی توسط پیمان قاسم‌خانی در حال نگارش است و حتی من را هم برای کارگردانی گفته‌اند اما در حال حاضر درگیر سریال «شمعدونی» هستم اما به طور کلی اگر من هم نباشم ساخت سریال و فیلم «پژمان» توسط کارگردانان دیگر پیش خواهد رفت.

/Media/Image/1393/04/28/635414023588294067.jpg

«شمعدونی»؛ طنز جدید سروش صحت

سروش صحت در پایان درخصوص روند ساخت سریال «شمعدونی» گفت: این سریال قرار شد بین 50 تا 60 قسمت ساخته شود. این سریال داستان خانواده‌ای پرجمعیت با وضعیت متوسط است و قصه آن پیچیدگی عجیب و غریبی ندارد، اما روابط و مناسبات آن اتفاقات روزمره همه ما آدم‌هاست که کمی در آن شوخی شده و صفات آن کم‌رنگ یا پررنگ‌تر شده است.

وی همچنین درخصوص تیم بازیگری سریال «شمعدونی» گفت: تیم بازیگری ترکیبی از بازیگران باتجربه و شناخته شده در تئاتر است. امیدوارم مردم از این کار خوششان بیاید. تمام سعی‌ام را می‌کنم کار خوبی ساخته شود. امیدوارم این سریال را هم مردم دوست داشته باشند. هر چند نمی‌شود آن را با کارهای دیگر مقایسه کرد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها